Onko armeijassa pakko ottaa rokotukset?
Rokotukset
18
561
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on. Jos et ota niin sut laitetaan E-luokkaan.
- Anonyymi
Ei muuten laiteta E-luokkaan ainakaan heti vaan ensin rangaistuksen uhallla pakotetaan rokote ottamaan. Sanotaan että tulee Esa-Pekkaa jos ei ota.
- Anonyymi
Rokotukset ovat armeijassa vapaa-ehtoisia, mutta ne kannattaa ottaa.
- Anonyymi
Intissä ei ole mikään vapaaehtoista vaan kaikki pitää tehdä just niin ku määrätään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Intissä ei ole mikään vapaaehtoista vaan kaikki pitää tehdä just niin ku määrätään.
Jos käsketään ottamaan suihin niin silloin sinä otat suihin.
- Anonyymi
Armeijassa rokotuksen annetaan yleensä lääkärin toimesta joka on osa puolustusvoimia.
- Anonyymi
Armeija on vankilaan verrattavissa oleva pakkolaitos, siellä ei kysytä mielipidettä vaan käsketään. Rokotukset annetaan rangaistuksen uhalla ja jos kieltäydyt joudut putkaan.
Kannattaa todella tarkkaan harkita käykö armeijan vai ei. Jos välittää omasta terveydestään niin kannattaa mieluummin skipata intti tai mennä sivariksi.- Anonyymi
Onko sivarissa rokotukset vapaehtoisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sivarissa rokotukset vapaehtoisia?
Kyllä, sivarit päättävät itsenäisesti kukin yksilöllisten päätöstensä mukaan mitä rokotuksia he ottavat tai ovat ottamatta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, sivarit päättävät itsenäisesti kukin yksilöllisten päätöstensä mukaan mitä rokotuksia he ottavat tai ovat ottamatta.
Okei kiitos tiedosta. Kaikki piikki kammoiset sitten vaan sivariin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Okei kiitos tiedosta. Kaikki piikki kammoiset sitten vaan sivariin.
Jos valitsee sivarin siksi että ei halua piikkiä niin se on kyllä sitten jo todellinen vakaumus eli hakemukseen on helppo laittaa syyksi sivariin hakemiseksi se että ei halua piikkiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos valitsee sivarin siksi että ei halua piikkiä niin se on kyllä sitten jo todellinen vakaumus eli hakemukseen on helppo laittaa syyksi sivariin hakemiseksi se että ei halua piikkiä.
Sivarihakemuksessa ei tiedustella vakaumuksen laatua ja hyvä niin.
- Anonyymi
Sivarin ei tarvi päätä vaivata moisella asialla.
Sivariin hakeutuessa painotetaan että rokotukset ovat sivarin omalla vastuulla. - Anonyymi
On. Siellä pistetään rokotteeseen mukaan mikrosiruja joilla tehdään varusmiehistä tunnottomia tappajia. Ihan itse olen kuullut kaverilta joka oli kuullut sen armeijan hevosmiesten tietotoimistosta. Eli pakko olla totta.
- Anonyymi
kyllä armeijassa ei kysytä mielipidettä, kun rokotetaan sillon et pullikoi vastaan vaan lasket housut ja pyllistät kuuliaasti.
- Anonyymi00017
Jos varusmiehen terveystiedoissa on jotain sairauksia, joiden takia ei voida rokottaa, niin silloin ei rokoteta. Ne tiedot löytyvät siitä lääkärintarkastuksesta, jossa käydään ennen varusmiespalvelusta.
Eikä muutenkaan ketään voi pakottaa ottamaan jotain rokotetta, jos sitä ei itse halua.
- Anonyymi00018
Vain seinähullut eivät ota rokotuksia
- Anonyymi00019
Miksi niitä seinähulluja halutaan puolustusvoimiin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain34910195Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve112912Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim2852296Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1222076Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U371865SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1001649Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1411623- 1461541
Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin701375Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko931046