Ristijärveltä puuttuu pizzerian tulon jälkeen täysin kilpailu. Turha odottaa halpoja hintoja, kun ei ole mitään kilpailu. Me tarvitaan kilpailua ravintola-genreen. Se takaa halvat hinnat ja muutenkin hyvän palvelun, kun yrittäjät kirittää toinen toistaan.
Pizzerialla monopoliasema
20
752
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tule tapahtumaan, liian pieni kylä kilpailemaan. Ruokapuolellakin isot ketjut jyrää pienet. Talvi näyttää kuinka tiuhaan 12-16 euron pizzoja haetaan viikottain perheisiin.
- Anonyymi
Tuskin kannetaan.
- Anonyymi
Älkää narisko menkää ostamaan nyt kun on pizzeria!
- Anonyymi
onko pizzan tekijänä ns.pizza peku(RAIMO KEL.A
- Anonyymi
Todella tyhmää, jos vain yksi pizzeria.
- Anonyymi
Normaali hinta niin kitistään heti!🤔🫡
- Anonyymi
No mitkä ne hinnat ovat vain itketäänkö täällä jo valmiiksi vaikkei hintoja edes tiedä? Siirtyykö Munamarttakerho takaisin Perhovaaralle?
- Anonyymi
Liian korkeat, koska ei ole kilpailua, mutta kansa kuolaa jo pizzojen perään.
- Anonyymi
Ootte te ristijärveläiset kyllä ihme porukkaa. Pitkään on puhuttu, että kylä tarvii ruokapaikan. Nyt kun sellainen tulee, toivotaan konkurssia vaikka ei ole edes avajaisia ollut.
- Anonyymi
Höpsis. Jos 1/100 toivoo, niin se ei edusta enemmistöä.
- Anonyymi
Menkää köyhät töihin tienaamaan jos ei oo varaa ostaa pitsaa. Itellä on pörssissä sen verran painetta että mun puolesta voi pitsan hinta olla vaikka 20 euroa. Eipähän oo ku tuttuja syömässä ja mukava kuunnella samalla ulkoa kantautuvaa lempimusiikkiani eli köyhien ulinaa.
- Anonyymi
Ajatko mersulla
- Anonyymi
Kylläpä on Ristijärvellä mennyt tilanne tosi pahaksi, pizzeria-monopolihan voi johtaa siihen että tuollainen ilkeä monopolifirma alkaa vääntämään pizzojen päällisiäkin nyt monopolin makuiseksi, kinkkupizzasta tulee monopolipizza.
Mihin tämä maailma oikein on menossa? Ristijärvi ainakin menee ihan omaan suuntaansa pizzamonopolinsa kanssa nyt. - Anonyymi
Kunnantalolla voi nyt kaksilahkeiset isopalkkaiset kippistellä kun aivonystyröitä hieromalla saatiin aikaiseksi pizzayritys paikkakunnalle.
- Anonyymi
Leuat lonksuu turhanpäiväsillä tyhjäntoimittajilla jos joku uskaltaa yrittää, mitään muuta ei saada aikaseksi. Menisit vaikka töihin?
- Anonyymi
Toivotaan, että kiireapulaiseksi palkataan ristijärveläisiä.
- Anonyymi
Liian kalliita. Thaimaasta saa halvemmalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liian kalliita. Thaimaasta saa halvemmalla.
Oletko kuullut työehtosopimuksista? Sama palkka samasta työstä.
- Anonyymi
Gordon Ramsayn ravintola aukeaa joulukuussa.
- Anonyymi
Hallelujjaa pizzaperjantait alkaa, eukko saa vapaapäivät hellan äärestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937858
- 403782
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241210
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321073Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,281013Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31792Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10790Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749