Ruoka messut

Anonyymi-ap

Lauttakylä -lehti julkaisi kuvan , jossa kaksi naishenkilöä oli saapunut Lauhan ruokafestivaaleihin. Ostivat ensimmäiseksi annokset Thai-ruokaa ja totesivat , että vatta on täynnä, nyt kotiin!!

10

1009

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Thai-ruoka on kaikkein parasta ja terveellisintä ruokaa mitä on olemassa. Kaikki thaimaalaiset ihmiset ovat hoikkia ja hyväkuntoisia, koska syövät vain thaimaalaista ruokaa.

      Hos Huittisten kouluissakin siirrytään thaimaalaisten kokkien tekemiin ruokavalioihin, niin sairastelevuus ja ylipainoisuus loppuu koululaisilta kuin seinään. Ensi keväänä jo kaikki on hoikkia.

    • Anonyymi

      Koulujen ja päiväkotien pitäisi totta tosiaan sitä lähiruokaa lapsille tarjota. Toisin on, salaatit otetaan suoraan pussista, perunat valmiiksi kuorittuja kumipalloja ja liha ties mistä. Puppua on jos puhutaan lähiruuasta, hinta se on joka ratkaisee.

      • Anonyymi

        Käyttötuotto Terveisin sellainen joka näitä ruokia on nähnyt valmistettuaan teko tietää Niin en salaisuuden eli just on Mitä kerroit ja enemmän mutta ikävä kyllä vaitiolovelvollisuus sitoo työntekijöitä kertomasta mitä haluaa ruoan laatu oikeasti on oppilaille tai esim vanhainkodit päiväkodit ja kaikki koska niihin kaikkiin menee se sama ruoka ja yhdestä samassa keittiöstä vaikka Ruoka olisi välillä hyvä Niin juuri nuo ainekset kuten pomppivat kumiperunat jotka jo valmiiksi kuorittuina ympärissä ne on niin totta ja se että ne ketkä laittaa ruokaa ei saa yksinkertaisesti Poiketaan reseptistä vaikka Tottakai jotkut tekee ruokaa sydämellä ja täten tapahtuu tätä että saadaan hyvää ruokaa kun on poikettu vähän reseptistä vaikka olisi kyse vain mausteista tai suorustuksesta tai mistä vaan todella pienestä jiposta jolla ruuasta saa hyvää sillä hyvääkin ruokaa saa joskus mutta se riippuu ihan oikeasti keittiötyöntekijöistä Joo suuri kunnioitus heitä kohtaan sillä he ruokkivat omat lähimmäisemme ovat ne sitten vanhempia isovanhempia tai lapsia juuri kouluissa ja Suuri kiitos niille jotka tekevät ruokaa sydämellä juuri niin että eivät kehtaisi edes tarjota jollei se olisi jossain määrin syötävää heidänkin mielestä sillä he ovat oikeita kouluttautuneita ihmisiä ruoan suhteen ja tietävät kyllä Mitä ovat tekemässä mutta ikävä kyllä nämä lait määrää että jopa joskus navetoissa olevat sijat saavat parempaa ruokaa kuin koulumme oppilaat


    • Anonyymi

      Jos Pompulan ruokaa, niin en edes ihmettelisi - sillä kerrassaan upeeta ja hyvää ruokaa!, tosin Olihan silloin ikävä ukonilma, että jos lähtivät ihan ilman vuoksi mutta siitä huolimatta Pompulan safkat hänen namskis reseptit jopa varmaan suisti tietämättä itse jopa Juju Wokin kotitekoisella itämaisella maistuvalla ruoallaansa vahingossa Lautturista, mutta se tarkoittaisi sitä, että Pompula on Huittisten kylänmestari! Eikö? Heh... Jk. mut mitä jos? ✌️😊❤️

    • Anonyymi

      Jep jep
      En viitsinyt lähteä karnevaaliin, koska tapahtuma oli mikä oli. Pompulan ruokaa saa Säästäriltä, Bigan pitsaa Lautturilta jne.
      Kaljaa saa kylältä paljon viivtyisimmissä olosuhteissa ja samoin keikkoja ihan kunnon kattauksin. Mikä siis oli Lauhan funktio tai lisäarvo ihmettelee tässä kesäkaupunkilainen???

      • Anonyymi

        Lauhan festivaaleihin osallistuneet riensivät sankoin joukoin karhu baariin ja vetäjä facebookissa valitteli, että eivät olleet varautuneet näin suureen asiakasmäärään , joka aiheutti närkästystä ja jopa tönimistä.


    • Anonyymi

      Järjrstävä taho voisi tehdä yhteistyötä kaikkien kylän baarien kanssa. Vai onko kateus tässäkin esteenä?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      708
      2025
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      341
      1095
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      69
      926
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      150
      844
    5. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      65
      626
    6. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      46
      614
    7. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      31
      609
    8. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      577
    9. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      570
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      530
    Aihe