Rita Manninen, ilman filttereitä ja meikkiä on tunnistamaton. Kaksoisleuka ja tanakka mama.
Selviytyjät uusi kausi
Anonyymi-ap
1164322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 116
Vanhimmat
Ei uskalla olla luonnollinen, kamalat lehtiharavat silmissä hikoilee, noloa.
Ei kellekään muulla naisella mitään härpäkkeitä, mutta Ritalla ripsipidennykset ja laminoidut kulmat.
Tunkkaisen näköinen on...
Karuissa olosuhteissa se kauneus katoaa, nolot ripset noihin oloihin.
On meillä ollut taviksen näköisiä missejä.
Ihmiset nykyisin riekkuvat puolialastomina, osalla varsinkin naisista oli ehdottomasti liian pienet vaatteet. Saattaa mieskatsojia viihdyttää, mutta mielestäni mautonta varsinkin niissä kilpailutilanteissa.
Kökköä katsottavaa ja jo niin nähtyä, tuonkin ohjelman voisi jo lopettaa.
Osa jaksaa diivata ja tuoda itseään esiin noissakin olosuhteissa. Törkeää tuo naisten pukeutuminen, ihan tyhmää ja mautonta! Tietysti miehet ei saa olla huomaavinaankaan, tai leimataan rikolliseksi. Myötähäpeää aiheuttavat!
Samaa mieltä. Lähtee persvakoon menevissä pikkupöksyissä kilpailleen tietämättä mitä tulossa, täytyy olla hurja tarve ruutuajalle.
Bullshit... valitti eka putoaja. Oliko siellä kuitenkaan rahamiestä? Burgermiehen jälkeen???? Suurin osa melkein nobodyjulkkiksia....🥂💰💰💰💰💰🙋🏻♀️
Kakkoseen kuitenkin.....?
Ei yhtään ainoaa mielenkiintoista tyyppiä,
joten TTK tulee tilalle, ei tuota enää viitsi katsoa, yhtä ja samaa supattelua.
Onneksi sentään on TTK.
Ihana Jorma Uotinen ja ehkäpä myös sussu Sami Sykkö
🥰
Puhuvat päät puskissa selittämässä omia näkemyksiään. Muka julkkiksia! Kuka niitä tietää?
Mikseivät näytä enemmän sitä leirielämää?
Miksi näillä pitää olla kaikki valmista siellä? Katkotut bambut löytyivät taas viidakosta, samoin niitä palmunlehvämattoja. Ruokatarpeina vehnäjauhoja, suolaa, ja ruokaöljyä.
Onhan tuolla karseat, pullasuti tekoripset viidakossa. Ei mulla muuta.
Jonnijoutavia somettajia, ex misu ja muut turhikset. Heiskari vanhaa kauraa joutas pois näistä ohjelmista, eikö löydy taviksia tilalle. Samat julkut joka ohjelmissa.
Krisua on sen vuoksi kiva katsoa, kun pärjää missä vaan ja osaa tehdä kaikkea, miten ennen miehet osasi, nyky kermapyllyillä on peukalo keskellä kämmentä.
Totta.
Jos häiskä on niin taitava, niin miksi piti sitten valehdella, että leirissä on tulet tehty?
Naamasta jo näkee, ettei tähän heppuun ole luottamista.
Kaveri pärjää vain siksi, että paskan puhumiseen lankeaa niin moni.
Jos kisassa on tarkoitus voittaa suurin kelmi , tää tapaus on kärki päässä.
Et taida ymmärtää pelaamisesta mitään?
Krisulla nousi jo heti ekojen realityjen jälkeen keltainen neste päähän. Ärsyttävä itserakas rääpäle! Kiertää uin kerjäläinen kaikissa tv-formaateissa, menis työhön.
Joo, ulos vaan. Ihan älyttömät luulet itsestään
Osaako se oikeasti vai teettääkö muilla?
Suttuinen oli tämä Rita Manninen.
Rita on niin tavallisen näköinen keski-ikäinen nainen, kuin vain olla voi. Luuleeko nämä maalit naamassa, muovit hiuksissa ja tisseissä elävät todella olevansa kaunottaria? Yksi esimerkki näistä myös Jutta Larm.
Molemmat on tyypillistä suomalaista maatiaisrotua, leveä naama ja perä, persjalat rehevillä reisillä, ilman silikonia nää olis rinnattomia.
Tämän kun yhdistää vielä vimmaiseen julkisuuteen pyrkimiseen, niin paketti on valmis.
Lajissaan mitään osaamattomia tyrkkyjä.
Krisu on saman tasoinen pyrkyri, kun rehellinen työ ei enää maistu niin pitää elämässä olla tosi—teeveetä ja podcastiä, kaverin jututkin on katteetonta elvistelyä.
Huvittava ilmestys hurstissaan tämäkin ilmestys.
Ohjelmahan kyntää pohjalla juonitteluineen aivan kuin Farmikin— suomalaiset ei vaan osaa!!
Paras vaihtaa kanavaa.
Myöskin kiero, valehteleva, itsekäs öykkäri kuten siviilissäkin.
Toivon että tippuu heti, kukaan viitsi katsoa eikä kilpakumppanit arvosta omaan napaan tuijottajaa.
Persjalkainen pieni keski - ikäinen muija.
Niin, kuinka tuollaisen valmennukseen voi luottaa kun itsekin käyttää filttereitä. Nainen on aivan erinäköinen somessa kuin luonnossa.
Lähinnä hassun näköiset nuo mustat tekoripset hikisessä naamassa, tiukka on liima, millä nuo paikoillaan pysyy noissa olosuhteissa, mahtaa tuntua pahalta.
Aina vain negatiivisia haukkumisia ja miksi ette löydä mitään positiivisia asioista kenestäkään henkilöstä ?
Siksi koska kateus on kavala sairaus ja kun haukkuu saa siitä kiusaajat hyviä viboja itselleen 💨.
Joo samaa katsoin. Huono itsetunto oikein huutaa läsnäoloaan.
Aika noloa vastailla itselleen.
Krisulla on pokkaa, taitoa ja kova kunto.
Onhan siellä Sita joka pelaa rehtiä peliä ja on taitava kaikessa, turha on muiden moittia tälläistä pelaajaa, toivon sitalle voittoa koskemattomuudessa.
No, kun ei ole mitään positiivista.
Juu, todella säälittävää
Kyllä niistä jo osa pudonnut, kun ei nyt pääse ripsukkahuoltoon.😁
Sami on symppis.
Se vähä ihmetyttää, että pitää noita raskaita tekoripsiä noissa olosuhteissa. Silmät punoittaa ja on joten surkuhupaisa näky.
Heiskari on vastenmielinen ihminen ja ns keltainen neste noussut päähän. Uskoo olevansa voittamaton. Toivottavasti porukka äänestää sen ulos. Ällöttää kuunnella sen itsekehua täynnä olevaa puhetta. Hyi
Ihan mukava ja aito tyyppi. Turvallista olisi hänen kanssa retkeillä.
Sehän hylkäisi sut heti, jos et olisi hyödyllinen nimenomaan sille. Semmosen kanssa haluaisit retkelle?
Heiskarista on kyllä muovautunut tosi vastenmielinen tyyppi! Liika julkisuus tehnyt sekoittanut pienen pään. Joutaisi ulos jo, ettei ainakaan tuomaripenkille pääse.
Heiskari on hyvä ja rento kaveri ja hyvin sopii juuri tuolaiseen ohjelman vetäjäksi .
Rentous on kaukana. Kiree omaan napaan tuijottaja
Samaa mieltä. Itserakas ja ylimielinen. Miksi ? Pelkkä tosi-tv hahmo ilman mitään erityistä osaamista saati saavutuksia.
👍👍👍
Rehti Suomalainen mies ja hyvin sopiva ainakin tämän ohjelman vetäjäksi 👏.
"Pelkkä tosi-tv hahmo" olisi aika monelle himoittu "titteli", varmaan Krisun mollaajillekin.
Eihän se sitä ohjelmaa vedä. Tuo niin osaavaksi kehuttu häiskä on johtanut kaikissa skaboissa joukkueensa häviölle - se siitä taitavuudesta. Ja viimeisimmässä kisassa ei edes rohjennut osallistua. Ihme, että porukka luottaa "mekkopoikaan" vaikka joka kilpailu hävitty.
Kyllä Heiskari voisi alkaa tekemään ihan oikeita töitä ja unohtaa nuo julkkishommat.
Sara Chafak oli kyllä todella vähemmän kaunis ilman meikkiä ja filttereitä, kun aikanaan osallistui johonkin tuontyyppiseen kisan. Nenäkin oli jotenkin "marokkolainen".
On tämäkin muija nenänsä pienentänyt niinkuin tää Sofia B- on kans tehnyt samoin .
Sara oli tosiaan paljon kauniimpi ennen kaikkia toimenpiteitään, mutta nuo kauheat tekoripset ei kaunista rva Mannista.
Miksi ette äänestä Ritaa pois pelistä pelaa kieroa peliä?
Ei minkään näköinen. Mutta tekomuijillahan on huono itsetunto.
Kyllä työmies silti tekomuijaankin tarpeet tekee. Eihän sitä tarvitse jäädä katsomaan kun riisuu iltaisin pakkelit, ripset, kulmat ja tissit. Todennäköisesti ns. saunaraikkaana niin en koskisi sillä kepilläkään. Ritan mies tässä eniten vihastuttaa. Antaa niin tyhmän kuvan itsestään, että oikein ihmettelen ketkä ääliöt hänen palveluksistaan maksaa? Saattaaa heilahtaa vielä häkkikin kun meni ja jäi kiinni laittomista aineista. Tällaisista tekoihmisistä sitten media jaksaa jauhaa päivät pitkät.
Myös sinä jaksat jauhaa päivät pitkät noista.
Ei noita ripsipidennyksiä riisuta pois iltaisin , vain ripsientekijä voi nuo poistaa, kulmat on tatuoitu ei voi poistaa, kun vain laserilla, tissit ihon sisällä , vai kirurgi voi ne poistaa.
Aki on tosiaan tyhmä ukkeli, mutta mitäs teet, sen lauluja laulat kenen leipää syöt.
11:11 Siis....sinä et koskisi sillä kepilläänkään....🤣😂Tuskin pääsisit edes lähelle....
Näyttää täällä päällepäsmärinä häärivän suosikit kisassa olevan Heiskari ja Sita Salminen. Rita on tälle samaiselle no no no.
Katsoin hieman että mikä tuo Sita on ja ei kai liene yllätys että nuori nainen jossa on myös thaimaalaista verta, kotoisin Rovaniemeltä ja kirjoittanut jonkun eroottisen kirjan.
Kyllä siinä Varsinais-suomalainenkin poikamiesisäntä kantturoita hoitaessaan istuskelee navetan nurkassa ja katsoo kännykästään Selviytyjiä ja Sitan kirja on laitettu äireeltä piiloon patjan alle.
Tottakait katsoo, kun se Reettakin siellä pylly paljaana keikkuu.
Ai onko siellä joku moderni nuori nainen joka aina vetää uikkarit persvakoon syystä että?
Mitä vielä kun vittuvakoon!
On sillä ripsipidennykset, tai niiden rippeet ja tatuoidut haalistuneet kulmakarvat.
Rita kertoikin että hän saa paljon haukkumisia juuri ripsistä. Mitä itse nähnyt kommentteja niin mummothan ne asialla. Yksikin kirjoitti että lapsesta tulee kuin äitinsä ja kohta on jo ripsienpidennykset. Olivat järjestäneet lapselleen joidenkin mielestä liian ökyt synttärit ja olivat saaneet jopa uhkauksia sen takia. Eli tuo kai oli sieltä lievemmästä päästä että jo pienen tytön kimpussa mummelit.
Ei ole lievemmästä päästä mummelienkaan tekoset jos olleet asialla kun tehty aiheettomia lastensuojeluilmoituksia. Ainakin kahdesta ovat kertoneet.
Aki kertoi myös että kun hän oli joidenkin mielestä sanonut jotain ikävää naisista niin hänhän menetti työnsä mutta sanoi että hänen koko perhettään alettiin uhkailla. Että sellaista täällä Suomen maassa.
Tommosille öykkäreille saakin sanoa totuuden, tutöllään rahastavat kun omat naamat liian kuluneet!
Joko ensi viikolla on doping-käryn oikeuskäsittely, eiköhän hymy hyydy kun tuomio losahtaa.
Ei ole ainut perhe joiden lapsi tai lapset on tietyntyylisten kiikarissa.
Älä Rita puhu paskaa
Ei mitään lastensuojeluilmoituksia ole tullut, kyllä ne on ihan keksittyjä juttuja, jotta saadaan myötätuntoa ja sääliä.
Akin roinaaminen on totta, ja siitä tulee pian tuomio ja merkintä poliisien rekisteriin.
Ei tuokaan pidä paikkaansa , Aki keksi nuo uhkailut ihan itse, jotta nuo sovinistiset puheet jäis taka alalle.
Älykkäät ja lapsistaan välittävät julkut ei tuo lapsiaan julkisuuteen, noiden lapsi tuotiin jo synnäriltä julkisuuteen ja lapsella rahastetaan.
Moni on tuonut lapsen julkisuuteen jo julkaisemalla ultraäänikuvia. Esimerkiksi se joka alkoi suhteeseen Sabinan aviomiehen kanssa vaikka eroanomusta ei oltu vielä edes jätetty. Ja sitten esim. tämä Jasmin s. Mäntylä.
Oletko käynyt samaa koulua aikanaan Akin kanssa. Aki kertoi samassa jutussa myös kouluajoistaan.
"Jos mulla olisi tissit niin olisin itsekin mennyt sinne tyttöjen joukkoon ja olisin edelleen jatkanut siellä" - tällaista Aki sanoi ja siitä seurasi että menetti työt ja koko perhettä alettiin uhkailemaan.
Niin just moni pöljä, mutta esim ei Vappu Pimiä, Jutta Larm, Jaajo, Kerttu Rissasen, ym urheilijat ja toimittajat.
Kuka on Mäntylä? Montako lasta hänellä on?
Lapsilla on oikeus yksityisyyteen.
Nyt sitten on viimeisimmästä Selviytyjistä juttua että siellä akkavoima jyrää ja miehet on pudotettu yksitellen. Nyt vasta kai putosi ensimmäinen nainen. Eli Akin aikana on ollut sama meno kuin edelleen eli naiset liittoutuu ja miehet joutuu lähtemään. Aika hyvin Aki tuonkin asian on aikanaan kiteyttänyt. Sanotaanko että sanoi aika suoraviivaisesti miten asia oli.
Miksi miehet on loukkaantunut tuollaisesta? Tuohan oli itseasiassa aika hauskasti sanottu ja vielä kun on tottakin. Miehethän niitä uhkauksia lähettelee eli miksi loukkaantua tuollaisesta. Tuohan oli lähinnä huvittavaa mitä Aki sanoi.
Etkö osaa lukea? Tuossa puhutaan niistä jotka ovat tuoneet lapsen julkisuuteen jo julkaisemalla ultraäänikuvan. Ja tuossa lukee Jasmin s. Mäntylä koska entisellä sukunimellä hänet paremmin tunnetaan.
Ei Manniset ole urheiljoita eikä toimittajia eli miksi vertaat niihin.
Miksi kyttäät vain Mannisten lasta?
Oletko lastensuojelussa töissä kun sanot että "ei ole tullut"?
Missä niin olen sanonut, tarkoitin kaikkia lapsia.
Rita on moninkertainen Euroopan mestari, ja ollut hyvä urheilija.
Hän voittaa varmasti nuo Selviytyjät.
Minä olen Mannisen kanssa samaa mieltä, monet akat ovat just tuolaisia juoruilijoita ja juonittelijoita, aina jotain kaveriaan kalvamassa.
👍👍👍
Just, ja ämmät jako kiiltokuvia ja eivät osanneet yhtään mitään.
Tuo ilmoitus lähti heidän lähipiiristään, tai sukulaisilta, siksi se jäi vaiheeseen, Rita otti sen pois oikeudesta.
Tuskin ne mitään vanhoja mummuja on , eihän ne kaikki osaa edes käyttää nettiä, eikä niitä kiinnosta, muut, kun huutokauppakeisarin tekemiset.
"tutöllään"? 🤣😂 Totuudestahan sä et tiedä mitään!
Oho, täällä joku kommentoija harhoissaan LUULEE Ritan täällä kirjoittavan...🤣😂
Kimi Räikkönen on lapsensa tuonut julkisuuteen jo silloin, kun lapset olivat ihan pieniä ja vauvoja.
Totta, aivan samaa mieltä olen minkin Mannisten kanssa, tosin kyllä niitä juoruilijoita ja juonittelijoita miehistäkin löytyy.
Totta, aivan samaa mieltä olen minäkin Mannisten kanssa, tosin kyllä niitä juoruilijoita ja juonittelijoita miehistäkin löytyy.
Etteikö muka nykyajan mummot osasi käyttää nettiä, no tuo on kyllä silkkaa valetta?
Vähemmistössä on, kyllä ne ämmät ovat niitä pahimpia, eivät tule edes keskenään toimeen aina joku, tai jotkut joilla on jotain kitinää toistensa kanssa.
Onko, ei ainakaan minun lähipiirissäni yli 75-80 vuotiaat osaa kunnolla käyttää tietokonetta.
😂😂😂😂😂
Mannisen Aki on kunnon äijä.
Ei vanhoja mummoja kiinnosta Mannniset sun muuta vastaavat turhakkeet.
Totta, mummut katsoo Kauniita ja Rohkeita, ja Huutokauppakeisaria, ei minun mummuni edes tiedä kuka on Rita Manninen.
Miksi Sami annoit Ritalle amuletinpuolikkaan ? tulee vaihe jossa sinä olisit tarvinut sitä itsellesi, Äänestäkää Rita pellolle älkkää kiusatko Sitaa joka on hyvä pelaaja, aika juonittelua on Sami tuollainen.
Hyvä Sita kun et käyttänyt amulettia vaan luotit ettei sinua äänestetä heimoneuvostossa, on ilo seurata sinun kilpailua onnea jatkoon olet hyvä kilpailija.
Onne Sita voitoista koskemattomuus, amuletti, ja vielä lettukahvit siihen päälle niin ompa hyvä juttu, olet hyvä kilpailija jatka samaan malliin tsemppiä kilpailuun.
Sami! Jäi vähän epäselväksi annoitko Ritalle sen amuletin puolikkaan vai et?
Hyvä Sita Minä niin toivoin, että sinä olisit kolmen parhaan joukossa ja niinhän siinä kävi sinä olet siellä , nyt vaan onnea loppukilpailuun niin hyvä.
Sita onneksi olkoon olit kahden parhaan joukossa ja se on kyllä saavutus, pelasit hyvää ja taitavaa peliä koko ajan ja mikä parasta pidit hyvän puheen lopussa, Onnea Miia voitosta te kaksi olitte parhaita.
Komia kasvain silmän alla.
Täältä näkee aika hyvin että minkätyyppinen henkilö on Mannisten kimpussa. Hyvä että aika ajoin tuovat asian esillekin ja vielä enemmänkin voisivat tuoda ja julkaista esim. saamiaan viestejä ja aivan niin että lähettäjäkin näkyy.
Aivan samaa mieltä...
Yllätysputomisia. Tekee ohjelmasta mielenkiintoisen. Hyvä, että Reetta putosi, minua on koko ohjelman ajan häirinnyt sen itsensä paljastelu. Liian pieni bikinien yläosa ja alaosa suorastaan mauttoman paljastava. Ihmisillä ei ole enää tapoja eikä fiksuutta, kun julkisesti roikotellaan liian niukoissa asuissa. Osaakohan tuo katsoa itseään kriittisin silmin sitten kun näkee jaksot telkkarista?
Hyvä kun joku uskaltaa pukeutua niin kuin itse haluaa ei sen luulisi kuuluvan kenellekään.
Juu, ihan sama vaikka olisivat alasti, ainaki naiset.
Rita oli puhelimessa kertonut et hänellä lähinnä kutittaa ja naurattaa ko se Aki könyää lötkyn pilinsä kanssa päälle ja alakaa puskeen pikku pilillä . Hiki päässä eikä millään meinaa upota lötky sisään , viagraa ja muutakin sille ostettu ei vaikuta . vaan ähisee ja puhisee eikä tunnu missään.
Ai kauheaa....😂🤣😂