Maassa maan tavalla.

Anonyymi-ap

On esitetty seuraava kysymysoireilu:

"Miten se on muutes mahdollista, että sinä annat ymmärtää viihtyväsi hienosti Thaimaassa ja kaikki on hyvin?
Sinua ei häiritse laittomat kaatopaikat eikä liikenneonnettomuudet, sinua ei pelota buddhalaisuus eikä thaimaalaiset naiset, sinä laitat ruokaa kotosalla ja peset itse pyykkisi, ajelet isoilla moottoripyörillä kovaa Thaimaassa vaarallisessa liikenteessä ja et ole koskaan haukkunut thaimaalaista terveydenhuoltoa, etkä ole nimitellyt thaimaalaisia naisia kouluttamattomiksi ja petollisiksi ja lapset ovat sinulle tärkeitä, et kutsu heitäkään nimillä kakara tai pentu.
Sinua ei korruptiokaan haittaa."

Siis miten on mahdollista, kysyy päivittäin oireileva, joten vastaan.

Minä viihdyn hyvin täällä Chiang Maissa.
En ole muuttanut tänne urputtamaan paikallisten elämästä ja elämäntavoista.
He ovat paikallisia ja minä olen ulkopuolinen, hyväksytty ulkopuolinen, joten minulla on kaikki hyvin.

Tottakai roskaaminen ja liikenneonnettomuudet on negatiiviasia asioita, onhan suomessakin maanteiden levähdyspaikkojen ympäristö joskus erittäinkin kaatopaikan oloisia ja onnettomuudet missä tahansa tosi harmittavia.

Miksi minun tulisi pelätä naisia ja Buddhalaisuutta hyvänen aika, naisethan on parasta maailmassa, mutta heidän vuokraaminen ei sisälly minun elämääni.
Minun kitaranmuotoinen vaimoni on Buddhalainen ja on räpsyjä aiheesta, vaan en viitsi aikana kun 2010 on haaveilluusioperheensä kanssa vain G ja W Buddhalainen.

En ole niin valveutunut että voisin arvostella ja jopa vertailla suomen ja thaimaan terveydenhuoltoa, olen saanut molemmissa maissa tarvitsemani hoidon,

Thaimaalaiset ihmiset on erilaisia, siis koulutettuja ja kouluttamattomia, mutta tuskin ainutkaan heistä idiootti kuten sinä.

En ole ottanut osaa kakarointiin.

Korruptio on kyllä joo haitallista, mutta olen sortunut molempiin niin suomessa kuin täällä thaimaassakin, jopa kitaranmuotoiselle hankittiin prätkä- ja autokortti rahalla, jotka vaihdettiin suomessa autokortiksi oikeudella iso moottoripyörä, vaikka ei ollut koskaan ajanut muuta kuin kortitta mobedilla.

Kun sai sen kortin niin siitä alkoi kitaranmuotoisen motoristi kun likka suomessa itse tienaamillaan rahoilla osti päräytti Sakkelta uuden Sporan ja toi sen talveksi olohuoneeseen odottamaan kevään ensiajoja.

Et sinä mun kanssa onnistu riitelemään siitä mitä Numba on sulle syöttäny.

> § <

0

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

        Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
        Maailman menoa
        83
        4453
      2. Olit ihan

        Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
        Ikävä
        24
        3208
      3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

        Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
        Maailman menoa
        39
        2884
      4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

        "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
        Maailman menoa
        117
        2677
      5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

        se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
        Maailman menoa
        17
        2529
      6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

        Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
        Ikävä
        43
        2467
      7. Kaipaamasi miehen nimi?

        Ja maakunta tai kaupunki?
        Ikävä
        14
        2376
      8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        113
        2275
      9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

        TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
        Suomalaiset julkkikset
        14
        2055
      10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

        Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
        Maailman menoa
        28
        1717
      Aihe