Maassa maan tavalla.

Anonyymi-ap

On esitetty seuraava kysymysoireilu:

"Miten se on muutes mahdollista, että sinä annat ymmärtää viihtyväsi hienosti Thaimaassa ja kaikki on hyvin?
Sinua ei häiritse laittomat kaatopaikat eikä liikenneonnettomuudet, sinua ei pelota buddhalaisuus eikä thaimaalaiset naiset, sinä laitat ruokaa kotosalla ja peset itse pyykkisi, ajelet isoilla moottoripyörillä kovaa Thaimaassa vaarallisessa liikenteessä ja et ole koskaan haukkunut thaimaalaista terveydenhuoltoa, etkä ole nimitellyt thaimaalaisia naisia kouluttamattomiksi ja petollisiksi ja lapset ovat sinulle tärkeitä, et kutsu heitäkään nimillä kakara tai pentu.
Sinua ei korruptiokaan haittaa."

Siis miten on mahdollista, kysyy päivittäin oireileva, joten vastaan.

Minä viihdyn hyvin täällä Chiang Maissa.
En ole muuttanut tänne urputtamaan paikallisten elämästä ja elämäntavoista.
He ovat paikallisia ja minä olen ulkopuolinen, hyväksytty ulkopuolinen, joten minulla on kaikki hyvin.

Tottakai roskaaminen ja liikenneonnettomuudet on negatiiviasia asioita, onhan suomessakin maanteiden levähdyspaikkojen ympäristö joskus erittäinkin kaatopaikan oloisia ja onnettomuudet missä tahansa tosi harmittavia.

Miksi minun tulisi pelätä naisia ja Buddhalaisuutta hyvänen aika, naisethan on parasta maailmassa, mutta heidän vuokraaminen ei sisälly minun elämääni.
Minun kitaranmuotoinen vaimoni on Buddhalainen ja on räpsyjä aiheesta, vaan en viitsi aikana kun 2010 on haaveilluusioperheensä kanssa vain G ja W Buddhalainen.

En ole niin valveutunut että voisin arvostella ja jopa vertailla suomen ja thaimaan terveydenhuoltoa, olen saanut molemmissa maissa tarvitsemani hoidon,

Thaimaalaiset ihmiset on erilaisia, siis koulutettuja ja kouluttamattomia, mutta tuskin ainutkaan heistä idiootti kuten sinä.

En ole ottanut osaa kakarointiin.

Korruptio on kyllä joo haitallista, mutta olen sortunut molempiin niin suomessa kuin täällä thaimaassakin, jopa kitaranmuotoiselle hankittiin prätkä- ja autokortti rahalla, jotka vaihdettiin suomessa autokortiksi oikeudella iso moottoripyörä, vaikka ei ollut koskaan ajanut muuta kuin kortitta mobedilla.

Kun sai sen kortin niin siitä alkoi kitaranmuotoisen motoristi kun likka suomessa itse tienaamillaan rahoilla osti päräytti Sakkelta uuden Sporan ja toi sen talveksi olohuoneeseen odottamaan kevään ensiajoja.

Et sinä mun kanssa onnistu riitelemään siitä mitä Numba on sulle syöttäny.

> § <

0

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

        Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
        Maailman menoa
        79
        9031
      2. Ikuiset kaipaajat

        Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
        Ikävä
        164
        5749
      3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

        ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
        Maailman menoa
        139
        5129
      4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

        Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
        Maailman menoa
        25
        3949
      5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

        Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
        Maailman menoa
        85
        3500
      6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

        Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
        Maailman menoa
        56
        3418
      7. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

        PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
        Maailman menoa
        105
        2800
      8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

        Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
        Yrittäjyys
        41
        2773
      9. En tiedä ymmärrätkö

        Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
        Ikävä
        10
        2761
      10. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

        "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
        Maailman menoa
        5
        2290
      Aihe