Afrikkalaiset tulee. Osaavatko suomen kieltä? Minä en vanhana haluaisi että en saa selvää mitä hoitaja yrittää mongertaa huonolla suomen kielellä.
Maksaisivat vaan suomalaisille tarpeeksi hyvää palkkaa että saadaan suomalaiset hoitajat!
Kuka hoitaa vanhusta
Anonyymi-ap
7
284
Vastaukset
- Anonyymi
Suoraan sanottuna tympii. Tuodaan jostain aivan eri kielialueelta tänne hoitajia. Tarviiko niille maksaa juuri palkkaakaan, kun eivät osaa kieltä ja miten sen ammattitaidon laita on?
- Anonyymi
Ei ne mistään viidakosta tule, kielen oppii kyllä jos haluaa ja kyllä se pitääkin osata
- Anonyymi
Sama kai se on puhuuko puurokupin kiikuttaja suomea vai ei.
- Anonyymi
Se vanhus saattaisi tykätä jutellakkin jotain. Ei kaikki hoitokodin asukkaat ole puhekyvyttömiä.
- Anonyymi
Eikös heille oltu järjestetty suomen kielen koulutusta jo kotimaassaan?
- Anonyymi
😂😂😂
- Anonyymi
Kaenuulaesta jäkätystä köö kö pitäs olla ..häh
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135