Sofia ei tehnyt ostotarjousta Martinan ostamasta talosta.
Sofia ei tehnyt ostotarjousta Martinan ostamasta talosta
10
188
Vastaukset
- Anonyymi
Sofialla kun ei ole rahaa, kun ne menee laukkuihin ja luxus tuotteisiin!
- Anonyymi
Hernariin ja ruikkikseen menee myös pieni siivu.
- Anonyymi
Sofian rahat olisivat riittäneet korkeintaan yhteen ikkunankarmiin.
- Anonyymi
Levi on liian vaatimaton paikka Sofialle.
- Anonyymi
On Levilläkin kauneushoitoloita ja hotellejakin. Stefu hankki Sofialle laskettelunopettajan ja kalliit sukset ja Sofia pyllisteli rinteessä esitellen eri lasketteluasuja. Se oli niin luksusta. Esitteli myös mun Levin mökkiä ja kalliita merkkisaappaita mitkä Stefu oli ostanut Sofialle lahjaksi. Kaikki oli sitä Martinan suosikkimerkkiä mitä Sofia esitteli Stefulta saaneensa. Myös shamaanilla tämä rakastunut pariskunta kävi.
Sitten se teatterin toinen puoli että hotelliin Sofia meni Stefun riehumista pakoon, joskus joidenkin poikien mökkiinkin. Stefu kuvasi instaansa kun Sofia kompasteli suksiensa kanssa kun piti mennä hissiin. Sofia kertoi että on kyllä lautaillut mutta laskettelu oli hieman hakusessa. Seiskassa oli myös että Stefu oli soittanut kaverilleen ja pyytänyt rahaa koska Sofian sukset oli niin kalliit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On Levilläkin kauneushoitoloita ja hotellejakin. Stefu hankki Sofialle laskettelunopettajan ja kalliit sukset ja Sofia pyllisteli rinteessä esitellen eri lasketteluasuja. Se oli niin luksusta. Esitteli myös mun Levin mökkiä ja kalliita merkkisaappaita mitkä Stefu oli ostanut Sofialle lahjaksi. Kaikki oli sitä Martinan suosikkimerkkiä mitä Sofia esitteli Stefulta saaneensa. Myös shamaanilla tämä rakastunut pariskunta kävi.
Sitten se teatterin toinen puoli että hotelliin Sofia meni Stefun riehumista pakoon, joskus joidenkin poikien mökkiinkin. Stefu kuvasi instaansa kun Sofia kompasteli suksiensa kanssa kun piti mennä hissiin. Sofia kertoi että on kyllä lautaillut mutta laskettelu oli hieman hakusessa. Seiskassa oli myös että Stefu oli soittanut kaverilleen ja pyytänyt rahaa koska Sofian sukset oli niin kalliit.Martina kävikin ennen tuota hakemassa Leviltä omat suksensa pois mökiltä. Seuranaan oli valokuvaajansa sekä Martinan ystävää siihen aikaan esittänyt Roope. Nythän Roope on Sofian bestis. Martina kirjoitti että "mun suksilla ei kyllä ala suksimaan". Sitten se kirjoitusviheitä hokeva, joka ei itsekään osaa kirjoittaa, irvaili tuota suksimaan, kun ei ole äidinkielenopettaja ja koulut jääneet käymättä. Ei siis ymmärtänyt tuota sanaa että se on vanha sanonta, joita Martina aina joskus mielellään käyttääkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On Levilläkin kauneushoitoloita ja hotellejakin. Stefu hankki Sofialle laskettelunopettajan ja kalliit sukset ja Sofia pyllisteli rinteessä esitellen eri lasketteluasuja. Se oli niin luksusta. Esitteli myös mun Levin mökkiä ja kalliita merkkisaappaita mitkä Stefu oli ostanut Sofialle lahjaksi. Kaikki oli sitä Martinan suosikkimerkkiä mitä Sofia esitteli Stefulta saaneensa. Myös shamaanilla tämä rakastunut pariskunta kävi.
Sitten se teatterin toinen puoli että hotelliin Sofia meni Stefun riehumista pakoon, joskus joidenkin poikien mökkiinkin. Stefu kuvasi instaansa kun Sofia kompasteli suksiensa kanssa kun piti mennä hissiin. Sofia kertoi että on kyllä lautaillut mutta laskettelu oli hieman hakusessa. Seiskassa oli myös että Stefu oli soittanut kaverilleen ja pyytänyt rahaa koska Sofian sukset oli niin kalliit.Tonttulassa Stefu oli riehunut ja paiskinut ovia ja Sofia oli uhannut soittaa poliisit. Koskaan Sofia ei ole soittanut eikä ole tehnyt rikosilmoituksia elättäjistään vaikka ovat pahoinpidelleet ja jopa huoritelleet julkisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tonttulassa Stefu oli riehunut ja paiskinut ovia ja Sofia oli uhannut soittaa poliisit. Koskaan Sofia ei ole soittanut eikä ole tehnyt rikosilmoituksia elättäjistään vaikka ovat pahoinpidelleet ja jopa huoritelleet julkisesti.
Tuo oli mielenkiintoista että niiden piti mennä uutena vuotena 2020 Stefun kanssa Dubaihin, jossa Ranta-ahokin oli viettämässä syntympäiviään mutta sitten tulivat vain autolla Keskiselle. Se oli ihmettelyn aihe. No, siitä parin viikon päästä Ranta-aho pidätettiin Marbellasta Stefun asunnosta. Tai siis sieltä lähistöltä. Poliisit mursivat Stefun asunnon oven ja siitä on video. Sofia kertoikin että on soitellut Ranta-ahon kanssa ja kertoi että viimeksi juuri tuona uutena vuotena. Sofia halusi tuoda esille että on ollut yhteydessä Ranta-ahon kanssa ja että heillä on hyvät välit. Ranta-aho kertoi että Sofia yritti takaisin.
- Anonyymi
Juuri näin. Talo on aivan liian pieni hänelle.
- Anonyymi
Etenkin kun *mun talo* lomaosake, muutaman viikon käyttöoikeus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va546868Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k435432Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko995321Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas994914Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin84740Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi194697Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html524622Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa774553Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast704135Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä244127