Huittinen, Mauru, ilkivalta

Anonyymi-ap

Ketä /ketkä ovat liikkuneet ja harjoittanut ilkivaltaa Lungerin tietä vastapäätä, sillan vieressä, jossa on rakennuksia? Siellä on nähty auto tai kenties useampi tällä alueella Maurussa tällä tiellä 00.00 - 03... Välisenä aikana. Sähkäloota on väkivalloin hakattu tai väännetty nurin ja en tiedä mitä muuta..
Emme tiedä liittyvätkö ilkivalta ja asuntojen edessä yöllä postaaminen toisiinsa, mutta kyseessä oli paku ja "perus auto", mutta yön pimeydessä on hankala nähdä enämpää..
Mutta:
Onko Maurun Porukka nähnyt tämän?
Usein murtovarkaat käyvät katsomassa kohteensa etukäteen, joten varmuuden vuoksi on laitettava kommenttia.
Laittakaa ihmeessä jotain tiedonmuruja ja kokemuksianne viime viikonlopun hyvin epänormaalista autojen ja ihmisten käytäytomisestä tänne ja jos mitään järkevää vastausta näihin tapahtumiin ei löydy, niin Olkaa varuillanne, sillä jos kyseessä onkin murtovarkaat. Toivokaamme, että ei, mutta pitäkäämme yhtä.

1

653

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viikonloppu yönä bongattu vähintään 2 eri autoa eli se ns. "perusauto ja toinen Paju ja juuri Maurussa mainitulla alueella pysäköitynä eri pihojen ja pihateiden /katujen juureen , mutta autojen valot pimentäneet näkyvyyttä, sekä myös päässä oleva valaisin toisilla, jotka estävät kasvojen näkyvyyden juuri kyseisenä aikana!
      Epäilyttävää. Lisätiedot toivottuja. Kiitos!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      115
      2403
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      37
      1453
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      641
      995
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      878
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe