Milloin piipusta nousee savu

Joko datakeskus kohta valmistuu.
6675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No ei se nyt hetkessä ja itsekseen valmistu.

Äänestä
  • Ehkä ensivuonna savua jo tupruttaa piipusta. Jos saavat joen toisella puolella olevan vanhan piipun siirrettyä sinne ja tulet uuniin.

    Äänestä

Saisivat maksaa sähköstä kymmenkertaisesti, niin voidaan sitten yksityisille kuluttajile alentaa sähkön hintaa.

Äänestä
  • ja rakentakoot sinne omia generaattorisysteemeitä, jos haluavat niitä sähkösyöppöjä tänne rakentaa.

    Äänestä

Jos nousee valkoinen savu niin Paavi on valittu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joko datakeskus kohta valmistuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu