Mitenköhän pahasti menisi putinilla blini väärään kurkkuun jos joku selostaisi hänelle tämän tutkimuksen löydökset?
Historiantutkijoiden mukaan venäläiset ovatkin Suomalaisia
https://vk.com/@-140826816-venalaiset-ovat-suomalaisia
Alkuperäinen
https://www.gumilev-center.ru/lico-russkojj-nacionalnosti/
Tutkijat: venäläiset ovat Suomalaisia
4
325
Vastaukset
- Anonyymi
Geeni tutkimusten mukaan ukrainasta ja etelä venäjältä oli vain vähäistä siirtolaisuutta pohjoisemmaksi 1000 luvulle saakka,se runsaasti alkoi se jälkeen.Samoilta seuduilta 4000v sitten alkoi siirtolaisuus länsi eurooppaan,eurooppalaiset kielet ovat myös slaavi kielten tapaan indoeurooppalaisia kieliä.
- Anonyymi
Joskus 800 luvulla suomalaiset viigingit perusti kauppareitin Novgorodiin. Heitä alettiin kutsua rus nimellä. Yhteisymmärrys pelasi vielä silloin.
- Anonyymi
Slava tebe Gospodi!
- Anonyymi
Kun tutkijoille ei ole selvää edes Ruotsin vallan aika, miten huonosti meitä kohdeltiin, niin miten sitten, kun mennään ennen vuotta tuhat?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145