Mitä sinä ajattelet, että mikä/mitkä asiat voisi olla sellaisia, mistä voisi tulla kaivatun kanssa riitaa?
Oletko ylipäätänsä helposti suuttuva persoona?
Millainen riiteliä olet?
Oletko ylipäätänsä helposti suuttuva persoona?
Millainen riiteliä olet?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Vihaan riitelyä. Annan kaivatun riidellä yksinään.
Mieheltä
Saat uskoa että se se vasta suututtaa naista, kun toinen ei reagoi.
Suututtaa tietenkin, jos sillä tavalla vetää itsensä kaiken yläpuolelle, eikä suhtaudu toiseen vakavasti.
Joku roti naiset tähän hommaan.
Pesän jaosta. 😅
Sellainen besserwisser-tyyli ja "tiedän tämänkin paremmin kuin sinä" menee minulla yli. Neuvoa saa mutta ei alentaakseen toista. Toisen ulkonäköä tai vaatetusta ei saa arvostella. Sen verran pitää kunnioittaa puolisoaan, että antaa toisen itse valita tyylinsä. Vaikka rakastaisi toista ja olisi suhteessa niin pitää jättää toiselle tilaa olla oma itsensä.
Kun suutun niin sanon pahasti ja teen sen kovalla äänellä. Lepyn kyllä ihan 10 minuutissasa aina.
Minulle saa olla vihainen, saa suuttua, haukkua, osoittaa mieltä, pitää mykkäkoulua, tyyli on vapaa, mutta;
Jos nainen nolaisi minut naapureiden tai muiden ihmisten edessä huutamalla niin ………….
🤓kyl sä tiedät, oot viksu.🤓
Minä huutaisin, jos suututtaisit. Naapureiden ja kenen vaan edessä. En oikein kumartele ketään.
Ja tuo sinun niin.. ei se niin menisi. Sinä antaisit anteeksi koska olen minä. 😊
⚓️🏊♀️⚓️
Ei hyvältä kuulosta.
Kattelitko Estoniaa?
Rakkaalle on vaikeeta suuttua, se on vaan fakta.. En haasta turhuuksista suhteessa oikeestaan ikinä. En ole taapero. Ei ole menkkakiukkuja ym. Kiukuttelen tai turhaudun itteeni/elämään joo, mut erittäin harvoin ne tulee kumppaniin kohdistettua.. Sit tietty jos toinen on täys vatipää siinä kokoajan, eikä tyyliin pidä mua minään, niin kyyyllä sitten lähtee se hällä väliä vttupää mode mullaki ja sillon heittelen kaikenlaista suustani.. Sen takia keskustelu on hyvin tärkeetä jotta skipataan suosiolla se lysti. Kaivattu tietää et mus asuu kyl piru tarvittaessa :d
Minä ärsytän ja nainen kuumakalleilee.
Mä vaan lähtisin pois, siinä se, ei tartte riidellä. Etsii sitten jonkun sopivamman itselleen.
Kun mitta tulee täyteen kiihdyn nopeammin kuin autoni. Mutta saatan olla tunnin päästä unohtanut koko asian. Olen huono riitelemään, ennemminkin yritän sovitella.
🤮🤮🤮🤮🤮
Auto
Kiitos samoin sinulle.