Nykynuoret eivät hallitse tasaista ajoa

Anonyymi-ap

Olen seuraillut sivusta esim. Kalevantien varrelta, kuinka esim. moottoripyöräilijät jatkuvasti ryntäyttelevät moottoreitaan ulvottamalla kierrosten ylärajoilla eivätkä ymmärrä , kuinka paljon enemmän se kuluttaa polttoainetta, renkaita ja jopa voimansiirtoa. Muutenkin mennään kuin lehmälauma säännöistä ja rajoituksista piittaamatta. Ei ol vielä pitkääkään aikaa, kun yksikin prätkä löytyi keskeltä vehnäpeltoa ohitustilanteen seuraulksena. Sitten, kun aikanaan saavat auton allensa, sama peli tulee jatkumaan.

5

588

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaistuvat varmaan mopoonsa!

    • Anonyymi

      Tielle tarvitaan "Sinä ajat" -kyltti!

    • Anonyymi

      On mukava ajaa reilua nopeutta. Vähät välitän paljonko voimansiirto kuluu tuhannen euron moottoripyörässä. Kalevantiellä enkat jotain 230.

    • Anonyymi

      Muutenkaan ja aikuisetkaan eivät siedä tasaista ajonopeutta, herkästi se pinna palaa.

    • Anonyymi

      Castron mallin tulokset näkyvät jo Paimiossakin. Useat maat ovat onnistuneet toimintamallin mukaisesti tyhjentämään vankilat ja mielisairaalat, lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois maastaan.

      Malli sai nimensä siitä, kun Kuuba tyhjennettiin yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta. Samalla se tuhoaa sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut vastaanotetaan. Se oli nerokas kommunistisen johtajan hyökkäys länsimaalaista taloutta ja kulttuuria vastaan.

      Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa maassa keskenään. Maan hallinto ja toiminnot tuhoutuvat päivä päivältä yhä enemmän hullujen ja rikollisten avulla.

      Suomi on nyt ollut yhtenä vastaanottajamaana.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2452
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1622
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1066
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      81
      749
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      718
    Aihe