Olen seuraillut sivusta esim. Kalevantien varrelta, kuinka esim. moottoripyöräilijät jatkuvasti ryntäyttelevät moottoreitaan ulvottamalla kierrosten ylärajoilla eivätkä ymmärrä , kuinka paljon enemmän se kuluttaa polttoainetta, renkaita ja jopa voimansiirtoa. Muutenkin mennään kuin lehmälauma säännöistä ja rajoituksista piittaamatta. Ei ol vielä pitkääkään aikaa, kun yksikin prätkä löytyi keskeltä vehnäpeltoa ohitustilanteen seuraulksena. Sitten, kun aikanaan saavat auton allensa, sama peli tulee jatkumaan.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Samaistuvat varmaan mopoonsa!
- Anonyymi
Tielle tarvitaan "Sinä ajat" -kyltti!
- Anonyymi
On mukava ajaa reilua nopeutta. Vähät välitän paljonko voimansiirto kuluu tuhannen euron moottoripyörässä. Kalevantiellä enkat jotain 230.
- Anonyymi
Muutenkaan ja aikuisetkaan eivät siedä tasaista ajonopeutta, herkästi se pinna palaa.
- Anonyymi
Castron mallin tulokset näkyvät jo Paimiossakin. Useat maat ovat onnistuneet toimintamallin mukaisesti tyhjentämään vankilat ja mielisairaalat, lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois maastaan.
Malli sai nimensä siitä, kun Kuuba tyhjennettiin yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta. Samalla se tuhoaa sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut vastaanotetaan. Se oli nerokas kommunistisen johtajan hyökkäys länsimaalaista taloutta ja kulttuuria vastaan.
Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa maassa keskenään. Maan hallinto ja toiminnot tuhoutuvat päivä päivältä yhä enemmän hullujen ja rikollisten avulla.
Suomi on nyt ollut yhtenä vastaanottajamaana.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202452Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401622Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk81749Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71718