Haluutteko sit samaan

selliin vai erikseen?? Molemmat nimittäin joutuu vielä vastuuseen ihan kaikesta!
22571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Haluan tietenkin samaan selliin.

Äänestä

mielellää hänenkaa:) ei tulis tylsää ..juteltais kaiken kattavasti tai tuijotettais tyhjyyteen ja nukuttais viekukkain jossakin välissä :)

Äänestä

Mikä juttu taas?

Äänestä
  • Joskus kuolema vois olla helpotus. En tarkoita pahalla. Vaan itseäni

    Äänestä

  • Jospa olet sen ansainnut.

    m

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Jospa olet sen ansainnut.

    m

    Oot sanonut vissiinkin tuota muutamallekin eiköhän nyt olis aika selvittää asiaa suoraan ja voisit kertoa syynkin. Tietääkseni en ole mitään sellaista tehnyt että ansaitsisin mitään tällästä mitä tapahtuu. Enkä ole toi aikasempi enkä siis aloittaja myöskään.

    Äänestä

  • Juuri puhut tuosta miehestä kenestä kirjoitin. T. ap nainen

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Jospa olet sen ansainnut.

    m

    En ole. Jätin hänet mutta siinä en tehnyt mitään väärää, päinvastoin!

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    En ole. Jätin hänet mutta siinä en tehnyt mitään väärää, päinvastoin!

    Ja vaikka olisinkin niin mikään ei oikeita tuollaisiin rikollisiin puuhiin, paina se kaaliisi.

    Äänestä

Jonossa ei sitten seistä rinnalla Tällaisista rinnoista miehet pitävät: ”Varma seisokki”

Äänestä
  • Mistä selostat- oletko esim aikeissa vuokrata samaa ruttuista miestenlehteä koko kongille? Alibi voisi käydä myös kaupaksi

    Äänestä

Ollaanko samaan vankilaan menossa? Eli molemmat naisia tai miehiä?

Äänestä
  • Kaksi miestä joo. M mies ja T mies

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Kaksi miestä joo. M mies ja T mies

    Johan on provot taas

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Kaksi miestä joo. M mies ja T mies

    Joskus aiemmin oli eri kirjain yhdistelmä. ??

    Äänestä

Kyllä se käy. Tulee velat niputettua sitten, haittaaksekin?

Äänestä

Missäpäin? Tampere vai?

Äänestä

Kaikki pahantekijät varmuudella joutuvat. Pahin harhakuva ihmisellä on, että omistaa jotain tässä maailmassa. Mitään ei omista, kaikki on vain lainassa ja jos jotain tai ketään kaltoin kohtelee, yhteiskunta ei rankaise, vaan luonto rankaisee, joka on lahjomaton ja ainoa oikeudenmukainen tuomari. Sellainen joka kuvittelee selviävänsä, ei oikeasti varmasti selviä.

Äänestä
  • Rikos oikeuslaitos rankaisee tekojen mukaan!

    Äänestä

  • Mitä höpiset, kyllä jokainen jotakin omistaa, mitkä on hankkinut omalla työllä ja rahalla! Plus muut omaosuudet!

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Mitä höpiset, kyllä jokainen jotakin omistaa, mitkä on hankkinut omalla työllä ja rahalla! Plus muut omaosuudet!

    Ajattele realistisesti. Voitko siirtää omaisuutesi jotenkin itseesi tai hyötyä jotenkin esim. tilanteessa jossa sairastut vakavasti tai kuolet. Omaisuus jää mut ihminen lähtee. Omaisuus voi olla staattisempaa, pitkäikäisempää, ihmiset ovat dynaamisia ja kulkevat tiettyä tietä omaisuudesta huolimatta.

    Äänestä

Mitä yhdestä sellistä välinpitämättömyyksien kesken. Kyllä se jaksaa odottaa aikaansa varmasti. Just se.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

selliin vai erikseen?? Molemmat nimittäin joutuu vielä vastuuseen ihan kaikesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu