Postilaatikko
Nena Surakka Eilen
vast.ott. minä
:
Näin aloitat kevytyrittäjyytesi
Hei Vesapetri,
upeaa, että rekisteröidyit UKKO Kevytyrittäjäksi! Olet ottanut ensimmäisen askeleesi kohti itsesi työllistämistä ja unelmiesi toteuttamista.
Meidän roolimme on auttaa sinua luomaan omanlaisesi yrittäjyyspolku. Me tarjoamme vinkkejä, neuvoja ja koulutusta itsenäiseen yrittäjyyteen. Kevytyrittäjyys on ensimmäinen askel ja se on riskitön tapa kokeilla yrittäjyyttä.
Mitä tehdä seuraavaksi?
Näillä kolmella vaiheella pääset alkuun kevytyrittäjyydessä:
1. Kirjaudu sisään tilillesi ja tarkista, että palvelussamme on kaikki tarvittavat tietosi (tarvitsemme ainakin tilinumerosi palkanmaksua varten).
2. Lähetä ensimmäinen laskusi täältä. Jos tarvitset laskun luomiseen apua, katso ohjeet täältä!
3. Saat rahat tilillesi asiakkaan maksettua laskusi ja voit onnitella itseäsi kevytyrittäjyyden aloittamisesta
Minua ainakin naurattaa maha kippurassa
Vieläkö naurattaa päättäjät ja asukkaat
Anonyymi-ap
3
97
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos haukuista valeista Sossun huoli-ilmoista syyttelyt ilman todisteita
- Anonyymi
Lähden 30.10Poriin business festivalille Porin jäähalliin ja Porin Ässät peli
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähden 30.10Poriin business festivalille Porin jäähalliin ja Porin Ässät peli
Pidä kaupunkisi vaan
Ei tarvitse valittaa olla demarin tytär lehdessä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437387
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543673Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512882Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1881847- 471541