Perussuomalaiset

Anonyymi-ap

Kannatin alkuun perussuomalaisten linjaa. En enää. Puolue vetää magneetin lailla hörhöjä, rikollisia ja muita vähä-älyisiä ja mielenterveysongelmaisia puoleensa. Nyt joku tällainen paikallinen perushörhö valittaa pride-liputuksesta .
Mistä näitä hörhöjä oikein sikiää ? Pitäisi eristää johonkin laitokseen !
Alkaa jo hävettää olla suomalainen, kun vapaana liikkuu ihan sekopäitä.
Pride on yhtä tärkeä kuin rauhantyö maailmassa.

7

785

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin se pridelippu valittaja mikään ryssänkätyri ollut, mutta yhtä vähäjärkistä väkeä kuin venäjän päättävissä elimissä olevat. Kannattaisi hakea venäjän kansalaiseksi jos ei ymmärrä länsimaisen sivistys ja hyvinvointiyhteiskunnan tavoitteita. Siellä pääsee jyvälle venäläisjärjestelmän oikeusvaltioperiaatteista.

    • Anonyymi

      Juuri näln. Miksi puolueen riveihin edes hyväksytään mölisijöitä ja uhoajia. Pilaavat koko puolueen maineen vaikka puolueen peruspolitiikka onkin ansainnut kannatusta laajalti. Hörhöt pilaa kaiken eivätkä tiedä asioiden hoidosta mitään.

    • Anonyymi

      Samaa mieltä, persut on liusunut mölisijä ja uhooja linjalle. Näköjään jo paikallisestikin. Pridevalitus ihan turha koska Jussinmäki suoraselkäisesti myönsi virheensä. Taisi persilja mennä taas aikalailla ääniä ohi...

    • Anonyymi

      Menee taatusti äänet näiden mölyapinoiden ansiosta. Saisikohan muiltakin puolueilta äänet vietyä tuollaisella hörhöilyllä ?

    • Anonyymi00007

      Kommentisi oli juuri sitä, vähä- älyinen!
      Tämäkö sinusta oikein, josta päätös tuli: setan tai jonkin muun järjestön jäsenet tai edustajat voivat jatkossakin jakaa omia näkemyksiään peruskoululaisille jos heille tällainen mahdollisuus rehtorin tai opettajan toimesta suodaan ja opetuksen sisältö vastaa opetussuunnitelmaa.

      Opetussuunnitelmaan voidaan tarvittaessa lisätä jotain hevonpaskaa. Rehtorin tai jonkin opettajan luvalla saa alkaa jakaa jokin fantasiasekstailija/setalainen näkemyksiään seksuaalikäyttäytymisestä keskenkasvusille lapsille. Mielestäni tähän on oikeus vanhempien puuttua. Se mitä näkemyksiä ja valistuksia keskenkasvuselle annetaan on hyvin, hyvin tarkkaan harkittava ja vanhempien kasvattajana on oikeus puuttua siihen. Ihmisen näkemyserot ovat kovin muuttuneet normiajattelusta ja pian aletaan hyväksyä myös jokin muu poikkeava käyttäytymismalli normiksi ja alkaa syöttämään omaa agendaa lapsille. Kuten saattaa esim. yhtäkkiä eläimen inhimillistäminen yhteiskuntaan! Nyt tuntuu karmealta mutta kaikki mahdollista. Kuka olisi uskonut vuonna 1960, että meitä on monia sukupuolia ihmiskehoissa ja että naiset ja miehet vihitään kirkossa, naiset keinohedelmöitetään ja perheessä on kaksi äitiä... Lapsille normit koulumaailmassa. Olkookin "normia" jo peruskouluaikansa käyneille tai vaikka peruskouluikäisille mutta vain vanhempien luvalla ja irti koulumaailmasta. Tulee aika kun taas kadutaan ja syytellään.

      • Anonyymi00008

        Kyllä on sekoilua koulumaailmassa


    • Anonyymi00009

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      28
      3557
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      2830
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      121
      2751
    4. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      18
      2504
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      2418
    6. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      77
      1762
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      50
      1688
    8. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1666
    9. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      43
      1431
    10. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      144
      1334
    Aihe