Vene törmäsi vauhdilla rantakiviin ja matkustajat lensivät kyydistä . yksi kuoli onnettomuudessa

Anonyymi-ap

YLE uutisoi tänään 06.09:
"Mies kuoli veneonnettomuudessa Lohjanjärvellä Lohjalla, kertoo Länsi-Uudenmaan poliisi tiedotteessaan.

Poliisi sai tehtävän Lohjanjärvelle torstai-iltana noin puoli kymmenen aikaan illalla. Ilmoituksen mukaan vene oli törmännyt kallioon ja ihmisiä oli veden varassa.

Paikalle tuli sekä poliisin että pelastuslaitoksen yksiköitä ja lääkärihelikopteri.

Etsintöjen päätteeksi kaksi henkilöä löydettiin saaresta. Toinen heistä oli veneen kuljettaja ja toinen matkustaja, mutta yksi matkustaja oli vielä kateissa.

Poliisille kävi ilmi, että vene oli törmännyt vauhdilla saaren rantakiviin, jolloin kaikki veneessä olleet lensivät pois sen kyydistä. Veneessä oli kuljettajan lisäksi kaksi matkustajaa.

Noin tunti onnettomuuden jälkeen pelastuslaitoksen sukeltaja löysi vedestä elottoman miehen, joka myöhemmin todettiin kuolleeksi. Mies oli veneen toinen matkustaja.

Poliisi tutkii tapausta törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja törkeänä kuolemantuottamuksena. Poliisi selvittää myös päihteiden osuutta tapaukseen."

1

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kännissä, pimeällä ja kaasu pohjassa vene täynnä jengiä. 👍

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      103
      4847
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3252
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2989
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1737
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1510
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      109
      1350
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1059
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      114
      1049
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1017
    10. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      991
    Aihe