Ei ei konemanne

Ethän voi simppaa nuijaksi haukkua vaikka näyttää olevankin yksinkertaista laatua,oman käytöksesi kyllä ymmärtää ja voit tosinuijaksi itseäsi tituleerata. Oletko muuten miettinyt saako kyseistä sanontaa käyttää julkisesti?
12442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sanoihin manit simolle yhdellä viteolla, että "sinä olet voima ja me ollaan järki".
Näyttävät pitävän Simoa vähän yksinkertaisena tollukkana, mutta Simon vaan nieltävä kaikki, jotta saa olla edes tosi miesten lautapoikana.

Äänestä

Saapi kahvit ja lihakukon perät ja koivurankaa palkoiksi. Toivottavasti Tuusniemen verolautakunta ei äkkää näitä etteivät verota näistä eduista. Kiitollinen on Simo lihakukon jämistä kun Metsäman ainoasta kukostaan luopui. Olishan se voinut joutua kompostoriinkin!

Äänestä

Miksihän koneman ei ollut Kuopiossa kävelemässä?

Äänestä
  • Sillä oli mieliteko kotona.

    Äänestä

Kerran videolla oli koneman Simon kanssa matkalla metsämanin rakennustyömaalle niin koneman pähkäili matkalla mitä he kolme ovat Kosulan kolmiyhtenäisyydessä;
"Simo on käsi, metsäman rahapussi hän koneman on aivot"

Muistatteko seuraajat?

Äänestä

Maratooni videolla metsäman julisti oppineensa puhumaan vaikeistakin asioista.

Niin on oppinut puhumaan mutta ei ole vielä oppinut keskustelemaan edes helpoistakaan asioista vaan kokee erimieltä olevat kateellisiksi vittuilijoiksi.

Äänestä
  • Sama oppimattomuus keskusteluun
    myös konemanilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sama oppimattomuus keskusteluun
    myös konemanilla.

    Onko näin

    Äänestä

Metsamanne ei kestä tosiasioista huomauttamista,ei piä kestä sitä,onhan todettu? masennus ym. liian pienet kengät lapsena ja sellaista,onkohan synnytys kohtapuolin kun eturessu näyttää jo noin pinkeältä,nyt saa tila jatkajan. Konemanne luulee tietävänsä vähän kaikesta muttei tiedä vähästäkään puolta edes,ei ehken kannate tukkaa enää vaalentaa, se on vaikea elää paskan hajussa paskakylällä

Äänestä

https://youtu.be/dG5eS9MQvIo?si=Kdd585F0p13x2UGx

On tuo koneman kyllä melkoinen paukapää:
"On sulla syöpä ja semmonen"
Mitä vittua sairaudet pitää ensimmäisenä asiana mielessä pyöriä.

Sine on kertonut asiasta avoimesti, eikä Sine ole yksin vaan on meidän kaikkien mielessä jotka ovat Sinen ja Artsin videoelämää seuranneet ja kuka mitäkin sairastanut.

Äänestä

Ihmeellistä luiruamista, nyt se olikin jakamassa köyhille kuppeja ja pesi samalla naamansa kuin ei ollutkaan miestä marssille mihin oli lupautunut.
Videolle on päästävä konstilla millä hyvänsä.

Mitä tavaraa metsäman on jakanut köyhille?

Äänestä
  • Ei mitään

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ethän voi simppaa nuijaksi haukkua vaikka näyttää olevankin yksinkertaista laatua,oman käytöksesi kyllä ymmärtää ja voit tosinuijaksi itseäsi tituleerata. Oletko muuten miettinyt saako kyseistä sanontaa käyttää julkisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu