Totalitarismia kohti mennään vauhdilla

Anonyymi-ap

STASI vai Gestapo?
Puolustusvoimat haluaa, että tiedustelukurssin pitäisi olla kuulemma pakollinen kaikille suomalaisille. Kaikki vakoilisivat sitten toisiaan..

17

552

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        ..tosi on ... mistä muualta paikallisten osuuskuntien ja osakeyhtiöiden ns. "toimitusjohtajat " rekrytoitaisiin ...


    • Anonyymi

      Omasta maastamme näemme myös hyvin kuinka demokratia toimii.
      Terapeutti-Ville kertoi, että eduskunta on sairain työyhteisö missä hän on toiminut ja maan hallitus, joka on valittu demokraattisesti, tekee koko ajan päätöksiä jotka ovat vahingollisia kansalle ja sitä ja maan johtoa ohjataan maan ulkopuolelta kansan tahto sivuuttaen.
      Ja tämä on mahdollista vain siksi
      että sen sijaan, että olisi selkeä koko kansaa palveleva ohjelma, johon kaikki sitoutuvat, meillä on monipuolue-demokratia, jossa vallan voi kaapata sellainen itsekäs ihmisryhmä joka ajaa vain omia etujaan eikä ole kiinnostunut koko kansan asioista ja kansalaisten kohtalosta eikä halua sitoutua ensisijaiseen lojaalisuuteen koko kansan hyvinvointia kohtaan.

    • Anonyymi

      .otsikosta voi arvella ettei aloittaja sitä KGB:tä ... vai mikä "Ähvä-ässä-pee" se nyt onkaan .. pitäisi pahana ..

    • Anonyymi

      Tässä toimii Usan hybridikeskus, joka sensuroi tehokkaasti kaikki Natoon liittyvän kritiikin:

      "Request blocked. We can't connect to the server for this app or website at this time. There might be too much traffic or a configuration error. Try again later, or contact the app or website owner.
      If you provide content to customers through CloudFront, you can find steps to troubleshoot and help prevent this error by reviewing the CloudFront documentation."

      • Anonyymi

        No misteepä mahot kopsata nuin pitkän ulukomoankielisen litanijan , kerroppa ?


      • Anonyymi

        Niinpä. Liian paljon liikennettä pilvessä🌏


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No misteepä mahot kopsata nuin pitkän ulukomoankielisen litanijan , kerroppa ?

        Tekoälyn diktatuuri on jo täällä – Se ajaa meidät sotaan
        Kommentoijan kirjoitus kopioitu lehdestä:
        -Valtamedian keskustelua moderoidaan tekoälyllä ja tuloksena on pelkkää hymistelyä, jossa ei kyseenalaisteta valtamedian artikkeleissa esitetttyjä väitteitä. Nyt, kun kriittinen yhteiskunnallinen keskustelu on tukahdutettu kokonaan, ei suuntaa pystytä demokraattisin keinoin muuttamaan.
        Tein tänään mahdollisesti viimeisen yritykseni osallistua yhteiskunnalliseen keskusteluun valtamedian artikkeleiden kommentointiketjuissa. Lähetin kommentin YLE:n artikkeliin:
        ”On loukkaavaa, että hallitus kyseenalaistaa tieteilijöiden vuosien työn”, sanoo tutkija ravitsemussuositusten takana”.
        Hetken kuluttua sain YLE:ltä sähköpostiviestin, jossa kerrottiin, että kommenttiani ei julkaista ja sanottiin lisäksi seuraavaa:
        YLE:n lähettämässä sähköpostiviestissä ei kerrottu, mikä oli julkaisematta jättämisen konkreettinen syy. Oletettavasti YLE:kään ei sitä tiedä, koska päätöksen on tehnyt tekoäly. Jokainen voi itse arvioida kommentin asiallisuutta ja paikkansapitävyyttä.
        Eli näin se menee, eihän Suomessa saa olla kuin yksi mielipide, kaikki muu sensuroidaan jo tekoälyn toimesta. Kuulostaako Kiinalta?


    • Anonyymi

      Älä trolli valehtele !

    • Anonyymi

      Lapin yliopiston ex rehtorin luento keskeytettiin, koska hän puhui siellä mm. vapaamuurareista ja Rooman valtakunnan jatkeesta.
      Tämä on äärimmäisen harvinaista, mutta on selitettävissä, koska muurariveljesjärjestö on soluttautunut kaikkiin tärkeisiin ja vaikutusvaltaisiin elimiin maailmassa.

    • Anonyymi

      Niin mikä se oli aikanaan se kotiry....sä,?

    • Anonyymi

      Israelissa ja Suomessa on oikeistohallitus ja äärioikeistolainen toimintatapa on samanlainen puhutaan toista mitä tehdään!

      • Anonyymi

        ...on on onnonnon .. vai onkohan sittenkään kun silmät avataan ? Hännystelyn , myötäjuoksun ja ruskeakielisen nuoleskelun vähennyttyä tuntuu varmasti oudolta vaikka olisi vieläkin "uskossa lujana ..."


    • Anonyymi

      Vakoilu on maailman toiseksi vanhin ammatti.

    • Anonyymi

      Mitä Alex Jones teki väärin? – ehkäpä tämä selittää: ”Kun rikoksen paljastamiseen suhtaudutaan kuin rikokseen syyllistymiseen, rikolliset hallitsevat teitä.” – Edward Snowden

    • Anonyymi

      Ehdottomasti STASI, siihen Itä-Saksakin kaatui kansalaisten vakoilessa toisiaan. Muut toimet jäivät tekemättä.

    • Anonyymi

      Jo Franklin Roosevelt, demokratian vankkumaton puolestapuhuja varoitti aikoinaan, että autoritaarisen kontrollin puolesta toimivana aseena tultaisiin käyttämään pelkoa.
      Ja se on niin totta tänä päivänä, kun lietsotaan milloin mitäkin kauhukuvaa esim Venäjän hyökkäyksestä Suomeen, koronaa ja viimeisimpänä ilmastohysteriaa, johon nuoret aivopesty uskomaan, vaikka ilmasto on muuttunut aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      5264
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      25
      4458
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      28
      2571
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2274
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2018
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      1948
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1617
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1551
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1287
    10. Kerranki asiat oikein

      Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa
      Haapavesi
      10
      1194
    Aihe