Ei aivan vielä kokonaan, mutta kohta.
Ikävässäni tuli kuitenkin tässä vaiheessa mieleeni jättää eräälle tänne jo nyt yksi biisi. En laita linkkiä, voit etsiä sen itse, mutta toivon sinun kuuntelevan sen nyt. Nyt kun olet lukenut tämän.
Laitan myöhemmin vielä jonkin biisin. Se saattaakin olla sit se viimeinen sinulle.
Tämä on kuitenkin nyt mielessäni:
Kaija Koo Jos sua ei ois ollut
Yks prototyyppi vain
Ikävässäni tuli kuitenkin tässä vaiheessa mieleeni jättää eräälle tänne jo nyt yksi biisi. En laita linkkiä, voit etsiä sen itse, mutta toivon sinun kuuntelevan sen nyt. Nyt kun olet lukenut tämän.
Laitan myöhemmin vielä jonkin biisin. Se saattaakin olla sit se viimeinen sinulle.
Tämä on kuitenkin nyt mielessäni:
Kaija Koo Jos sua ei ois ollut
Yks prototyyppi vain
Vastaukset 43
Vanhimmat
Hieno, kuvaava.
Ihana❤️sanon voi rakas kuten hänelle mun ikuisesti rakkaalle❤️
Elämän nälkä
Miksi lähdet pois?
"Työni" täällä on tehty, mutta se jatkuu muualla. Toisenlaisissa merkeissä. En lähde aivan vielä, mutta jokusen hetken päästä. En ehkä tänään, mutta lähiaikoina. Huomasin kaipaavani ihmistä, jonka sydämen lyönnit tuntee joku toinen ihminen. Ehkä tämä kuvaa tällä hetkellä parhaiten, mitä ajattelen.
Sinun täytyy tehdä, mitä sinun täytyy. On kai turha kirjoittaa haikeudesta tässä yhteydessä. Kaikkea hyvää toivon.
Kiitos. Kaikkea hyvää sinullekin.
Anna tunniste itsestäsi?
Luulen hänen tunnistavan aloituksesta. Muiden ei välttämättä tarvitse tunnistaa.
Hän on mies netistä, joka kirjoittaa sentimentaalista soopaa. Ole hyvä.
Sellainen joka tietää, miten se tehdään,
miten hellästi päätä silitetään, miten hiljaa kuiskataan korvaan ei mitään hätää,
miten varmoin ottein pidetään hyvänä,
sitäkin, mikä sisälläsi on vielä kipeää,
kaikkea sitä mitä kukaan muu ei pysty näkemään. Sellaiseen syliin voi riisua
aivan kaiken, uskoa vaikka kokonaisen
rakkauden.
Sellaiseen, aivan. Nekin kipeät mukanaan. Rakkaudenkin.
Elämä on oppimista työ ei ole koskaan ohi.
Kyllä, olet oikeassa. Siksipä kutsunkin itseäni prototyypiksi, mutta yritän kehittyä. Askel askeleelta, hetki hetkeltä. Vähän kerrallaan, mutta eteenpäin se on sekin. Ehkäpä minusta tulee vielä hyvä versio itsestäni.
Viet tuon kaiken lopuksi kuten kaikki me multiin.
Me tullaan tänne syömään,juomaan,lisääntyyn,p*skoon ja ku*een.Ei sen kummempaa.
Niinhän vienkin, mutta uskoisin, ettei tuossakaan itsensä kehittämisessä ole mitään pahaa. Päinvastoin hyväksi niin itselle kuin muillekin.
Tuputtamisessa on pahaa sekä vaatia toisilta sitä samaa.Tarkoitan ellei joku täytä sinun kriteerejäsi älä väkisin yritä.Alat katselee ympärille onko siellä samanlaista kuin itse olet.
En ole tuputtanut. Itsestäni vain puhun. Katselen kyllä ympärilleni sitten, kun haluan, en muiden käskystä tai kehotuksesta. Sitten, kun koen olevan oikean ajan sellaiseen. Tietyllä tavalla olenkin jo katsellut ja siihen viittasin aloituksessa, mutta kuten sanoin, hänen sydämensä lyönnit kuulee joku toinen ihminen, en minä.
Aamuaurinko kurkistaa sisään katupölyn värjäämistä ikkunoista. Tunkeutuu huoneeseen häikäilemättä ja lupaa kysymättä määrätietoisesti. Mahdatko miestä kaivata noin sydämmellisesti.
Naista. Kaipaan naista, en miestä. Auringon kurkistellessa.
Yhyy ajattelin niin että tämäkin ujellus olisi ollut naiselta
Sinäkö siellä kolistelet.Muusta sitte että tiesin kokoajan ajan mitä te puuhastelitte ja käyttäydyin sen mukaan.
Muistakaa että minä uin kuin kala vedessä niinhän teistä joku jo sanoikin.Se velvoite mitä joudun vielä tekeen siinä on myös omat niksinsä.
Turha seurata ,voi tulla ylläri.
*muista!!!
P mies
Siis.. Nyt en kylläkään ymmärrä tästä mitään. Ei pitäisi liittyä tähän millään tavalla.
Älä viitti vedättää.Se juna meni jo.
Ei ole vedätys. En todellakaan ymmärrä.
Huutelen tuuleen mut. Sinusta kuoriutunut romantikko, hyvä mies. Rauhallisempi ei niin mustavalkoinen enää. Se nuorempi joka kohta pääsee sieltä pois ja perhe odottelee tällä puolen. Puoliso varmaan yllättyy, hyvä suhde kasvaa. Ajattele hyviä puolia ja sulkea silmät virheiltä. Hyvä isä, huolehtiva puoliso, mukavaa seuraa !
Rakkaus on hellyyttä ja siitä pitää huolehtia.
https://youtu.be/VRC9C3pQdVc?si=Yd8FDPOTqq1yvQ82
Ei ole minulla puolisoa eikä perhettä.
Viitsisitkö millään avata minullekin, että mihin suuntaan kiihtynyt ajattelisi lähti kulkemaan tällä kertaa palstamiehen tekstin perusteella? Meditoidaan yhdessä hetki tämän ajatelman äärellä
On se hullua kun sellaiseksi määritelty on ainoa majakka usvan keskellä
Joo,o.Semmosta.Kysy itseltäsi kuka sai isän muuttuun?
Mitä tulee tähän kolmanteen osapuoleen, onko sääliä vai myötähäpeää, aina tuo tuntuu pääsevän helpolla golden boy
On näyttänyt jo jonkin aikaa, että täällä on oletettu ja väärin onkin oletettu erään P-miehen kirjoituksia toisen kirjoittamiksi. Haluan tässä nyt samalla oikaista asian, ettei ole sama tyyppi kyseessä.
Mikä oli mielestäsi tämä provomiehen läyhätyksen ydinsanoma, että vanhemmuuteen kasvetaan markan varrella? Ei kaikki, älä sinä vaan kokeile tätä kotona ns
Kaunis kappale.
näppärää
Miksi piti mennä kuuntelemaan tuo.Nyt on meikit poskilla kun rupesin itkemään ja kohta pitäisi lähteä ihmisten ilmoille. 💔
Itsellänikin oli ja on haikea olo ja jotenkin tuo biisi tuli mieleen niin osuvasti. Herkäksi meni itselläkin.
Tunteisiin meni tuo kappale:
https://youtu.be/Xp_g_NVBYHc?si=uO_AZMzagvdRWy89
Menee kyllä tuokin. On tullut kuunneltua joskus. Kiitos, pitääkin vielä tänään kuunnella tuo.
Eli kun kerroin jotain menneisyydestäni laitetaankin viimeisiä lauluja?
Mieti hetki miksen aiemmin kertonut.
Ihan kuinka vaan sitten.
On se jännä kuinka asiat menee.
Ei, ei johdu siitä. Vastauksen olet saanut, voidaan selvittää enemmän, jos jaksat ja haluat. Puhutaan mieluummin toisaalla näitä kuin täällä. 🤍