Luvatta tehdyt graffitit ja töherrykset. Joensuu käyttää piirrosten poistoon vuosittain yli 10 000 euroa.
Luvatta tehdyt graffitit ja töherrykset
18
500
Vastaukset
- Anonyymi
Mai, mai
- Anonyymi00003
Mai teksti on monissa kohteissa.
- Anonyymi00004
Tuntuvat rangaistukset opettaa.
- Anonyymi00016
Näin on
- Anonyymi00005
Eivät saa rumia töherryksiä keskeiseltä paikalta kanavan valvontakopin seinästä pois.
- Anonyymi00006
Töhertäjille pitäisi tehdä (turpaan)tempaus ja (nimien)ylösotto ja sitten vielä ulosotto että itse maksaisivat töhryjen siivouksen.
- Anonyymi00007
Pari kilometria auton perään ja lopuksi maalata naama violetiksi ja 3 vuotta linnaan niin oppiivat olemaan.Hellkutin törkeitä töherryksiä.Täysiä amatöörejä.Opetelkaa edes alkeet ja tehkää oikeaa taidetta eikä vauvan jätöksiä.
- Anonyymi00008
Tarrojen liimailijat myös linnaan.
- Anonyymi00009
Eikös ne ostanu uuden painepesurkin kaupungille ei vaan oo näkyny pesu touhuissa sitä vielä?
- Anonyymi00010
Joensuun kaupunki osti 30 000 euron painepesurin. On varmaan kovassa käytössä, koska ovat töhrineet kaikkialla.
- Anonyymi00011
WSYP
- Anonyymi00012
Kiinnijääminen on aina tärkeää.
- Anonyymi00013
Vesipäävanhempien vajakkipennut varastavat kaiken ja mitä eivät saa irti tai jaksa kantaa, rikkovat, töhrivät tai työntävät jokeen.
Nämä vajakkinilkit pitäisi sitoa torille paaluun että ihmiset voisi käydä sylkemässä heidän päälleen. - Anonyymi00014
Ei löydy käyttäjiä uudelle painepesurille seisoo tyhjän panttina!
- Anonyymi00015
Ei ne edes oke mitään grafitteja! Pelkkiä naurettavia mitään sanomattomia töherryksiä.Kyllä itseä hävettäs moisia tehdä ilman mitään oikeaa saamista jos siihen hommaan erehtyisin.Olette surkeita tapauksia.Tiedätte sen itsekin.Ottakaa muraaleiden tekijöistä oppia,Luuserit!
- Anonyymi00017
Kyllä pave tulee auttaa.Saat kyydin paven tykinlavetissa eikä maksa mitään.
- Anonyymi00018
Jos käyttää 10 000 euroa, niin sillä summalla saisi monta valvontakameraa kytkettyä.
Siitäpä näkee ketkä ovat olleet asialla, ja sakot päälle!
Lappu seinään, että sakkoja tulee. Ystävällisesti vois kirjottaa, että ilmaista paperia ja liituja voit käydä hakemassa osoitteessa: xxxx.
Vois laittaa vielä www.xxx osoitteen taideopintoihin.
Laittakaa ehdotusta kaupungille!
- Anonyymi00019
Töhrijäpentuloille turpaan niin jotta kusj tippuu, prkle!
Arhinmäin opetuslapset, stna!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1902661Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy332285Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä2072259Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82691741Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1431371Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861224Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.1021178Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171062Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään451030- 84957