Minkä valmistajan R9250

Ajattelin hakea Mikromajalta jonkun Radeon 9250:n. Missä niistä olisi paras 2D-kuvanlaatu VGA:n tai DVI-adapterin kautta? Joissakin se on hieman sumea.
2196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sumuus varmaan johtu kaapelista koska kyllä kaikilla nyky näyttiksillä tulee ihan terävä ja kirkas. mulla oli kans sumea näyttö kun oli vähän huonompi laatunen näytön jatkokaapeli mutta kun kävin verkkokauppa.comista ostamassa uuden niin kaikki on taas kirkasta ja terävää.

mutta niistä näyttiksistä. niissä on kaikissa samat kellotaajuudet (240/400) että voit tavallaa ottaa minkä vaan.
CLUB 3D R9250 256MB 128-BIT VGA DVI-I TV, ois tietysti muistien mukaan parhain mutta siinä ei taida olla noita SMARTSHADER ja SMOOTHVISION ominaisuuksia joka on kumma juttu, kun saphiren näyttiksissä on mutta niissä on sit taas 64bit muistit.

tolla kortilla ei kummiskaan pelata parhaimpii pelejä missä on varjostukset niin kyllä se taitaa olla paras hankkia toi jossa on kunnon muistit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on paras? kirjoitti:

Ajattelin hakea Mikromajalta jonkun Radeon 9250:n. Missä niistä olisi paras 2D-kuvanlaatu VGA:n tai DVI-adapterin kautta? Joissakin se on hieman sumea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu