Sampo leikka ennustettaan

Sampo lähes puolittaa tämän vuoden kasvuennusteensa 1.9 prosenttiin. 2Q/3Q taantuma on hyvinkin todennäköinen.
2258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taantuma = kolme perättäistä vuosineljännestä miinuskehitystä. Ynnääs tuo yhtälöösi.

Ja hinnat ei kuin nousee !

Äänestä
  • Sorry, mutta roskaa puhut. Taantuma on kaksi peräkkäistä. Neljä peräkkäistä on lama.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonantaja kirjoitti:

Sampo lähes puolittaa tämän vuoden kasvuennusteensa 1.9 prosenttiin. 2Q/3Q taantuma on hyvinkin todennäköinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu