Miehet muka haluaa yhden naisen vaimokseen.
Sori naiset että joudun kertomaan tän, mutta miehiin ei voi luottaa, eikä yksikään mies ole uskollinen.
Toivottavasti ootte varovaisia, ettei teitä satuteta pahasti kuten minulle kävi. :(
Sori naiset että joudun kertomaan tän, mutta miehiin ei voi luottaa, eikä yksikään mies ole uskollinen.
Toivottavasti ootte varovaisia, ettei teitä satuteta pahasti kuten minulle kävi. :(
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikä nainen. Niin se vaan toimii. Intohimo kuolee viidessä vuodessa, toveruus 15:ssa. Aika moni avioliitto on sen 15v jälkeen pelkkää nälvimistä ja kulissia. Erotkaa ihmiset ajoissa, Kohta ootte vanhoja ja rakkaudet on lusittu tältä elämältä.
Höpölöpöt intohimo, elämä ja rakkaus alkaa nyt vasta eivätkä kuole ikinä!
Mun kulta😊
On muakin satutettu mutta silti uskon siihen hyvään ja rakkauteen. Suureen voimaan hyvään.
Mm..yhä useampi harrastaa nykyään avointa suhdetta tai on muuten vaan epäluotettava ja nautiskelee kun voi vähän sutinoida jokaiseen suuntaan..Nämä sutinoijat on monesti viel niitä joista ei ehkä uskois, koska osaavat olla niin runollisen rakastavia tarvittaessa…… Kaikkien kokemusten jälkee on vaa vaikee päästää ketään aidosti edes lähelle, oon varmaa liikaa yksin ja liian outo. Entiedä. Ja todennäkösesti myös laput silmil dallaava typerys mitä miehiin tulee xd..Opinkohan ikinä et mikä on mulle oikeesti hyväks ja mikä ei ..vai otanko osumaa siipiin koko elämän
Olen yrittänyt iskostaa yhden miehen kaaliin, ettei kannata pettää, mutta hän ei usko. Hän haikailee exänsä perään samaan aikaan kun väittää olevansa elämäänsä tyytyväinen. (ei puhu totta)
Jotkut miehet ei vaan osaa sitoutua, he eivät kasvaneet aikuiseksi vaan naimisissa ollessaankin harrastavat irtosuhteita vaikka olisi pieniä lapsia perheessä. Pelimiehet pettävät aina vaikka puoliso vaihtuisikin, voisihan nuo ymmärtää ettei heistä ole vakituiseen parisuhteeseen, he ei luonteelleen voi mitään. On tietenkin naisissakin niitä, jotka avioliitossa ollessaan hakevat jännitystä elämään ja uutta ukkoa vaikka olisi pieniä lapsia kotona, parempi olisi heidänkin olla naimisiin menemättä ja lapsia tekemättä, saisivat vapaina touhuta ympäriinsä niin paljon kuin sielu sietää. Harva noista pelimiehistä ja -naisista ajattelee kuinka monen elämän rikkovat pettämisillään, he pystyvät vaan ajattelemaan itseään eivät muita.
Tällaisia on niin, niiin paljon. Ja varsinkin miehissä.
Naiset ovat nykyaikana vieläkin enemmän kiinni lapsissa, eivätkä pääse niin helposti ns. seikkailemaan. Sitähän nämä ukkomiehet harrastavat mielellään vaimon selän takana.
On todella vaikea uskoa rakkauteen kaiken jälkeen mitä on tullut kuultua ja nähtyä.
Mikään ei oo ikuista
Kokemukseni mukaan miehet kyllä pettää heti kun ne saa tilaisuuden. Siinä ei ole vaimo tippaakaan mielessä!
harvalla se oma beibi pysyy mielessä vuosia..aina on isompia rintoja ja kauniimpia kasvoja..se vaatii päättäväisyyttä ja rohkeutta olla lojaali vain yhdelle myös vaikeinakin aikoina-sivusta
Se että ap on l*rtto, ei tee kaikista miehistä pettäjiä. Jos joku nuz zii varattujen miesten kanssa, niin sana leviää ja miehet kertovat kavereilleen, että siltä saa.
Miten sinä kottarainen luulet tunnistavasi täällä mikä on kenenkin kirjoitus????Vedä käteen senkin soratussu.
Helpottaako miesaloittaja nämä eksoottiset riitelyt itsesi kanssa tätä pimpantuskaa mitä selvästi käyt läpi?