Asteikolla 1-10 kuinka mustasukkainen yleensä olet?
Oletko mies mustasukkaista sorttia?
Anonyymi-ap
23336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ehkä 2, koska jos on mennäkseen, niin sitten on. Eihän se kivalta tunnu, mutta jokaisen oma asia, kenen kanssa on. Sen sijaan kiusaamista en ihan noin vain sulata.
Yleensä 1, koska on nuo valkoiset sukat käytössä vaan.
Paremmin kuin kukaan muu.
Jep, mutta saattaa jossain vaiheessa olla jo 2, koska ne vähän aina pesukoneessa sitten harmaantuu.
Mä oon laittanut kloriittia, mut ei se ole paljon auttanut tämän kanssa.
Koska mustasukkaisuus on kuulemma (jostain luin vasta).aseman menettämisen pelkoa ja koska minulla ei ole muuta asemaa kuin tuo juna-asema tuossa 2km päässä enkä sitä juuri käytä... Niin 1
Minulla se on 9 ja vähän päälle.En ymmärrä ihmistä kellä mustasukkaisuus on vain 1-4 luokkaa,en halua sellaisen kanssa tekemisissä olla.
Tietysti nyt riippuu kumpi pää tarkoittaa enemmän ja kumpi vähemmän.
Miten jos 1 onkin enempi ja 10 vähempi.
Sitte tuo 9 on väärä.Sano sinä.
Jos 10 on sairaalloisen mustasukkainen, niin itse en haluaisi edes nelosen kanssa olla tekemisissä.
Minä taas en ymmärrä mustasukkaisuutta koska miksi haluaisit olla yhdessä sellaisen kanssa joka on kiinnostunut muista? Miksi olla mustasukkainen ja kärsiä siitä kun toinen flirttailee ja vehtaa toisten kanssa. Ei mitään järkeä eikö ole parempi valita kerralla sellainen jonka kanssa haluaa olla ja valita vielä sellainen joka ajattelee myös samoin siitä asiasta.
Mä oon kyl mustasukkainen, myönnän. Jos tykkään ja joku muu nainen vokottelee mun miestä, niin varmaan huomaan ja närkästyn!
Saa sitä flirttailla mutta mulla mustasukkasuus tulee siitä että mies halventaa mut alimmalle tasolle jos flirttaa jollekkin pubiruusulle.
En ole yhtään mustasukkainen jos mies flirttaa ja tykkää jostain tasokkaata naisesta sillä silloin tunnen itsenikin tasokkaaksi.
Jos äijän stondis tulee jostain nistiämmästä mun itsetunto rapisee myös.
Lisään.Luulen et näin on monella muijalla.
Onko flirttailukin kiellettyä. Jos nyt ei sitä pahasti sen puolisonsa edessä tee. Flirtistä on pitkä matka vehtaamiseen. Tai en tiedä mitä tässä vehtaamisella tarkoitetaan.
Kyllä on ellei ole täysin oma menee "kellariin" tai lähtee meneen.
Tämä oli naiselta elämää nähneeltä.Aito Rakkaus on vain kaksi toisistaan kiinnostuneet.Harvoin,hyvin harvoin löytyy nämä ihmiset joilla tunteet kohtaa toisiinsa 100 :lla.Kaikki natsaa on ystävät,intohimot ja arki rullaa.
Lisään.
Vain kuolema heidät eroittaa.Eloon jäänyt kuolee särkyneen sydämmen syndroomaan,tämä on ihana aito rakkaus.
0 heti vaihtoon vaan jos näyttää ettei oma riitä.
Varmaan 1. Maailma on täynnä vaikka minkälaisia tallaajia joiden lähestymisiä naisen pitää kestää. Ei siinä naiselle tai muille räpättäminen auta. Nainen tekee itse valintansa.
1-2, kun ajatellaan mustasukkaisuutta silleen perinteisellä tavalla. En mm. ole mitenkään omistushaluinen, vaan mun kanssani oleminen on täysin vapaaehtoista, eikä mulla ole tähän asiaan liittyen mitään kilpailuviettiä. Jos mut yrittää tehdä mustasukkaiseksi, niin mut saa vain etäännytettyä itsestään. Mä en keksi syytä miksi haluaisin olla yhdessä sellaisen ihmisen kanssa, jola kokee tarvetta katsella muita. Aikuinen ihminen on itse vastuussa tekemisusyään, enkä mä näe mitään järkeä toisen kyttäämisessä, enkä myöskään voi sietää, jos itseäni kytätään. Mulle myös oleellisinta, että sovituista pidetään kiinni ja ollaan rehellisiä asioista. Mun kanssani voi olla ihan mahdollista päästä sopimukseen vaikka suhteen avoimuudesta, vaikka en itse koe sitä mitenkään tarpeelliseksi. En sano, että automaattisesti huväksyn tuon, vaan kyse on kokonaisharkinnasta. Jos suhde on muutoin erinomainen ja rakkaus ja syvä luottamus on läsnä, niin sitten se on mahdollista.
Kaikki yllä jerrottu ei tarkoita, ettenkö lainkaan tuntisi mustasukkaisuuden tunnetta. Tunnen kyllä joissain tilanteissa, mutta se miten reagoin siihen ei ole se perinteisesti ajateltu. Se ei saa minua haluamaan pitää toisesta kiinni tiukemmin, vaan haluamaan etääntyä ja päästää hänestä irti.
Jos näen jotain
Kun halasit tv :ssä sitä sun asiakasta
Minulla on samanlainen ajatusmaailma.
Että sellasta siellä. Mulla ei ole asiakkaita. Muuten hyvä.
Olen mustis. Jos naisella on mies, niin suutun hänelle enkä koskaan aio puhua mitään ja kieltäydyn ajattelemastakaan häntä.