Miksi naiset on niin helvetin tyhmiä nykyään. Jos jonkinlainen kurppa tuijottaa ja virnuilee ja olettaa että hän on viehättävä ja hänet olis iskettävä kun hän on niin IHASTUNUT.
Kyllä sen mies sitten näyttää ja homman hoitaa jos sitä joky kottarainen kiinostaa. Naiset luulee saavasa miehen, kun tekeevät aloitten ite, miehiä se lähinnä huvittaa ja sitten vi...aa, kun eivät tajua mennä pois norkoilemasta ympäriltä.
Kyllä sen mies sitten näyttää ja homman hoitaa jos sitä joky kottarainen kiinostaa. Naiset luulee saavasa miehen, kun tekeevät aloitten ite, miehiä se lähinnä huvittaa ja sitten vi...aa, kun eivät tajua mennä pois norkoilemasta ympäriltä.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Parempi onkin sut jättää rauhaan. Luuletko sä olevas jotenkin muita tyhmiä kurppia ja aloitteellisia kottaraisia parempi? Häh?
Jos itsellä vähän säteilisi enemmän, niin olisi sullakin jo muuta ajateltavaa, kuin mollata täällä toisia.
... ne vasta pahoja onkin. Juuri tällaiset, jotka on päättäneet "hoitaa homman" eikä muuta päähän mahdu. Niille kun sanoo nätisti, niin eivät usko ja kun sitten lopulta sanoo pahasti niin on koppava ämmä, joka luulee itsestään liikoja. Ja sitten on ne, joille on sanottu sekä nätisti että pahasti ja aina vaan tullaan samaan pöytään istumaan eikä mene montaa tuoppia niin keskustelu on taas samassa aiheessa.
Sun kohdallasi ehdottaisin muuten, että avaat suusi kun tällainen kottarainen seuraavan kerran esittää ihastumisen merkkejä. Jos sieltä tulee yhtään saman tasoista tekstiä kuin kirjoitettuna, niin vähän fiksumpi nainen kyllä menettää "kiinostuksensa" aika äkkiä ja "aloitten tekeeminen" unohtuu varmasti.
Keräsin rohkeuteni ja aioin lähestyä sua tarkotuksena tunnustaa sulle nää ylipursuavat rakka uden tunteeni sua kohtaan.En kyllä tunnustakkaan kun sä noin ajattelet tietty minustki ;(
Jos "Kurppa" hymyilee vain, niin mistä tiedät että hän haluaa tulla "isketyksi". Saattaahan tuo olla hymyilevää sorttia, noin yleensä. Onko muuten hymyily sallittua vain "isku-puuhissa"? Taidat olla hieman itserakas tapaus! Hymyilevät ihmiset sitäpaitsi on miellyttävämpi katsella, kuin nenä pystyssä kulkevia hapannaamoja. Hymyilkää ihmiset! Ja jos meihekkäästi suoraan sanotaan niin "Kurpatkin" ymmärtää kiertää sut kaukaa. Telepaattisia kykyjä ku ei tietääkseni kellään oo. Et, ole mies äläkä hiiri!!
Ainakin se on totta, että joillekin ei mene millään jakeluun lause "ei kiinnosta". Aktiivisesti yritetään kerta toisensa jälkeen ja lähetellään tekstiviestejä. Nämä kottaraiset on oikein maan vaiva.
Eläkää mieluiten yksin ihmiset hyvät! älkää luopuko kuiteskaan ystävistä.
Vituttaa kans tuollaiset saatanan kyylä ämmät kun ei sitten millään saa taottua sinne paksuun kalloon että ei kiinnosta eikä siihen tule olemaan mitään mahdollisuuttakaan, pitää vain vahdata niin kuin ihmistä ei olis ennen nähnyt!!
Minä kun olen niin ihastunut sinnuun sinä komea poika vaikka olen jo sinua vanhempi ja rumanpuoleinen kurppa nii sinnuu ihailen ja olen ihastunut ihan, saan sinua tai en.
Mä olen niin niin ihastunut sinuun. Olen ollut jo piiitttkkkääännn. Näin sut tänäänkin. Mä odotan koska sä isket minut. Kyllä sää sit olet iiiiiiihana namu peppu, mutta arveluttaa se sun etumukses, kun ei pullota olleskaan. Onkohan siellä mittään ja näyttäis sulla isommat tissitkin olevan kuin mulla, mutta jatketaan tuijottelua ja virnuilua. Kyllä mää vaan huomennakin norkoilen sun ympärillä kierran oiken kehää...
miten sä saat ne naiset roikkumaan itessäs?ottaisin ilolla vastaan muutaman vinkin.
Kuuleppas, en olis ikinä saanut omaa ukkoani jos en olis ollut ensin iskemässä häntä. Hän nimittäin oli todella ujo! Parin viikon jälkeen ensitutustumisesta annoin ohjat hänelle...minä tosiaankin sain miehen kun tein aloitteen itse. Ja minkä kultakimpaleen sainkin! koska itse olen aiemmin aina odottanut miehen tekevän aloitteen olen törmännyt vain itserakkaisiin paskiaisiin jotka ehkä uskaltaa lähestyä tällaista itseni kaltaista seksi pommia...
Alan siis vain tuijottelemaan sexsikäitä naisia, enkä tee mitään.
Heh, heh. Kuviot ovat kääntyneet toisinpäin. Ennen tai eipä ole kauaakaan aikaa, kun miehet kuvittelivat itsestään liikoja, kun katsastelivat jonnekkinpäin, luulivat olevansa niin helvetin komeita ja että kaikki naiset tuijottavat heitä. Nyt voisi kuvitella asioiden kääntyneen ja naiset ovat ne jotka ehkä niin kuvittelevat.
Mutta, mieti nyt. Olisi se aika tylsää nykymaaailmassa, jos naisten pitäisi vaan istua ja katsella pitkin seiniä, ja odotella viimeiseen asti, että se ihana prinssi tulisi luokse ja osoittautuisi täysin idiootiksi. Onneksi meille naisille on suotu vapaus katsella ympärilleen ja valikoida, niin minä ainakin teen sinkkuna.
Kieltämättä olen ihmetellyt samaa. Kaiken maailman toisen luokan naisia pyörii ympärillä ja luulevat olevansa jotain missejä ja muka haluttuja tyttöjä. Jos mies katsoo, niin ei se heti tarkoita jotain vipinää. Nämä suomalaiset tytötkin alkaa muistuttaa miehiä metsästäessään venäläisiä. Sitten ei tosiaan tajuta torjumista. Sama kurppa yrittää koko illan ja pahimmassa tapauksessa vielä seuraavalllakin baarireissulla.
Baareissa seurattua tilanteita, niin kyllä ne ukot siellä kiertävät kehää ja yrittävät iskeä illan aikana yhtä sun toista naista. Eivät oikein osaa päättää kenet haluaisi, ovat niin epätoivoisia. Loppujen lopuksi eivät saa ketään ja valomerkin jo tultua käyvät tarjoilijoiden kimppuun. Olen saanut seurata tätä kissahiirileikkiä jo monen vuoden ajan, kun työskentelen eräässä baarissa Hesassa.
Niin minä arvasinki että kyllä muitakin ärsyttää ne naiset, jotka eivät millään ymmärrä että ei kiinosta. Jos sanoo oikeen pahasti moisille niin syntyy kamala mölötys ja haukkuminen. Ehkä tekstini oli yliampuva, mutta tekstiviesti häiriköinti ja puhelut niiltä tiaiselta jotka ei kiinosta ovat todella ärsyttäviä.
Väkisin ei ketään saa. Ei minua ainakaan.
Juhannukseksi on onneksi lyyli katottuna, sellanen kesäyön vaalee, ja mieleinen.
Taidat olla vähän tyhmä, kun jakelet numeroasi kaiken maailman kottaraisille. Saat syyttää siitä itseäsi, että he lähettävät tekstiviestejä tai soittelevat perääsi. Turha täällä on haukkua naisia.
varatut muijat joo,ne on häpeäksi koko naissukukunnalle.aivottomina eivät tajuu jättää rauhaan.joku osa aivoista puuttuu jos ei ymmärrä selvää puhetta,suoraan kun sanoo ettei vois vähempää kiinnostaa,ni viestien määrä senkun lisääntyy.mikä muijia riivaa?
en kuitenkaan roiku kenessäkään mutta ihmetyttää miehissä sellainen piirre, jos kysyy jotain asioita suoraan niin kunnon vastausta ei saa, ota sitten selvää mitä toinen ajattelee, yleensä jätän sellaiset luuserit rauhaan.
Miksi annat puh.numeron sellisille, jotka sua ei kiinnosta? Tyhmää!
naiset ottaa numerot väkisin.
Kerro miten joku voi ottaa toiselta numeron väkisin?
joku NAINEN kysyis tota..*viheltelee*
mieheltä vastausta;)
Yleensä varatut naiset tai miehet on ollut parempia kun ovat saaneet puolison, rannalle jää ruikuttamaan yleensä se sakkajämät joita ei kukaan huoli. Tuskinpa varattujen edes tarvii haikailla miehen/naisen perään epätoivoissaan koska saahan sitä kotoaanki joten sinkuilla taitaa olla nyt tuollainen käänteinen pskologinen juttu yllä levittelemällä juttua jostain epätoivoisista varatuista kun itsellä pyyhkii huonosti kun ei ole saanut ketään. Parempi, että keskittyvät vaan toisiin sinkkuihin ja jättävät huomiotta varatut jos edes sellaisia kimpussa hyörii, yleensä ovat joko yh- äitejä tai eronneita.
oliko joku artikkeli vai mikä se oli.No siinä kerrottiin ,miten ala-arvostettuja yksinhuoltajat eli yh:t ovat,ja kuinka he saavat kuulla parjaamista esim.kun etsivät elättäjää lapsikatraalleen ym.ym.ja miten he ovat epätoivoisia miehen etsijöitä.
Ei olisi varmaankaan kivaa olla yksinhuoltajan housuissa.
turha aikaa kuluttaa yhden nimenomaisen kalastukseen kokeilen samaan aikaan useampaa jäätä kepilläni.Kyllä ne haikailee,helppo kokeilla kuinka parisuhde voi.Sen selville saamiseksi en paljon lempeäni ehdi tuhlata.Nekin vakiintuneen oloiset parit kenen onni näyttää vakiintuneelta,saan niistä näppäränä selville hetkessä että aijai ne elää kulissia.Selvä merkki kepillä kokeillessa on kiinnostuksen herääminen.En mä sen enempää niistä varatuista ole kiinnostunut.Kokeilen omia tilastojani kasvattamaan.Revi tästä ja vietä hauska juhannus.
Vaikee samaistua kavereitten tilanteeseen itsellä nääs ylitarjontaa kotona.Minun itseni ei tee mieli ollenkaan.
Minun kaverin serkulla sekä hänen serkun läheisyydessä on valtavasti naisia heidän houkuttamina .Eivä ole etes kärpäspaperia.He ovat oikeasti sinkku serkkuja.He ovat komeita hyväkäytöksisiä naisia kohtaan.Naiset ihastuvat heihin herkästi.Paljon on naisia jaksavat olla kohteliaita naisille.He ei ikinä lausuisi epä epä kohteliaasti naisille.Kaunisa käytöstä on iloista katsella.
Ettet vain itsekkin ole varattu?
Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista!
tänä aikana kehekkään?Yrittämisestä sakotetaan tai leimataan pervoksi.Mä en ainenkaan yritä.Mä alan homoksi.
1) rakkaudessa ei ikinä kannata tyytyä toiseksi parhaaseen
2) se ei pelaa joka pelkää
Tosi olen kyllä itsekin tällä hetkellä paitsiossa...
Moni kaunis nuori nainen on iän myötä muuttunut raakkuvaksi pirttihirmuksi ja silloin sinulla on käsissäsi todella kottarainen josta on vaikea päästä eroon. Luonne se loppujen lopuksi ratkaisee eikä ulkonäkö joka on katoavaista naisilla hyvinki nopeasti.
komistuvat komistumistaan. :)))))
Mutta ulkonäkö tärkeintä elämässä.. joillakin.
Mutta ulkonäkö tärkeintä elämässä.. joillakin.
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!! siitäs sain taas!!!!!!!!
Potkin mä niitä tiensivuunkin sieltä ruppanammasta päästä.
Että meikäläisen mielipide tuo tälläisen viestimäärän. Jotenkin tulee mieleen,
että se koira älähtää jne.
Minä lähden nyt viettämään jussia.
tässäkin
klaaraa jussia!
ihastuja lumoutuu kohteeseen järki parka karkaa päästä, tulee tehtyä ylilyöntejä
Saako lähettää terveisiä?
Lähetän kuitenkin
Jormalle hauskaa juhannusta!
Ui kovasti-pysy pinnalla!
Terveisten lähettäjänä no s.arja
oon niin niin niin niin ihastunut tähän kuvaruutuun.
Meillä on suhde.;)
ole mitään moraalia ? Oot selkeesti uskoton itsellesi ;D
En tiä
ei tiedä moni muukaan
vuosituhannen vaihteessa.vähän myöhemmin lähti järki.moraali piileskelee jossain.en tiä ei ole näkynyt aikoihin.ikävissäni istuskelen ja muistelen ja ryystän kaksin käsin kiljua.missä se ihanakin on?
En tiä.
mullekkin. Moraalin olen jo unohtanut, järkeä kaipailen, yhtä on ikävä. Mutta ei ikävät ryystämällä parane ei. Tänään kannattaisi varmaan ottaa vaan yhdellä kädellä, niin jaksaisi huomennakin ;)
moraali tilalle
menettäminen on harmillista.tyhjiö jää jäljelle millä sitäkin täyttää
molaari ei lähdekään?
joo pillillä
ja liimalla kiljumuki pöytään kiinni, sittenhän ei tulisi läikyteltyä loppuillastakaan.
hirvittävä tuska
kauanko pitää kestää?
leikki leikkinä mut tosissaan sattuu
Rinnat riippuu parista lapsesta vatsanahka hieman löysä,juu ja katson ristiin rastiin ku unhotu noi linssit saareen täytyy riippu ja roikkuu miehis etten vaan joudu nais seuraan
naama on petolinnun.... juu muutenkin olen kui
varisharakka ja käki aina kukkumassa korvaas
lokkina ruokapöydässäs..
pääskysenä lennän talveks pois..tulen kesällä takas ennustan kesän päivät kuten leppäkerttu ja etana...