Hei, meidän akvaario on täynnä tupsulevää; pohkakivessä, kasveissa, lasissa, juurakoissa ja koristeissa. Täysin levän peitossa! Olen miettinyt että olisiko aika vaihtaa pohjakivet uusiksi?
Vastaukset 1
- Anonyymi
Koristeet, muovi aiheuttavat akvaariossa aiemmin tsi myöhemmin tupsulevä ongelman. Kannattaa välttää muovia niin paljon kun mahdollinen. Siksibei ole hyvät myös sisäänrakennetut pumppulokerot. Voit vaihtaa kivet ja pohjan, mutta ongelma uusiuttuu vähän ajan päästä, mikäli jatkaat muovikoristeiden tai tekokukkien käyttöä tai puhdistat laseja karhunkielellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.385937- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei203739- 80680
- 70649
- 67644
- 50635
- 36630
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43581