Hei, meidän akvaario on täynnä tupsulevää; pohkakivessä, kasveissa, lasissa, juurakoissa ja koristeissa. Täysin levän peitossa! Olen miettinyt että olisiko aika vaihtaa pohjakivet uusiksi?
tupsulevä ongelma
Anonyymi-ap
1
267
Vastaukset
- Anonyymi
Koristeet, muovi aiheuttavat akvaariossa aiemmin tsi myöhemmin tupsulevä ongelman. Kannattaa välttää muovia niin paljon kun mahdollinen. Siksibei ole hyvät myös sisäänrakennetut pumppulokerot. Voit vaihtaa kivet ja pohjan, mutta ongelma uusiuttuu vähän ajan päästä, mikäli jatkaat muovikoristeiden tai tekokukkien käyttöä tai puhdistat laseja karhunkielellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4126006- 825346
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484384- 523941
- 523729
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1723447Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1103209Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky613196- 432279
- 492205