Kuten se ikiaikainen tulehdus-kipulääke on Suomessakin, vain varakkaiden verosuunnittelijoiden ja pörssivarkaiden saatavilla, perintö- ja verosuunnittelijoiden osake-vakuutuskuorikoijareiden ulottuvilla.
https://www.lemonde.fr/en/international/article/2024/09/14/ukraine-s-legalization-of-medical-cannabis-is-a-source-of-hope-for-veterans_6726042_4.html
Tavallisilla kansalaisilla ei Suomessakaan, ole rahaa mennä yksityisiin lääkäreihin, eikä vaatia julkiselta puolelta sellaista reseptiä, muiden välttämättömien tulehdus- ja kipulääkkeiden menettämisen uhan takia. Sen lisäksi Kela ei taitaisi korvata luonnon tulehdus-kipulääkettä, kuin ehkä varakkaiden yksityislääkärien lausunnoilla.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18342888/53-biljoonaa-dollaria-27-000-tyopaikkaa-saksalle-kannabiksen-laillistamisella
Suomessa etenkin äärioikeiston teekutsuliikkeen, uskonnolla harhauttavat tekopyhät pörssirikollispuolueet, vastustavat luonnon lääkekannabiksen laillistamista kotikasvatuksen- ja käytön osalta, kuten pitäisi.
Ja huom. tämän kirjoittaja ei käytä mitään päihteitä, ei edes alkoa eikä tupakkaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa
Ukraina laillisti kannabiksen, vain pörssirikkaille sotilaineen yksityisesti
4
1042
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalaisten eläkeläisköyhiksi tehtyjen trauma-tulehdus-kipu-ym potilaiden vanhusten, vammaisten ja pitkäaikais-monisairaiden, taloudellisen oikeusturvan ja muiden aitojen ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien kustannuksella ja rahoilla, ukrainanvenäläiset äärioikeistolaiset, vetävät nyt siellä sitten kannabista, voi v sanoisin jos saisi sanoa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta- - Anonyymi
Suomen kansaa pakotetaan, veroparatiisikerjuuttamis-järjestön simputettaviksi, että ukrainanvenäläisille saadaan KANNABISTA.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18629563/suomalaiset-laitettu-kustantamaan-ukrainalaisten-kannabiksen-polttaminen - Anonyymi
Saivatko Suomen veteraanit ja lotat kannabislääkettä traumoihinsa, kipuihinsa ja tuskiinsa, tuskin tai ehkä PetosKok:n pörssikriminaalien läheiset, mutteivät Suomen eteen ilmaiseksi raatamaan pakotetut, mutta noille ukrainanvenäläisille entisille vihollisille, tyrkyttämällä tyrkytetään kaikki kultatarjottimella nenän eteen.
Sikamaista touhua Suomen valtiolta, kansamme ryöstäminen ja vieraalle kansalle rahamme jakaminen. - Anonyymi
https://www.aljazeera.com/news/2023/9/26/canada-parliament-speaker-faces-calls-to-step-down-after-honouring-nazi
Kokainillahan se koomikko näyttäisi käyvän, ei pysyisi muuten tolpillaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18131115/aarifasistisdpn-korruptiolindtmanoligarkin-azov-neonazien-rahoittamisintoilu
On se vaan härskiä, että Suomen kansaa pahoinpitelevät kerjuulle, vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, veroparatiisi-"avustus"järjestöjen nöyryytettäviksi, nälissään hoitamattomien sairauksien tärisemään rollaattoriin nojaten pakkasessa, mutta ukrainanvenäläisille ja pörssivarkaille tuhansia miljardeja tuhansien miljariden eurojen perään, kuten "köyhyyspaketteja" pörssirikkaille perintö- ja verosuunnittelijoille verovälttelyyn Tampereen kaupungilta, turhakepormestarin virasta, verovaroistamme jaettuna 150 000e tuosta noin vain, muttei eläkeläisväestön köyhimmille alle 64-vuotiaille edes maksutonta uimahallia, vain rikkaimmille eläkeläisille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-120813696
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/1/2/it-is-time-to-tax-the-rich-and-their-foundations
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle471956- 321943
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2931755- 961326
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71258Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101117Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko141106- 221067
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661006- 36970