Wickströmille korvaajaa

Olisi semmonen 7 m avopuuvene ja alkaa pikkuhiljaa olemaan
sen 2 syl Wikke vaihtoon menossa.Mikähän pikkudiesel
korvaisi sen parhaiten, painoa ei tarvis hirveenä
tulla lisää. Tehotkin Wikessä piisaa ihan hyvin, eli
mitä käytettyä suosittelisitte?
Bemarilla kai on joku 1 syl diesel, mut onko Yanmarilla?
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yanmarilla on 8 hv kone.

Äänestä

Eikös BMW ole vähin äänin poistunut omalla nimellään konemarkkinoilta?
Eivät sen tuotteet nyt niitä tasalaatuisimpia olleetkaan...Yanmarilla on tosiaan se 8 hv kone, ja olisiko näillä pienillä (Lister, Sabb) myös.
Kannattaa varmaan katsoa tarkkaan, miten koneen paino muuttuu myös --dieseli on äkkiä painavampi kuin Wikke. Ettei tule esim. koneen kiinnitysten keston kanssa huolia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalastaja Eemeli kirjoitti:

Olisi semmonen 7 m avopuuvene ja alkaa pikkuhiljaa olemaan
sen 2 syl Wikke vaihtoon menossa.Mikähän pikkudiesel
korvaisi sen parhaiten, painoa ei tarvis hirveenä
tulla lisää. Tehotkin Wikessä piisaa ihan hyvin, eli
mitä käytettyä suosittelisitte?
Bemarilla kai on joku 1 syl diesel, mut onko Yanmarilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu