Katsotteko TTK:ta ?

Monta hyvää paria jo eka kierroksella. Viimeisenä tanssinut Gogi oepttajansa kanssa erityisesti vakuutti taidoilla ja tempperamentilla. Vielä ei kukaan tippunut, mutta tänä iltana alkaa pudotuspeli. Kiva seurata upeita ihmisiä ja upeaa showta.
8227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ilman muuta katson ja tykkään. Äänestänkin. Harmiton ja hauska ohjelma.

Äänestä

En katso
nuorempana seurasin
ei enään kiinosta,
kaikki on kauniita
kaikki ovat loistavia tanssijoita
vaikea määritellä paras,
koska jossaki osassa tanssia toinen on perempi ja toisella kertaa taas joku toinen, siis täysin virheetöntä ei ole,
ja kaikki kokonaisuutenaan ovat hyviä kympin arvosia.

Äänestä
  • Nyt viimeisenä parina tanssi kilpailija Isaac, todella tyylikkäästi. Kaunis mies ja hurmaava hymy.
    Taidan pitää hänelle peukkuja jatkossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Nyt viimeisenä parina tanssi kilpailija Isaac, todella tyylikkäästi. Kaunis mies ja hurmaava hymy.
    Taidan pitää hänelle peukkuja jatkossa.

    Minä pidän peukkuja parhaalle parille, ei siinä hymy ratkaise. Mies saa olla komea, nainen kaunis, mutta tanssitaito ratkaisee.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Minä pidän peukkuja parhaalle parille, ei siinä hymy ratkaise. Mies saa olla komea, nainen kaunis, mutta tanssitaito ratkaisee.

    Tuota en tullut edes ajatelleeksi.
    Tanssikilpailuhan se on. Ei hammastahnamainos.
    Kuinka hyvä huomio.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Minä pidän peukkuja parhaalle parille, ei siinä hymy ratkaise. Mies saa olla komea, nainen kaunis, mutta tanssitaito ratkaisee.

    "Nyt viimeisenä parina tanssi kilpailija Isaac, todella tyylikkäästi."
    Ei taas ymmärretty luettua.

    Äänestä

Jep, aika monta hyvää oli jo ekassa lähetyksessä.

Jälleen on joukossa yksi "kanki", joka tulee pärjäämään äänestyksessä entisten vuosien malliin eli uskon, että hän tulee olemaan neljäs tai viides.

Oma ehdoton suosikkini Isaac Sene.

Äänestä

Samoja ajatuksia kuin edellisillä kirjoittajilla, tasokkuus näkyi jo eka kierroksella, monta mahdollista suosikkia nousi esiin. Hymy on hyvä bonus, kuten muukin myönteisyys ja avoimuus. Gogi sai ansaitusti hyvät pisteet, on ilmeinen luonnonlahjakkuus ja heittäytyjä . Linnea on jo olemukseltaan siro liitelijä, taito vakuuttavaa. Minuunkin tuo Isaac teki vaikutuksen täysillä tanssille antautumisellaan ja säteilevällä olemuksellaan. Piti ihan googlettaa : Siilinjärveltä kotoisin olevaan lahjakkaaseen velisarjaan kuuluva muusikko. Usein esiintymisen ja musiikin ammattilaiset ovatkin kisassa pärjänneet, osaavat mös ottaa yleisön.

Tanssiesityshän on aina kokonaisuus, meikkiä, kampausta, vaatteita, musiikkia,tehosteita myöten, tunne on tärkeä, ei vain taito. Näissä tarinoissa tulkinnat olivat hyvinkin henkilökohtaisia ja herkkiä. Tuomaristo ja juontajat voisivat kyllä vaihtua, mutta ovathan he ammattilaisia, kannustavia ja enimmäkseen leppoisia. Orkesteri solisteineen saa joka kerta kiitokseni. TTK on pitänyt minua otteessaan sen alkuvaiheista lähtien, ainahan oppilaiden kehityskaari on inspiroiva. Pudonneetkin kiittelevät opettavasta ja huikeasta matkasta.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Monta hyvää paria jo eka kierroksella. Viimeisenä tanssinut Gogi oepttajansa kanssa erityisesti vakuutti taidoilla ja tempperamentilla. Vielä ei kukaan tippunut, mutta tänä iltana alkaa pudotuspeli. Kiva seurata upeita ihmisiä ja upeaa showta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu