Kokemuksia LVI-Vivasta

Anonyymi-ap

Sääliksi käy nuoria, jotka tähän lafkaan joutuvat töihin. Pomoja on vaikka kuinka paljon ja näillä on oma sisäpiirin huumori ja nokkimisjärjestys, jossa nuoria kyykytetään ja kohdellaan ala-arvoisesti. Liikutaan usein harmaalla alueella työsopimusten loppumisissa. Eipä firmalla hyvä maine ole muidenkaan rakennusalan ammattilaisten keskuudessa.

13

1618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asiakkaana minulla on kyseisestä firmasta pelkkää myönteistä kokemusta niin sähköasennusten kuin LVI- asennusten kanssa.

      • Anonyymi

        Kohta losautan.


    • Anonyymi

      Vuosi sitten nuori nainen kävi tekemässä ihan pienen lvi-jutun. Oli niin mukava, että olisin nyt halunnut teettää vähän isomman työn. Ilmeisesti yrityksellä menee liian hyvin, koska eivät viitsi vastata. Se siitä. Löytyy toisiakin, näköjään.

    • Anonyymi

      Aina, kun on tehty tilaus, on tultu ripeästi ja tehty työ jämptisti. Asiaankuuluvalla tavalla. Työn laatu ollut hyvää. Laskut olleet tehdystä työstä. Itselläni ei ole ainakaan mitään moitittavaa.

      Toista on jonkun toisen, kuopiolaisen yrityksen toiminta. Jossa kaikki työt hinnoitellaan yläkanttiin ja matkakorvauksista otetaan ylisuuret maksutukset. Eikä välttämättä tehdä yhtään mitään.

      Mitä tulee firman sisäisiin asioihin, en tiedä, mitä siellä tapahtuu. Mutta tottakai on selvää, että kaikkia työntekijöitä, iästä tai asemasta riippumatta, tulee kohdella hyvin ja arvostavasti.

    • Anonyymi

      Kannattaisko ilmottaa liittoon jos on nuin laitonta. Oppiivatpahan kohtelemaan työntekijöitä paremmin.

      • Anonyymi

        Mene helevettiin liittosi kanssa kommari. Onko datsiasi pelannut paskahousu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene helevettiin liittosi kanssa kommari. Onko datsiasi pelannut paskahousu?

        Perskokkareella jo löysät housussa liisatun mersun kanssa!


    • Anonyymi

      Laskuttaavat jopa röökinpoltto tauotkin, osia kun hakevat niin sekin on asiakkaan maksettava. Ensimmäinen ja viimeinen kerta kun minun luona käyvät

    • Anonyymi

      Kannattaa niitä työntekijöitä kuitennii kunnioittoo. On niillä sen verran Paljo valtoo liittojen kaatta. Voip muuten tulla onkelmii.

    • Anonyymi

      Suattaa tulla pula työntekijöistä jos olot on niillä huonot. ainiin onhan niitä mamuja aina tulossa

    • Anonyymi

      Onko se niinkuin Vauxhall Viva? Viva vapuksi, vappu v1tuiksi...

    • Anonyymi

      Mitä vielä......mukavaa ja asiantuntevaa porukkaa....

    • Anonyymi

      Pitääkö paikkansa??
      Kuulin jo taas tarinoita kylällä että porukkaa saanut kenkää yrityksessä?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      50
      2315
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      93
      2028
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      91
      2010
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1797
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1741
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      501
      1594
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      2
      1550
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1380
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      37
      1285
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      74
      1281
    Aihe