Nyt on suojaus pettänyt pahemman kerran. Tämä tietää lasulle töitä.
Arttu ja rönttönen saavat lapsen
25
577
Vastaukset
- Anonyymi
Voi lapsi parka 😰
- Anonyymi
Kai vauvalle on hankittu jo kultabikinit . Lapsparka.
- Anonyymi
Jospa pariskunnan vanhemmat tulisivat hätiin tarvittaessa.
- Anonyymi
Hyvin moni pariskunta joutuu joskus turvautumaan isovanhempien apuun tai viemään lapset kunnalliseen päivähoitoon. Ei siinä ole mitään jeesustelemista.
- Anonyymi
Huostaan joutuu lapsi samantien.
- Anonyymi
Höpö, höpö sun juttujen kans.
Siis jos tarkoitat tätä "Merviä ja Mattia", niin kyllä... tätä olen surrut, kun tuo Iida koko ajan höpöttää, että lapsi, lapsi, lapsi... voi pyhä jumala näiden kanssa... kun oma elämä ei ole sitten niin kuin missään järjestyksessä, niin kyllä, lapsiraukka siihen on vielä saatava kärsimään epävakaasta parisuhteesta... käy kuten tälle toiselle samanlaiselle haihattelijalle, Tuksulle... vähän aikaa meni, niin jo alkoi sossu puuttua lapsen elämään... kun joku eläinsuojelu puuttuisi vielä hänen lemmikkien elämään... Sama, kuin minun lähisukulainen, kesken ylioppilaskevään piti saada lapsi... no, kirjoitukset tietysti siirtyivät, ainakin... ja lapsen kanssa oli kivaa aikansa... sitten sille piti löytää joku hoitaja, kun ei se ollutkaan enää niin kivaa....piti päästä kesän aikana festreille sinne tänne tuonne....mutta kun oli se lapsi...
- Anonyymi
Tuksun tapauksessa ei mennyt tuntiakaan kun lääkäri oli jo ottanut yhteyttä sosiaaliin.
- Anonyymi
Olisi kannattanut Kuosmasen paukuttaa Iidaa ainoastaan kakkoseen ja poskeen.
- Anonyymi
Keskenmeno 👃👃
- Anonyymi
Edesvastuutonta touhua noilta sekopäiltä.
- Anonyymi
Paskempi homma.
- Anonyymi
Harmi ettei ole aprillipäivä.
- Anonyymi
Imetys kyllä onnistuu
- Anonyymi
kun on luomut
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kun on luomut
Artun manboobseilla.
- Anonyymi
Voisi vauva saada tadapainoisemmat vanhemmat kuin nämä kaksi . Vauva parka. Isä lähtee ennen kuin vauva on 2 vuotias.
- Anonyymi
Lastensuojeluviranomaiset kokoontuvat hätäistuntoon.
- Anonyymi
Voi, voi, voi!!! Koirakin niin jo säälitti, niin vielä tämä!
- Anonyymi
Iida on itsekin ihan lapsi, henkisesti siis.
Miten käy vielä alkamatta olevan laulajauran? Mimmillä ei koulutusta, oikeaa työtä, ei mitään. Saa kuvan, että ei pysty sitoutumaan mihinkään, on kaikenmaailman hattarahaaveita. Lapsi on oikeasti vuosien "projekti".
Aatsi kun päättää, että rokkihommat voittaa isyyden, niin lapsen hoito siirtyy samalla Iidan äidille tai huostaan.- Anonyymi
Veikkaa huostaanottoa. (oikeastaan lapsen vuoksi toivon sitä)
- Anonyymi
Kyllä ne muutkin epävakaat lisääntyy ja tekee lapsia kummallisista syistä, tällä palstalla esim on sellaisista saanut lukea.
- Anonyymi
Nyt on valitettavasti kumi päässyt puhkeamaan, tai pillerit unohtuneet.
Tuskin on suunniteltu ja harkittu raskaus.
Toivottavasti tukijoukot on hereillä, niitä tää hörhöpari kipeästi nyt tarvitsee.
Kaiken julkisuuteen tulleen sekoilun perusteella kyseessä on tavallistakin epävakaampi pariskunta.
Ei voi parhaalla tahdollakaan onnitella iloisesta perhetapahtumasta.
Voi, voi!. - Anonyymi
Epävakaat ei saisi hankkia lapsia. Eivät pysty hoitamaan ja kasvattamaan lasta. Lapsen maailmankuvasta tulee vääristynyt. Kaikista vaan ei ole vanhemmiksi. Mutta ovat niin sairaita etteivät välitä ja tekevät lapsia.
- Anonyymi
Archiealla on omistusasunto Helsingissä. On nyt myymässä sitä ja aikoo vaihtaa sen isompaan asuntoon. Archie ei ole mikään köyhä betonilähiön mies.
Elämä ja talous on vakaalla pohjalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425831Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714565Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564111SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873710Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613235SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342315Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81144