Ei kai Karvian kunta sitä rahoita. Lampi ja alkkianvuori on Pirkanmaalla ja parkanon kaupungissa. Samoin kun Kauhaneva on kauhajokee.
Alkkialammen sauna
13
1128
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sinne vähä kannattaa lykätä rahaa.
- Anonyymi
Eikös hirsityö Juha vorma.olis halvin 10000e etumaksu niin homma hoituisi.
- Anonyymi
,😂😂😂
- Anonyymi
Valitettavasti kunnan touhut ovat muutenkin täysin hunningolla. Tarja määrää yksinvaltiaana ja Tala hosaa jees-miehenä.
- Anonyymi
Ihan totta!
Koska se kulttuurikeskus alkaa tuottaa voittoa kun niin valtavasti käy väkeä. Tuskin sitä enään kunnan varoilla täytyy tukea.
Jos ei ole kannattava niin täytyy lopettaa.
- Anonyymi
Karvia nousee, mutta verkkaisesti. Saattaa se kallistuakki.
- Anonyymi
Nurin on menossa koko ajan.
- Anonyymi
Humpuukiin hassataan kaikki varat
- Anonyymi
Ei se mitään , kun vain talkoolaisia riittää.
- Anonyymi
Kyllä neki vähenee ja heikkenee ku ikää alkaa oleen. Tarvittais nuoria mukaan kökkään mutta niitä ei näy. Joku porkkana palkkio vois auttaa. Samalla kunto kohenis raikkaas ulko ilmas
- Anonyymi
Mitä jos palkkaisivat oikein veroja maksavan työntekijän.
Sausi se nuorikin joskus työeläkettä, mitä talkootyöstä ei kerry.
- Anonyymi
Talous sakkaa luki lehdes. Velkakierre
- Anonyymi
Senhän nyt on tiennyt maalaisjärjelläkin, että matkailu ei elätä karviaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433533- 362154
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301819- 171579
- 231538
- 141488
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781225Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko861174