Ei kai Karvian kunta sitä rahoita. Lampi ja alkkianvuori on Pirkanmaalla ja parkanon kaupungissa. Samoin kun Kauhaneva on kauhajokee.
Alkkialammen sauna
13
895
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sinne vähä kannattaa lykätä rahaa.
- Anonyymi
Eikös hirsityö Juha vorma.olis halvin 10000e etumaksu niin homma hoituisi.
- Anonyymi
,😂😂😂
- Anonyymi
Valitettavasti kunnan touhut ovat muutenkin täysin hunningolla. Tarja määrää yksinvaltiaana ja Tala hosaa jees-miehenä.
- Anonyymi
Ihan totta!
Koska se kulttuurikeskus alkaa tuottaa voittoa kun niin valtavasti käy väkeä. Tuskin sitä enään kunnan varoilla täytyy tukea.
Jos ei ole kannattava niin täytyy lopettaa.
- Anonyymi
Karvia nousee, mutta verkkaisesti. Saattaa se kallistuakki.
- Anonyymi
Nurin on menossa koko ajan.
- Anonyymi
Humpuukiin hassataan kaikki varat
- Anonyymi
Ei se mitään , kun vain talkoolaisia riittää.
- Anonyymi
Kyllä neki vähenee ja heikkenee ku ikää alkaa oleen. Tarvittais nuoria mukaan kökkään mutta niitä ei näy. Joku porkkana palkkio vois auttaa. Samalla kunto kohenis raikkaas ulko ilmas
- Anonyymi
Mitä jos palkkaisivat oikein veroja maksavan työntekijän.
Sausi se nuorikin joskus työeläkettä, mitä talkootyöstä ei kerry.
- Anonyymi
Talous sakkaa luki lehdes. Velkakierre
- Anonyymi
Senhän nyt on tiennyt maalaisjärjelläkin, että matkailu ei elätä karviaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_242532Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581893Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup181544Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua151162Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3011139- 2591012
- 63975
- 146913
- 51882
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.113847