maahanmuuttajia tuetaan taloudellisesti paremmin kuin syntyperäisiä

Anonyymi-ap

Yhteiskunta
Maahanmuutto

He ovat oikeasti vihaisia siitä, että ulkomaalaisia tuetaan taloudellisesti
Anonyymi-ap
2024-09-05 06:18:26

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010675975.html

Petran mukaan AfD:n voitossa on kyse ihmisten protestista. Hänen mukaansa moni kokee, että maahanmuuttajia tuetaan taloudellisesti paremmin kuin syntyperäisiä saksalaisia. Hän myös kritisoi sitä, että Saksa lähettää aseita Ukrainaan.

– Me äänestimme AfD:tä, koska suurimalla osalla ihmisistä menee taloudellisesti huonosti. He ovat oikeasti vihaisia siitä, että ulkomaalaisia tuetaan taloudellisesti, kun he käyvät töissä eivätkä rahat riitä, Petra sanoo.

– On ihmisiä, jotka ovat tehneet 45 vuotta töitä, mutta heidän eläkkeensä ei riitä

2

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syntyperäiset on ansiottomasti etuoikeutettuja.

    • Anonyymi

      maahanmuutto on enempi kuin kallista vuositasolla viimeiset 30 vuotta kun täällä vetelehtineet on maksettu vuokrat , tukirahat, lapsilisät, elatysmaksut,päiväkodit , koulutukset, matkustukset esim kotimaihinsa, tulkit,terveydenhoito ,heidän tarvitsemat palveluntuottajat julkisia menoja tuottavia esin kela- ja sossu- sekä migrihenkilökunta maksusitoumuksilla huushollitarvikkeet, , ongelmia ,jolloin on tarvittu poliisia, lakitupia ja vankilassa oloa, maksaa maltaitaita 100 00€ pervuosi per henkilö.
      nyt ukrainalaisia joka paikkakumnalla ympäri suomea ja hyvin vähän hekää pystyvät elättämään itseään ja perhettään eli sama homma miljardien menot suomessa näistä kaikista edellä mainituista ja me otamme velkaa koko ajan lisää vaikka tavis suomalaisilta poistetaan kaikki mahdollinen terveyskeskukset, kokopäivälaitokset vanhusten hoidosta lopetetaan , suomalaisten elämä kutistetaan paitsi eduskunnan,hallituksen,sote johtajien ja valtion firmojen palkat, edut ja optiot vaan kasvaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      1979
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      128
      1510
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1366
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1234
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1141
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1101
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      912
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      859
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      803
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      768
    Aihe