maahanmuuttajia tuetaan taloudellisesti paremmin kuin syntyperäisiä

Anonyymi-ap

Yhteiskunta
Maahanmuutto

He ovat oikeasti vihaisia siitä, että ulkomaalaisia tuetaan taloudellisesti
Anonyymi-ap
2024-09-05 06:18:26

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010675975.html

Petran mukaan AfD:n voitossa on kyse ihmisten protestista. Hänen mukaansa moni kokee, että maahanmuuttajia tuetaan taloudellisesti paremmin kuin syntyperäisiä saksalaisia. Hän myös kritisoi sitä, että Saksa lähettää aseita Ukrainaan.

– Me äänestimme AfD:tä, koska suurimalla osalla ihmisistä menee taloudellisesti huonosti. He ovat oikeasti vihaisia siitä, että ulkomaalaisia tuetaan taloudellisesti, kun he käyvät töissä eivätkä rahat riitä, Petra sanoo.

– On ihmisiä, jotka ovat tehneet 45 vuotta töitä, mutta heidän eläkkeensä ei riitä

2

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syntyperäiset on ansiottomasti etuoikeutettuja.

    • Anonyymi

      maahanmuutto on enempi kuin kallista vuositasolla viimeiset 30 vuotta kun täällä vetelehtineet on maksettu vuokrat , tukirahat, lapsilisät, elatysmaksut,päiväkodit , koulutukset, matkustukset esim kotimaihinsa, tulkit,terveydenhoito ,heidän tarvitsemat palveluntuottajat julkisia menoja tuottavia esin kela- ja sossu- sekä migrihenkilökunta maksusitoumuksilla huushollitarvikkeet, , ongelmia ,jolloin on tarvittu poliisia, lakitupia ja vankilassa oloa, maksaa maltaitaita 100 00€ pervuosi per henkilö.
      nyt ukrainalaisia joka paikkakumnalla ympäri suomea ja hyvin vähän hekää pystyvät elättämään itseään ja perhettään eli sama homma miljardien menot suomessa näistä kaikista edellä mainituista ja me otamme velkaa koko ajan lisää vaikka tavis suomalaisilta poistetaan kaikki mahdollinen terveyskeskukset, kokopäivälaitokset vanhusten hoidosta lopetetaan , suomalaisten elämä kutistetaan paitsi eduskunnan,hallituksen,sote johtajien ja valtion firmojen palkat, edut ja optiot vaan kasvaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8606
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      2941
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1302
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1018
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      64
      958
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      936
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      913
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      903
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      852
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      842
    Aihe