Miksei Kuopiossa ole panttiputkia??

Panttiputkien ideana on, että tyhjä pullo tai tölkki sujautetaan putkeen, josta kerääjä voi poimia sen siististi ilman roskiksen penkomista.
2169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipäs nyt tyyppi🤥 aleta hienostelemaan🍾vaikka perähikiältä oletkin.

Äänestä

Olisi semmoinen roskaputki suoraan kotoa kaatopaikalle että kun roskan laittaisi siihen putkeen ja sulkisi luukun, kuuluisi vain semmoinen ontto: "Vhup!" ja roska kiitäisi putkessa kaatopaikalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Panttiputkien ideana on, että tyhjä pullo tai tölkki sujautetaan putkeen, josta kerääjä voi poimia sen siististi ilman roskiksen penkomista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu