Välinpitämättömyyttä vai mitä kun rikkaruohojen valtaamat.Kuultavat vielä vähän läpi
Sankarihautojen käytävät
10
1397
Vastaukset
- Anonyymi
Sen siitä sai kun tuppukylä Outokummun seurakuntaan tuli liitos. Veroeurot kyllä kelpaa tuppukylän suuntaan mutta Polvijärvi jäi heitteille.
Ei siis valiteta kyse omasta valinnasta, mokomasta puulaakista voi erota ja näin ei kustanneta veroeuroilla naapurin käpykylää..
Huonosti kävi kuntaliitoksessa Joensuun kanssa Kiihtelysvaaralle, Tuupovaaralle, Enolle. Kaikkien liitoskuntien palvelut rapistuvat, liitoskunnat jäivät siis täysin heitteille...- Anonyymi
Kolmas kesä .Sankarihautojen käytävät laittamatta!Outokumpuko jo silloin oli takataskulla?
- Anonyymi
Parraat työntekijät on ulostettu! Ennen oli paremmin pappikin kansanmies ja lupsakka ukkeli.
- Anonyymi
Herran haltuun kaikki🤠
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Herran haltuun kaikki🤠
Piispa ilm käynyt kylällä.LIekkö hupmauttanu asiasta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Herran haltuun kaikki🤠
Kädet ristiin nyt!Josko olisi ilman ihmistä tehty!Eikös raamattukin ihmisen kirjoittama?
- Anonyymi
Onko kuka vastuussa vai villasella painetaan?Ainakin villaiselta näyttää.
- Anonyymi
Outokumpu on hoitanut mallikkaasti sankarihaudat jo ennen Polvijärven mukaan tuloa 5vuotta sitte peruskorjasiva koko alueen ja puuttuvat kivet laitettiin. KIITOS. Hautojen hoidosta valtio on maksanut seurakunnille joka vuosi rahaa.
Minne olette käyttäneet rahat... Kepulaiset siellä huitoneet johdossa vuosikymmeniä.
Lie mennyt Apulantoihin vai traktori TÖIHIN.
ISÄNMAA edestä kaatuneen.
Tehkää kunnon talkoot ja pistäkää sankari haudat kuntoon ne on arvokkaita..- Anonyymi
Kiitos kuuluu seurakuntien liitokselle. Polvijärvellä täytyisi tehdä talkoilla saman mitä Outokummussa tehtiin verovaroilla, ei vaikuta terveeltä menolta.
Seurakuntien liitokset eivät ole pienten puolella, isommat syövät rahat mutta palvelut huononevat. Samoin käy kuntaliitosten suhteen, toivottavasti kuntaliitos ei koske koskaan Polvijärven murheeksi.
Kuntaliitos mihin tahansa naapurikuntaan näivettää pienemmän pakosti... Outokumpu liitoskuntana olisi huonoin vaihtoehto..
- Anonyymi
Talvi ei tullut ja edelleen rehpttaa Sankarihautojen käytävät!Piispaanko yhteys että kumileimaisin alkaa Toimia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1376289Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto665211Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213260Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1082396Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12008Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271608Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161193- 771131