itsekkäitä ja mustasukkaisia olette kirjoitusten perusteella.
Kukaan ei halua mitään kyttääjää ja niskaan huohottajaa kumppanikseen.
Ei sellainen ole mitään elämää.
Kukaan ei halua mitään kyttääjää ja niskaan huohottajaa kumppanikseen.
Ei sellainen ole mitään elämää.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En ole kyl huomannut mitään tuollaista. Ollaan varmaan eri keskusteluissa.
Selvästikin näin.
Itse ajattelen näistä, et onko toinen silloin edes oikea kumppani itselle, jollei voi toiseen luottaa sen vertaa. Pitää voida luottaa toiseen. Jos syntyy epäilyjä, silloin parempi unohtaa toinen, koska epäilyt syntyy yleensä silloin, kun toinen ei ole luottamuksen arvoinen, eikä riittävän hyvä kumppani itselle.
Se on huomattu aikoja sitten! Siksi valinta on olla aina yksin. Ei vanhempana ihmisenä enää jaksa kenenkään tutustua, eikä varsinkaan sellaiseen josta huomasi että persoona on sellainen, ettei sellaista jaksaisi hetkeäkään!
Kukaan ei oleta, että alkaisit suhteeseen ihmisen kanssa, josta et edes pidä.
Miksi sinä hänestä kirjoittelet edes täällä?
Siksi että hän teki sellaista mitä ei olisi koskaan saanut tehdä!
Kirjoitteleeko tämä rollaava mies mielestäsi mula kenestäkään?
Palstalla on yksi tuollainen nainen. Kirjoittelee useamman aloituksen joissa vain vähän muuntelee samaa aihetta. Sen perusteella ei kannata yleistää. Toki palstalla on muitakin hieman ”haasteellisia” ihmisiä.
Taas alkaa tämä hienovarainen mustamaalaaminen joka yltyy räyhäksi päivän mittaan
Aivan. ”Yksi tuollainen nainen”. Yksi, haha. Vissiin näköpuhelimella bongattu.
Kannattaa olla uskollinen ja rehellinen jos ei haluu mustasukkasuutta ja kyttäystä. Sitä saa mitä tilaa.
Pettäjät ne tällasia kyttäämisiä täällä aina valittaa kun käry alkaa nousta.
Sitten vedotaan näihin klassisiin että "ihminen ei ole yksiavioinen" tai "ei toista voi omistaa" taikka "se mitä ei tiedä, ei voi satuttaa."
Kuitenkin ihmetellään sitten kun parisuhteen tärkeintä sääntöä, luottamusta rikotaan ja toiselle herää epäilys, niin valitetaan että s"e on hirvee kyttääjä ja mustasukkanen."
Kannattaa keskustella jo suhteen alussa ne säännöt selviksi niin ei tarvii sitten vinkua noista asioista.
Usein kuitenkin, etenkin pidemmässä suhteessa alkaa olla jo niin isoja yhteisiä seikkoja (raha, lapset, asunto yms yms) että pitää se jollain pystyä epäilyskin todistamaan ennen kun alkaa eroa tekemään. Toisille se uskollisuus on suhteessa yksi tärkeimpiä asioita, toisille se ei merkkaa mitään.
Mulla on kokemusta että juurikin ne mustasukkaiset kyttääjät kärähtää itse pettämisestä.
On vainoharhaisia koska itse pettää tai pettää koska on varma et toinen pettäää ja haluaa kostaa.
jeps :D.
Filosofi hän