19-vuotias inttileski tässä moi.
11 viikkoa mennyt ja 39 jäljellä, enkä vieläkään totu tilanteeseen. Suunnaton ikävä ja huoli ukkelista, eikä mistään tunnu olevan kunnolla apua, hetkeksi vaan. Arki on ihan mustavalkoista aina kun ukkeli on kiinni. Entiset/nykyiset inttilesket, kertokaa kokemuksianne, mikä auttoi kestämään lohduttoman odottelun!! :/
Kokeneemmat inttilesket, auttakaa!
3
331
Vastaukset
- Anonyymi
Rakkaani keskeytti armeijan heti tultuaan valituksi aliupseerikouluun, siihen saakka täytyi kärvistellä huolessa, ikävässä ja tyhjyyden tunteessa.
Jos poikaystäväsi ei ole tietoinen mahdollisuudesta keskeyttää ja mennä sivariin tai saada C-miehen paperit niin kannattaa häntä valistaa asiasta.
Oma kultani meni inttiin palveluserässä 1/2005 ja hänelle varuskuntalääkäri kirjoitti C-paperit mielenterveydellisin perustein (sosiaalisten tilanteiden pelosta johtuva ahdistus).
Paljon hyvää tietoa saa Aseistakieltäytyjäliiton sivuilta: https://akl-web.fi
Kaikkea hyvää elämäänne! - Anonyymi
Poika raiskataan vähintäänkin henkisesti intissä,
ei taida sillä olla luonnetta taistella vastaan ja hankkia vapautus.
Intissä on homppeleita kapiukkoja, jotka saa seksuaalista nautintoa puolustuskyvyttömässä asemassa olevien varusmiesten nöyryyttämisestä. Siitä jää elinikäinen häpeä, jotkut yrittää siitä selvitä kieltämällä kaiken.- Anonyymi
Hyvin ilmaistu. Vähä-älyiset luutnantit eivät koskaan oivaltaneet isoa kuvaa, mitä tapahtuu hallintoalamaisten maanpuolustustahdolle kun näitä nöyryytetään. Nöyryyttäjiä ei ollut kuin pieni osa kapiaisista, mutta muut vaieten hyväksyivät kaltaistensa harjoittamat nöyryyttämiset.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539