Tiedän, ettei paluu seksikulttuurissa ole mahdollinen...

Anonyymi-ap

mutta silti haaveilen sellaisesta.

Varhaisihminen kulki aina alasti Afrikan lämpimissä oloissa. Ei sillä päätä vaivattu, sillä se oli ainoa mahdollisuus. Muuttovirran mukana kylmemmille seuduille tuli pakolliseksi käyttää vaatteita, joiden käyttö on levinnyt jo Afrikkaankin.

Vaan on meillä tilanteita varsinkin kesällä, jolloin vaateita ei tarvitse, yhteissaunominen, uiminen, auringonotto ja mökkeily jo sinänsä. Mutta kuinka valtavasti henkistä energiaa menee keskusteluihin, kun otetaan kierrellen ja kaarrellen selkoa, kenelle se sopii?

Toivoisi, vaikkei ole mitään syytä odottaa, että tulisi kuin alkuihmisellä aika, jolloin kaikki olisi niin selvää, ettei tarvitsisi hitustakaan keskustella. Vierailullekin kun mentäisiin, olisi ilman muuta selvää, että riisuttaisiin alastomaksi, kun on tutustuttu oloissa, kuten seurakunnan kerhossa, jossa ei ole voinut olla alasti.

Kun meille tuli mökille naispuolinen yllätysvieras, jota emme aikaisemmin olleet tavanneet, ja oli aurinkoinen ja lämmin päivä, hän ilman selittelyä riisui kokonaan alasti. Niin, mutta jatkossa kävikin ilmi, että hän oli sekä fiksu, kaunis, että miellyttävä. Tällainen on hyvin harvinaista, ei kuitenkaan itse alastomuus, vaan siitä sopiminen ja keskustelu.

"Vain haaveeksi pelkäksi jää se." Laulusta Musta Rudolf.

5

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mee niuvanniemeen siellä spede tuikkaa kuivana kakkoseen buaahaa

    • Anonyymi

      Nyky aikainen uudempi nudismi on tuon jäljillä voimakkaasti.
      Me ainaskin nautitaan vaimon kanssa alastomuudesta ja vaimo rakastaa kun miehet häntä alastomana katselevat.
      Euroopassa on paljon yleisempää kuin täällä.
      Täällä ei edes uskalleta asiasta oikein puhua.
      Tänne tekisi hyvää saada saksalais tyyppinen alaston kylpylä missä saisi nakuilla, olla esillä ja myös katsella muita alasti.

      • Anonyymi

        Naiset usein tykkäävät enemmän näytellä itseään kuin miehet.


    • Anonyymi

      Totta oli aikoinaan! Miehet yhtyivät useiden kymmenien naisten kanssa eikä naiset pistäneet vastaan.

      • Anonyymi

        Jahas taas tää pikkupoika on kommentoimassa joka saitilla ja vaippa vieläkin märkänä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45359
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1639
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe