Ootteko aatellut jospa se olisi jokin uusi kokeilu, jolla ehkä testaavat kuinka monta mäkäräisitä tarvitaan jotta ihmiset poistuisivat alueelta?
Tuohan saattaisi olla hyvä menetelmä vaikkapa saada joidenki halvalla maanomistuksia?
Jos muistaa oikein joissain maissa kun heinäsirkat syövät laumoina kaiken on ihmisten täytynyt muuttaa muualle asumaan.
Kuulemma teitillä on ongelmia mäkäräisistä
10
434
Vastaukset 10
- Anonyymi
Ei meitillä ole tällä hetkellä mitään vaivaa mäkäräisistä.
- Anonyymi
https://yle.fi/a/74-20113773
"Tärkeimpiä mäkäräisten suursyömäreitä eli pohjansirvikkäitä löytyi kesän keräyksissä kuitenkin vain toistakymmentä, mikä on liian vähän.
Seuraavaksi näitä muita sirvikkäitä isokokoisempia petoperhosentoukkia metsästetään ensi viikon alussa haavilla Polvijärven Rauanjoelta. Sieltä toukat kuljetetaan Vuokselle."
Jos kaupunki maksaa bensat ja km korvaukset, niin voin kyllä kuskailla toukkia omalla autolla. Saa ottaa yhteyttä. - Anonyymi
Käykääpä räkkäaikaan Lapissa. Eipä muutama mäkäräinen enää juuri häiritse.
- Anonyymi
Lapin kesä aaah.
- Anonyymi
Ei ole mäkäräisiä pihalla.
- Anonyymi
Täällä nyt paisutellaan kaikkea. Jopa mäkäräisongelmaa. Suoha tuota rahhoo laittaa kaikkee jonnin joutavaan.
- Anonyymi
Ei mäkäräisiä mutta hirveä ongelma maalausliikkeestä.Monenlaista mielipahaa aiheuttanut ja tekijä on duunarin kanssa hävinnyt maan alle samoin peppu-suik jar
- Anonyymi
Ei ole mäkäräisestä haittaa.
- Anonyymi
No ei oo, mutta koiria paneskelevista paskapersehomoryssistä on vitunmoinen ongelma, ne haisee ja vittuilee täällä, pyörii niskalla kamoissaan ja pakoilee ihmekääpiötä.
Laivaan vaan ja ukrainaan rintamalle.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311384
- 881252
- 81736
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...11670- 27667
- 47543
- 19535
- 44515
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115509- 41492