Jo oli metsäman pois tolaltaan kun olu saanut haukkumakirjeeksi väittämänsä paskakirjeen. Kirje ainakin alkoi ihan asiallisesti eli todettiin metsämanin itse haukkuvan kotikyläänsä paskakyläksi.
Samaa paskaa jauhaa metsäman...vuodesta toiseen. On vaan katkera kun sai kenkää Postilta ja Berneriltä jne...
Raju haukkumakirje
52
1014
Vastaukset
- Anonyymi
Sehän osui heti oikeaan. Laitanpa viestiä suoraan. Lahomäki sama vatipää kirjoitti.
- Anonyymi
Pitää paikkansa kun poisti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää paikkansa kun poisti.
Ei epäilystäkään niin yhteen sopivaa settiä on lahomäen tänne postaukset.
- Anonyymi
Mitä sanoo herra hoh hoo. Vai sanooko mitään?
- Anonyymi
Onko Lepokiven naapurissa Lahomäki niminen talo? Minusta metsämanin käsi näytti Kolmikannan taloon päin?
- Anonyymi
Joko syyllisyys polttelee?
- Anonyymi00066
Rajala soon se leikkimökkikylä, noo sinnepäin.
- Anonyymi
Onko viestien poistelija Raimo?
- Anonyymi
Joko todella vammainen luultavasti hoo hoo hoo.
- Anonyymi
"Pitää paikkansa kun poisti"
Mikä piti paikkansa ja kuka poisti?- Anonyymi
Kerro runkkari lisää pakolaisten lapsista?
- Anonyymi
Kerro runkkari lisää pakolaisten lapsista?
- Anonyymi
Eikös se Metsäman kertonut pesuhuoneessa runkkailevansa pippeliään?
- Anonyymi
Tämä haukkumaan kirje oli tätä teatteria mikä kuuluu metsamanin ohjelmistoon...koska katsoja luvut laskee koko ajan...terveisiä myös pirjohannelelle
- Anonyymi
Katsotulla videolla tuli rahulia,taas
- Anonyymi
Kattokaa Brave-selaimella youtube-videot. Ei tarvitse katsoa mainoksia ja tupettaja ei saa mainosrahulia. Alapeukun voi laittaa myös Bravella katellessa. Ite laitan aina paskalylän tupettajille alapeukun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kattokaa Brave-selaimella youtube-videot. Ei tarvitse katsoa mainoksia ja tupettaja ei saa mainosrahulia. Alapeukun voi laittaa myös Bravella katellessa. Ite laitan aina paskalylän tupettajille alapeukun.
Lataa ihmeessä eihän sulla mene rahat verkkopankista kun olet persaukinen.
- Anonyymi
Terve vuan. Eihän tuossa kirjeessä mitään ihmeellistä ja uutta ollu,täyttä asiaa ja faktaa mehtätontusta ja hänen toiminnasta.
- Anonyymi
Kirje keräsi poikkeuksellisen paljon katselukertoja. Nyt näitä kirjeitä kannattaa alkaa itse kirjoittamaan, kun taimen istutus ei ketään kiinnosta.
- Anonyymi
Ei ollut edes haukkumakirje vaan ihan asiallinen Savolaisia ei vaan saa arvostella eikä varsinkaan neuvoa
- Anonyymi
Hyvin tilistelee kirjevideoillaan,on se mestari.
- Anonyymi
Katelkaa Mestarin videot Brave-selaimella. Toimii nopeasti ILMAN MAINOKSIA. Mainosfyrkat ei mee Metsämanille!
- Anonyymi
Puhelimeen Opera selain niin ei mainokset näy
- Anonyymi
Mihin suuntaan se Mm näytti kun osoitti mistä se kirje oli tullut. Ihan läheltä sanoi. Simohan asuu siinä lähellä mutta osaako Simo kirjoittaa. Onhan se voinut sanella sen jollekin?
- Anonyymi
En usko että Simo haluaa kirjoitella mitään pahaa metsa manista ja se kirje oli nimetön ja se ei ole kone maninkaa mutta se voi olla tältäkin palstalta viha postin lähettäjä
- Anonyymi
Tämmöisissä kirjeessä on mahdollisuus että on itse kirjoittanut se on vaan pelkkää videon tekemistä tuo pelkkää videon tekemistä kirjoittaa vaikka itse kirjeen
- Anonyymi
Et usko itsekään tuohon. Kaikkea te eläkeläiset keksitte..
- Anonyymi
Onhan mahollista jotta mahvia on kirjeellä muistanu äkämystyksissään.
- Anonyymi
Kyllä se koneman varmaankin oli, eikös hän ollut opiskellut kaunokirjallisuutta istuksimalla Kuopion yliopiston rappusilla ja lukemalla kaikki Päätalon 26 teosta kahteen kertaan etu ja takaperin?
- Anonyymi
Kovin oli vittuuntuneen oloinen metsämanille ja tyhmälle työmiehelle kun saavat maahantuojilta kokeiltaviksi ja lahjaksi kiinalaisia veivoreita.
Itse joutuu kaikki veivorit ostamaan puhtailla euroilla ja syömään puolukoita päälle.
Ei ole konemanilla nyt helppoa, lie akkakin lähtenyt valoisampiin maisemiin pimenevästä paskakylästä.- Anonyymi
Enpä usko. Km varmasti nauttii muuten elämästään.
- Anonyymi
Saattaa olla, että korvakorut saavat kyytiä ja hyppii tasajalkaa kun metsäman saa kokeiltavakseen uuden SUPER-halkojan, joka ei ole kiinalainen veivori vaan suomalaisten metalli ja metsäalan ammattilaisten valmistama ja kun metsäman laitteen testaa niin markkinat ovat rajattomat.
- Anonyymi
Ei kukaan tarvitse niin suurta halkojaan ne on ammattilaisia Halon tuottajia jotka tarvitseisi niin isoa ykköstalolliset ei tartte
- Anonyymi
Eno vainaa jo 60-luvulla hinasi metsän suurimmat puut liiterin eteen pilkottaviksi.
Sanoi ettei hän risujen keräämiseen aikaansa kuluta.
Suurimmasta koivusta sai 22 pinokuutiota halkoja, koivu oli niin suuri, että oksan oksastakin tuli halko. - Anonyymi
Tyhmä työmies sai kolmella kympillä monta kiinalaista pelitikylttiä joista koneman oli varmasti kateellinen.
Peltikyltit olisivat sopineet konemanin verstaan seinään kuin nappi silmään. - Anonyymi
Ei se kyllä Simo ole, eikä myöskään Posetiivari.
- Anonyymi
Vaikuttaa siltä että Metsämani kirjottelee tämmösiä kirjeen näkösiä ite itelleen kun on kälmi eli juila. Rahulin himo teettää kaikenlaista tässä maailmassa.
- Anonyymi
Ois laittanu vahingossa oman nimesä alle. Metri Heikki Kosula.
- Anonyymi
PH niitä muistokirjoituksia tekee ja tuo posti loutaan. MM vastavuoroisesti PH:lle keppi kirjaimilla väkertää.
- Anonyymi
Mihin suuntaan se mehtätonttu kädellään sipaisi ,kun haukkumakirjeen lukaisi. Tuntu selvästi tietävän lähettäjän asuipaikan. Suuntasko viittoilun simolle päin vai kosulanmahvian suuntaan vai posetiivarille vai ,kyläkauppiaalle, se selvinnee tulevissa jaksoissa.
- Anonyymi
Lahomäen suuntaan. Tekstit on kuin kirjeestä täällä.
- Anonyymi
Osaako Simo kaunokirjoitusta? Jos olis kirje tikkukirjaimilla niin vois epäillä Simoakin.
- Anonyymi
Ja tubettajille:
"Kunnon ihminen ei kerskaile taloillaan, tavaroillaan, koulutuksellaan eikä osaamisellaan.
Kaikilla maaseudun nuorilla ei ole perintötiloja jonne pystyisivät jäämään loppuelämäkseen mopoilemaan."- Anonyymi
Hyvin kirjoitettu!
- Anonyymi
Juuri nimenomaa, tuo aiheuttaa kateutta muissa! Ja muut kokevat kerskailuna jos videossa näkyy esimerkiksi moottorikelkka!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri nimenomaa, tuo aiheuttaa kateutta muissa! Ja muut kokevat kerskailuna jos videossa näkyy esimerkiksi moottorikelkka!
Jos videolla näkyy moottorikelkka jolle ei ole mitään tarvetta niin sellainen on kerskailua.
Tekisi edes paskakyläisille hiihtolatuja ja itsekin hiihtäisi mahaansa pienemmäksi ja kuntoaan paremmaksi niin moottorikelkasta olisi jotakin hyötyä.
Eikä tämä asia koske yhtä tubettajaa vaan kaikkia tyhjän rällääjiä.
- Anonyymi
Vaatimattomasti vaan rahastuu,muuten heikommat pahastuu.
- Anonyymi
Kirjoita niin henkilökohtainen kirje tänä päivänä käsin niin on lähinnä jo ikäihminen kun voi myös tuosta tunnistaa?
- Anonyymi
Ens viikolla fanit hesasta laottaa kortteja ja toivottaa että kiitos kun olit vetämässä setin konemessuilla. Ja vielä jotta jatka samaan malliin jne..
- Anonyymi00064
Niin se pitääkin
- Anonyymi00065
Kun aiheet loppuvat, siirrytään henkilöihin. Se kertoo enemmän kirjoittajasta kuin kohteesta.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3569562Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat886002Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3675606SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1113996Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33392Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien702945Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal772921Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52703Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72638- 1142608