Yksin kotona

Pärjääkö hamsuni 3 päivää yksin kotona? Mitä ruokaa kannataisi antaa että se ei pilaantuisi niinä kolmena päivänä?
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luulisin että pärjää. Olleellista on tietysti, että hamsun vedensaanti on turvattu, eli jätät johonkin muuhunkin vettä kuin juomapulloon. Meillä nimittäin hamsu tunkee juomapullon alle puruja jolloin se saattaa vuotaa tyhjäksi. Samoin jos vesi on kupissa, se saattaa täyttää senkin puruilla :( Teenkin yleensä niin että laitan heinää juomakupin/pullon alle/kohdalle jolloin puruja ei ole veden välittömässä läheisyydessä.
Tuoreruokaa ei kannata laittaa (pilaantuu helposti). Itse jätän vain supa hamsua hamsterilleni.

Äänestä

Pärjääkö hamsu pelkällä supa hamsterilla? Mietin vain että kun on tottunut joka päiväiseen tuoreruokaan..?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tiina kirjoitti:

Pärjääkö hamsuni 3 päivää yksin kotona? Mitä ruokaa kannataisi antaa että se ei pilaantuisi niinä kolmena päivänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu