Elokapina määrättävä lakkautettavaksi https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14143
Elokapina määrättävä lakkautettavaksi -kansalaisaloite
16
384
Vastaukset
olen samaa mieltä, tointa maksaa veronmaksajille aivan liikaa
- Anonyymi
Monta asiaa on eri aikoina lailla kielletty ja onko se ollut aina hyvä asia...
- Anonyymi
Tämä keräsi jo viikonlopun aikana ääniä kymmenen kertaa enemmän kuin sairaalan puolustus puolessa vuodessa.
- Anonyymi
Ilmeisesti sairaalan säilyminen ei ole niin tärkeää kuin elokapinan lakkautus..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilmeisesti sairaalan säilyminen ei ole niin tärkeää kuin elokapinan lakkautus..
Sairaalan säilyminen kiinnostaa lähinnä vain savonlinnalaisia - siksi kansalaisaloitteiseen ei tule nimiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sairaalan säilyminen kiinnostaa lähinnä vain savonlinnalaisia - siksi kansalaisaloitteiseen ei tule nimiä.
Kumma vaan kun savonlinnalaisiakaan ei kiinnosta sairaalan säilyminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilmeisesti sairaalan säilyminen ei ole niin tärkeää kuin elokapinan lakkautus..
Elokapina täytyy lopettaa , muuten menee sairaalaeurotkin elokapina tuhojen korjaamiseen.
Elokapina-ryysyläjät itse maksamaan kaikki tuhot.
Uskon varmasti. että kunnon kansalaiset allekirjoittaisi monta asiaa,mutta heillä ei ole mahdollisuutta sähköiseen asiointiin?
Muille paikkakunnilla kerätään nimiä esim. apteekeissa, jos on kyse näistä hyvinvointipalveluiden poistoista!
Uskoisin saman pätevän myös Savonlinnassa ja siihen kuuluvissa maakunnissa.
Kyllä pahuus saa vielä palkkansa elokpinaa ja Purra-Putinia myös rankaisten.
- Anonyymi
Terroristijärjestö, kävin allekirjoittamassa.
- Anonyymi
Eipä nuo allekirjoitukset tule mihinkään johtamaan..
Jotenkin kuvaavaa se, että sensijaan että huolestuttaisi ilmastonmuutos ja luontokato, niin huolestuttaa se, paljonko eduskunnan pylväiden puhdistus veronmaksajille maksaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä nuo allekirjoitukset tule mihinkään johtamaan..
Jotenkin kuvaavaa se, että sensijaan että huolestuttaisi ilmastonmuutos ja luontokato, niin huolestuttaa se, paljonko eduskunnan pylväiden puhdistus veronmaksajille maksaa.Allekirjoitukset ovat osoitus, että elokapinan hyödyttömän touhun voi lopettaa, se ei johda mihinkään.
Mistä voi tietää, onko Elokapina oikealla asialla, kun he eivät kerro mikä on heidän tavoitteensa?
Mitä he haluavat tehtävän ja mitkä ovat heidän keinonsa ja niihin liittyvät aikataulutavoitteet?
Jos huudetaan, lisää ilmastotekoja, se ei oikein riitä. Jos hyvin kokemattomat nuoret, kuten A Studiossa esiintynyt, ilmoittavat päättävänsä asioista paremmin kuin eduskunta tai likvidoivansa yritysjohtoa, voi moni todeta ettei touhulla ole mitään virkaa.
Maapallo on liian arvokas että sen pelastaminen voidaan jättää tälle nuorisolaumalle. Ja onneksi ei ole jätetty. Koko ajan tulee uutisia oikeista "ilmastoteoista". - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä nuo allekirjoitukset tule mihinkään johtamaan..
Jotenkin kuvaavaa se, että sensijaan että huolestuttaisi ilmastonmuutos ja luontokato, niin huolestuttaa se, paljonko eduskunnan pylväiden puhdistus veronmaksajille maksaa.Eipä nuo Elokapinan mielettömyydenosoituksetkaan tule mihinkään johtamaan. Kun tuskin itse tietävät, mikä on puolukka tai juolukka. Sienet saattavat kiinnostaa, jotkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä nuo Elokapinan mielettömyydenosoituksetkaan tule mihinkään johtamaan. Kun tuskin itse tietävät, mikä on puolukka tai juolukka. Sienet saattavat kiinnostaa, jotkin.
Nämä on ihan hulluja
- Anonyymi
Juuri näin
- Anonyymi
Elokapinan kapinallisia nuoria haastateltiin miekkarin päätteeksi ja niiltä nuorilta kysyttiin, mitä asiaa olivat ajaneet läpi mielenosoituksella, niin molemmat eivät osanneet vastata kuin "niin no joo".
Toimittaja kysyi, että mitäs nyt teette tämän jälkeen, nii toinen sanoi, et isä tulee kohta hakeen....
Tuskin ilmastoystävällisellä kyydillä kuitenkaan? - Anonyymi
Nykynuoriso🥱
- Anonyymi
Elokapinassa ei ole vaan nuoria, vaan kyllä sielläkin löytyy nelikymppisiä papparaisia mukana.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4332798IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk972080- 1651644
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.921564Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten171506Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591248- 1471094
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu521090Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla44952Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450932