Kun myynnissä on premium merkkiset kitkarenkaat jotka ovat testeissä napsineet ykkös sijoja.
Kitkarenkaan merkkiset renkaat ovat vuosia pyörineet nastoitettuna autossani.
Nyt kyseessä olisivat pinnaltaan uuden veroiset kitkat valmistettu 2022.
Sarjan hinta on vain 1,5 uuden renkaan hinta.
Nimimerkki: Senioriautoilija
Ostaisinko edulliset renkaat?
11
389
Vastaukset
- Anonyymi
No nyt on niin sekavaa tekstiä ettei tuota voi ottaa todesta.
Käytetty kitkarengasmerkkinen nastoitettu rengas vuodelta 2022 1,5 kertaa kalliimpi kuin premium laatuinen uusi kitkarengas?- Anonyymi
Taitaa kommentaattorilla olla vaikeuksia lukea kokonaisia lauseita, samalla sanojen merkitys on kommentaattorille tuntematon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa kommentaattorilla olla vaikeuksia lukea kokonaisia lauseita, samalla sanojen merkitys on kommentaattorille tuntematon.
Eihän tuossa avauksessa ole mitään tolkkua. Tuosta pitäisi arvata suurin osa ja siihen ai kannata lähteä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän tuossa avauksessa ole mitään tolkkua. Tuosta pitäisi arvata suurin osa ja siihen ai kannata lähteä.
Täsä käännös mut kumminki jonka Turkkulanekiki ymmärtä:
Ostaisinko tiätty erulliset renkaat?
Ku myynnis mut kumminki o remium merkkiset kitkarenkaat jotka ovat testeis kui vaa napsineet ykkös sijoi vai kummottos.
Kitkarenkaan merkkiset renkaat kui mun nysse tarttis sano ovat vuassi pyärineet nastoitettuna autossani.
Nyt kysees olisivat pinnaltaan uuren veroiset kitkat ei mar valmistettu mahtaks sitä sanokka kehrata 2022 kyl mar sit.
Sarjan totanoi hinta o vain 1,5 uuren renkaan hinta sem pare vaa.
- Anonyymi
Suosittelen kaikille senioreille ja muille epävarmoille autoilijoille invataksia ja rollaattoria.
- Anonyymi
Tolkun ihminen kertoisi suoraan mistä renkaista on kysymys, eikä sillä asialla ole mitään merkitystä jos on ollut saman merkkiset nastarenkaina joskus.
- Anonyymi
Pitäisikö tuohon aloitukseen vastata jotain? Vai onko ns. ääneen pohtimista?
- Anonyymi
Aivan, "ostaisinko" kysymys on kovin henkilökohtainen asia ja pohdintaa. Jos haluaa kysy muilta mielipidettä asiaan, niin kannattaisi hieman avoimemmin ja laajemmin kertoa mistä kaupankohteesta ja hinnoista puhutaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan, "ostaisinko" kysymys on kovin henkilökohtainen asia ja pohdintaa. Jos haluaa kysy muilta mielipidettä asiaan, niin kannattaisi hieman avoimemmin ja laajemmin kertoa mistä kaupankohteesta ja hinnoista puhutaan.
Niiettä kannattaako ostaa käytetyt kitkarenkaat jotka ovat samanmerkkiset kuin aiemmin käyttämäni nastarenkaat joista on erinomaisiet kokemukset vuosikausien ja tuhansien kilometrien matkaltakai kaikissa keleisä lumi-, jää-, ja sadekeleillä kesällä ja talvella premiumautossa premium renkaat ja a-luokan seniorikuljettajajn ajamana.
Siis Goodyear ultragirp ice renkaat onko kitkarengas hyvempi vaiko nastarengas joka ei pidä ääntä asfaltillakaan niin että se kitkarengasko olis hyvä seniorille joka ei vielä tarvi rullaattoria.
- Anonyymi
Paapan luulisi pärjäävän tuoreilla kitkoilla ongelmitta, läpi vuoden?
- Anonyymi
Ostin joskus opiskelijana paikallisesta huoltamosta nastakummit. Halvat oli ja yhden talven meni. Ne maksoi oliko se nyt jotain 30 euroa kappale. Aivan paskat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708