Elokapinan uljetusta ryhmästä vuodettiin verenhimoisia väkivaltaviestejä

Anonyymi-ap

Elokapina käynnisti pelisääntökeskustelut – Suljetusta ryhmästä vuodettiin verenhimoisia väkivaltaviestejä
Sosiaalisessa mediassa on viimeisen vuorokauden aikana kiertänyt kuvakaappauksia Elokapinan ryhmässä julkaistuista kommenteista.https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d32b0967-6760-4516-872c-7318edd7a6b7?_gl=1*7n0jve*_ga*MTYxNzU5NDA2NC4xNzI3NTkwNjM2*_ga_3L539PMN3X*MTcyNzYxNTE2OS42LjAuMTcyNzYxNTE2OS4wLjAuMA..
Tuo ei varmasti ollut yllätys kovinkaan monille, sillä onhan tiedossa että rottajoukko näyttelee ja esittää täysin muuta kuin mitä todellisuudessa on!

20

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Entäs ne persujen keskustelupalstat? Purrakin halusi tappaa bussilastillisen ihmisiä ja fantasioi siitä.

      • Anonyymi

        Vihervasurit puolustelee aina omia tyhmyyksiään; Mutta kun ne persut...😂🤣


    • Anonyymi

      HYVÄ HYVÄ!!

    • Anonyymi

      Elokapinan sisäisellä keskustelupalstalla fantasioidaan massamurhalla: “Pyhää veristä raivoa”, “veristä lihamössöä”, “veriset pylväät, verta valuvat portaat”
      Elokapinan sisäiseltä keskustelupalstalta tihkuu erittäin huolestuttavia viestejä.
      Elokapinan sisäisellä Olohuone-keskustelupalstalla käydään erittäin synkkäsävyistä keskustelua järjestön keskiviikkona tekemästä, Eduskuntataloon kohdistuneesta veri-iskusta.
      Olohuonekirjoituksessa puidaan mielikuvia, joissa lahdataan kirveellä koko hallitusta. Äärimmäisen vihan kohteeksi joutuvia mainitaan nimeltä.
      Kieli on äärimmäistä: “kirveellä kallo halki”, “lihamössöä”, “veriset pylväät, verta valuvat portaat”. Kirjoittaja kertoo palstalla, kehen poliitikkoon hän toivoo väkivallan kohdistuvan.
      Tästä huolimatta muiden keskustelijoiden kommentit ovat kannustavia. Erittäin raakaa tekstiä kirjoittanutta henkilöä kiitellään “rohkeasta tekstistä”. Hän saa peukun ja yhdeksäntoista sydäntä. Yksi keskustelijoista kannustaa julkaisemaan kyseisen “herättävän ja koskettavan” tekstin
      Elokapinan blogissa.Elokapinan perustaja Roger Hallam: kansanedustajia ja yritysten omistajia pitäisi ampua

    • Anonyymi

      Kaikissa ryhmissä tahtoo olla ääriajattelijoita. Kuten elokapinassa ja esim persuissa. Mikään järjestö ei ole puhtoinen

      • Anonyymi

        Mutta sehän on juuri nyt ongelma. Elokapina luo alustan väkivallalle jota johto ei hallitse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta sehän on juuri nyt ongelma. Elokapina luo alustan väkivallalle jota johto ei hallitse.

        YouTubessa on pätkiä Elokapinan nettipalavereista.

        Erittäin suuressa roolissa tuntuu olevan poliisin pilkkaaminen ja naureskelu Pasilan poliisijohdolle.

        Tämä on myös menossa juuri siihen suuntaan kuin englantilaisen kattojärjestön vaatimus yhteiskunnan sotkemiseksi ja mm. yritysjohdon sekä poliitikkojen eliminoimiseksi. Eli juuri niinkuin saatiin lukea elokapinan sisäisillä keskustelufoorumilla.

        Valpuri Nykänen ilmoitti että ei ole elokapinan sisällä sallittua.

        Kuinka voimme luottaa Nykäseen, kun Elokapina on valehdellut, vähätellyt ja liioitellun aiemmin?

        Salolaisen arviot pitäisi nyt ottaa tosissaan Suomessa.


    • Anonyymi

      Vaikka elokapina kertoo olevansa väkivallaton, sen sisällä n kuitenkin aineksia jotka ovat hyvää vauhtia radikalisoitumassa ja tämä pitäisi ajoissa ottaa vakavasti.

      Elokapinassahan on kysymys itä-saksalaisen äärivasemmistolaisen terroristisolun Baader-Meinhoffin tilalle luodusta organisaatiosta, jonka tarkoitus on horjuttaa länsimaista yhteiskuntajärjestelmää ja valmistella äärivasemmistolaista vallankumousta.

      Ilmasto- ja luontoasia on heille ensinnäkin erittäin sopiva peitetoiminta ja lisäksi sen avulla saadaan houkuteltua ilmastotuskaa potevia fanaattisuuteen taipuvaisia nuoria työkaluiksi ja tekemään likainen näkyvä työ.

      Se mitä kulissien takana suunnitellaan ja tehdään, siitä ei tämä tiellä istuva ja mölyävä kenttäväki ole välttämättä edes tietoinen.

      Toivon todella että Suomen suojelupoliisi ottaa tämän asian vakavasti ja ryhtyy tarvittaviin toimiin ajoissa, ettei tarvitse taas selitellä jos jotakin vakavaa tapahtuu.

      • Anonyymi

        Niinpä, niinpä.. Rottalauma yrittää olla ovelakin julkaisemalla ensin tuollaisia massamurhasta hekumoivia kirjoituksia, joiden annetaan olla näkyvillä muutama tunti että varmasti ne tulee julkisuuteen kaikkien nähtäville. Sen jälkeen onkin hyvä sanoutua irti asiasta ja julistaa olevansa väkivallaton yhteisö. Vanha konsti.


    • Anonyymi

      Suurin osa mölykapina porukasta joutaisi lähettää härkävaunussa Siperiaan opettelemaan käytöstä.

      • Anonyymi

        Lähetkö kuskiksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lähetkö kuskiksi?

        Ja mielelläni, vaikka keskellä yötä... Tosin ei nämä kuskia tarvitse, putin vie sotshiin rantalomalle palkkioksi tehokkaasta epäjärjestyksen lietsomisesta.


    • Anonyymi

      Elokapinasta koituu vielä pahoja ongelmia ellei sitä saada ajoissa kuriin.

    • Anonyymi

      Elokapina-järjestö pilaa monen nuoren tulevaisuuden.

    • Anonyymi

      Talvi tulee ja kadulla istuessa pil,siis pylly jäätyy

    • Anonyymi

      On vain ajan kysymys milloin alkaa ihmisten lahtaaminen elokapinan toimesta.

    • Anonyymi

      Sehän oli vihervasemmistolaista läppää.

    • Anonyymi

      Ritsapi....a on ylä ja alapää jäässä.

      • Anonyymi

        ketä kiinnostaa miten sinulla menee


    • Anonyymi

      Miten on mahdollista että kukaan ei keskeyttänyt ko.maalaustyötä ? On suurempiakin tragedioita elämässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      364
      12306
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5377
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      195
      2583
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1962
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      870
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      842
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      752
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      706
    Aihe