Oli liian kallis?
Alfa veti hakemuksen pois?
Anonyymi-ap
34880
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Mistä tuollaista olet kuullut/lukenut? Anna meille linkki että saamme lukea asiasta ihan virallista tietä.
Onko Alfa hakenut myös radiolupaa? Telkkarin puolelle Alfa jo teki comebackin. IRRTV muuttui Alfaksi.
MW 963 KHz koko euroopan laajuinen radio
Siis eihän nykyaikana tuollaisia taajuuksia radioonsa virittele kuin jotkut radioharrastajat korkeintaan. Internetin ohella DAB+ ja takapajulassa FM ovat niitä millä nykyään mennään.
Miten saat lähetyksen kuulumaan kohde alueella Venäjällä dabilla tai netin kautta?
No eipä voisi ryssälandian kuuluvuudet vähempää kiinnostaa
No sitten kyseinen radio ei ole sinua varten.
No älä!
Miksi venäläinen kuuntelisi paikallisen propagandan mukaan vihamielisestä valtiosta lähetettävää kanavaa? Sen lisäksi vielä harvinaisilta mw taajuuksilta? Kuuntelin neukkulan kanavia ainoastaan läpällä joskus 80-luvulla. Mw, lw, sw taajuuksilta.
Tällä hetkellä ohjelmisto on kyllä suppea AlfaTV:hen verrattuna. Pääosin siellä esitetään IRR-TV:n ohjelmistoa. Jostain syystä tämä kanava ei vielä ole vastaanotettavissa kaapeli-tv:n kautta toivottavasti kanava vielä lisätään yhdessä suositun POSI-TV kanavan kanssa.
Suomi24 palstalla trollaaminen on suosittua mutta Positv ei sitä ole. Tuollainen kanava pitäisi kieltää kokonaan. Toisaalta Suomessa on sananvapaus päinvastoin kuin Venäjällä.
Positv paras juuri sinulle.
Vitut
Hei KMM BOB vsi mikä nikki milloinkin. Olet kovasti suuttunut welholle kun ne lopetti fm taajuudet kuningasidea kaapelimodeemin takia mutta ei sitä kollektiivista kurjuutta muihin kaapeleihin tarvita nekin saavat nyt palvelua jotka arvostaa FM radiota häiriöttömällä äänentoistolla.
mitä ihmettä sä dna myyntibotti sössötät, harhaista huutelua tuo on! mul on telia, se on paljon parempi kun teidän p***a-liittymät, ei teil oo ees aitoo 5gtä. vaa seki rakennettu 4g:n päälle hahaa \o/
Miksi kirjoitat joka paikassa näitä omia mielipiteitä muka faktana. Miksi kaikki pitäisi tehdä kuten siellä teidän HTV:n kaapeliverkossa on tehty. Ei kaikki heti ole lopettamassa palvelujen tarjoamista vaikka teillä niin on tehty. JV0600 ja ne muut nimimerkkisi.
Me DNA:lla käytämme sammaa Telian verkkoa.
Koska mä voin.. mielipide ei välttämättä ole mikään fakta. Kyllä se sinun tietää pitäisi. Ota opiksi näistä sanoista.
Miksi kuvittelet että JV0600 muka kirjoittaa tälle palstalle? Tuo on jo stalkkausta joka on rikos! Siis lopeta heti!
Siis sen mitä olen JV0600 viesteistä lukenut niin hän nimenomaan pahoittelee sitä että DNAn verkossa on lopetettu radiokanavien jakelu eikä hän ole missään nimessä toivonut että muut verkot seuraa perässä! Joten kyllä nyt olet ymmärtänyt ihan väärin!
joo oli 😔
256k / 256k 395 mk/kk
Hölynpölyä! Hakemus käsitellään valtioneuvostossa kolmen viikon kuluttua. Suomi24 on fake news!
..tuommoisilla "alfoilla " mitään väliä ... Subia ja Avaa olisi voinut silloin tällöin katsoa vaan niin vain katosivat .. kalliiksi , kovin kalliiksihan se loppujen lopuksi tulikin , ei ollut mainostajia tarpeeksi ...
Lopettivatko koko maassa vai vain täällä rajan pinnassa missä muuan meihin epäluuloisesti suhtautuva vieras valta olisi myös nähnyt Tokmannin ja Motonetin mainokset ?
Miksi ruotsalaisia kiinnostaisivat Tokmannin tai Motonetin mainokset?
Alfa on peisettiä 👍
Clinet tarjoaa symmetrisen SDSL-liittymän yrityksille, jonka nopeus on kunnioitettavat 2MB molempiin suuntiin. Clinetillä ei ole myöskään varsinaista hinnastoa, vaan hinnoittelusta sovitaan yrityskohtaisesti.
Huomenna tulevat toimiluvat 👍
Ja tieto on peräisin mistä?
Mikäli asia olisi näin, niin asia olisi julkinen vasta 15.30 tänään.
Ei tule. Ei ole asialistalla huomenna.
Alfa Media Group Oy sai torstaina Traficomilta toimiluvan AM-radiotoimintaan Poriin taajuudelle 963 kilohertsiä. Keravalainen yhtiö aikoo antaa ohjelma-aikaa vuokralle keskiaaltotaajuudellaan.
Alfa on kaukana toteutuksesta. Koko radioasema pitää uudistaa ja rahaa palaa. Lähetyksiä ei voida tehtä ympäri vuorokauden. Ne maksavat liikaa. Kuuntelijamäärä on Suomessa olematon. Ei niitä ole Venäjälläkään. Kaupallainen siitä ei tule. Ketään ei kiinnosta ostaa mainosaikaa keskipitkiltä aalloilta. Ohjelmat eivät tule olemaan suomea kuin hyvin pienesti. Baltiassa lähettävät venäjän kieliset ovat lopettamassa. Ei niitä kukaan Venäjällä kuuntele.