Leatherman terälaatu ja paras retkeilyyn on mikä?

Anonyymi-ap

Wave plus lienee hyvä mutta onko jotain parempaa tarjolla jostain syystä monipuoliseen käyttöön ja teräkin saisi pysyä terävänä. Surge mallihan on jämerä mutta ei taida jaksaa kanniskella mukana vai mitä ollaan mieltä jos muutaman kilometrin vaelluksia vain tekee.
Tulin pikku retkeltä ihan muutaman tunnin ja mukaan sattui jokin merkitön monitoimi vastaava ja vuoltua ei saanut oikein mitenkään vaikka olevinaan terää oli ja lenksui jotenkin joka kohdasat hieman. Se oli tullut vanhan auton mukana ja sattui nyt taskuun mukaan kun ikivanha leatherman on kadonnut eikä ole tullut uutta vielä hankittua. En tiedä/muista sen mallia joku 20v vanha oli. Painavahko mutta sai vääntää mitä pystyi väärinkäyttämään ja vain pikku tasapää terä oli sökö.
Eli minkähän noista nyt ostaisi? Muita merkkejä on mutta ei jaksa alkaa liikaa paneutua joten jos ei tähän kysymykseen tule mitään järkevää niin wave plus ja sillä mennään. Lähden ulos moi.

1

269

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      114,15 € kyllä oli helpompi maksaa kuin aika houkuttelevan näköinen leatherman arc 299€ . No pitää yrittää pärjätä tällä köyhien mallilla. Ituttaa varmaan vähemmän kun pudottaa koskeen wave +.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      111
      1020
    2. 61
      937
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      90
      737
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      723
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      41
      655
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      34
      607
    7. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      562
    8. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

      Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
      Lieksa
      27
      549
    9. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      52
      535
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      488
    Aihe