Koska uus pitsapaikka avataan?
Kyllä kaupunkinjohto hommaa uusia virmoja, tässäkin tapauksessa rahaa tulee verotuloina ja kokemäkiläiset työllistyy.
Akku tehtaan työntekijät pääsevät mukavasti syömään.
Ensi vuonna taas uutta luvassa
Pitsapaikka
22
1481
Vastaukset
- Anonyymi
Hienoa pitsapaikka. Kokemäki porskuttaa voimalla. Toivottavasti Teemu ja Juhana saavat lisää uusia firmoja kaupunkiin.
- Anonyymi
Nimeksi Riston Ranteet! Eikös pizzojen yhteydessä monesti mainita Ristorante, niin eivätköhän ne siis Riston ranteista synny ne pizzat!
- Anonyymi
Eikö vaan voitaisi olla positiivisella mielellä uutta yritystä kohtaan? Näitä uutisia ei Kokemäellä useinkaan ole.
- Anonyymi
Onhan niitä uusia pitsa yrittäjiä Kokemäellekin tullut. Moni ei huomaa, kun kaikki jatkuu ulospäin samalla lailla. Entinen yrittäjä jättänyt maksut pystyyn ja uusi yrittäjä aloittanut samalla ravintolan nimellä.
- Anonyymi
Kun Ti-Ti Nalle muuttaa Kokemäelle, Teemu Nallen avustuksella, on kaikki Kokemäen pizzeriat täynnä nälkäisiä lapsiperheitä. Eikä silloin säästellä, nähtiinhän juuri Ti-Ti nalle. Olisiko vanhoista osuuspankeista kotia Ti-Ti Nallelle, seurakunta kun meni jo pappilan myymään.
- Anonyymi
Nälkä rupeaa olemaa
- Anonyymi
Mikä paikka missä
- Anonyymi
Cafe Unon tilalle, ikkunoissa jo uudet teipit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Cafe Unon tilalle, ikkunoissa jo uudet teipit
Úunoa on ikävä. Oli Kokemäen luksuspaikka. Nyt sinne tulee joku pitsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Úunoa on ikävä. Oli Kokemäen luksuspaikka. Nyt sinne tulee joku pitsa.
Uuno oli onneton luola ostavia asiakkaita ei käynyt riittävästi .
- Anonyymi
Perus kepula.
Tulinen ja valkosipuli kastikkeet kun olisi, niin voisi maistuakkin joltain- Anonyymi
Kylmää kyytiä tiedossa jos lounas ja kahvi on kylmää! Vink, vink tarkistakaa tarjoilu lämpötila.
- Anonyymi
Kannattaa antaa palaute ( esim kylmä lounas) paikan päällä. Menee paremmin perille kuin palstoille kirjoittelemalla!
- Anonyymi
Palstoilla kirjoittelut kannattaa yrittäjien ottaa tosissaan. Somekohut ovat upottanneet monta yritystä ja toisia päin, someilmiöt saaneet ihmiset jonottamaan joitakin tuotteita ja palveluita. Esimerkkinä voisin mainita Hankasalmen grilli kioskin, johon koko kesän oli 50m jono. Kiitos, nettijuttujen Suomen paras grilli, johon tarttuivat iltapäivälehdet.
- Anonyymi
Mimmone pitsa , onko kumijuustoo?
- Anonyymi
Paskaa jauhetaan , mut jos kysytään , mittää ei vastata
- Anonyymi
Jaa mitä
- Anonyymi
Koska uusi pitsa paikka suljetaan? Veikkaukseni on että syksyä ei näe. Eihän siellä käy ketään. Eikä järkeä ajaa Porista kokemäelle istumaan joka ilta tyhjään pitseriaan. Kun startti rahat syöty tai olla taas yksi liiketila tyhjänä. Itse kävin kaksi kertaa ko.paikassa, ensimmäisen ja viimeisen. Mutta ei siitä sen enempää.
- Anonyymi
Mielestäni heillä on ihan hyvännäköinen lounaspöytä ollut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mielestäni heillä on ihan hyvännäköinen lounaspöytä ollut.
Juu, hyvältä näyttää, mutta kylmää ollut lounas pöydän antimet, mitä muutaman kerran käynyt. Käykää kurkkaamassa, vaikkette söisikään, Härkäpakarin menoa lounasaikaan. Maalaispoika ihmeissään, kun tupa on täynnä.
- Anonyymi
Voisiko Cafe Uno tulla takaisin? Se oli aikanaan Kokemäen luksusta.
- Anonyymi
Allun rilli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kaunis ihminen parempaa kohtelua?
Onko kauniin ihmisen elämä "helpompaa" kuin tavallisen näköisen ihmisen? Olen kuullut väittämän, että kaunis ihminen saa391849En rehellisesti usko et oisit
Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos271608Näin sinusta taas unta!
Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly141414Suomennettua: professori Jeffrey Sachs avaa Ukrainan sodan taustat luennollaan EU parlamentissa
Jeffrey Sachs on yhdysvaltalainen ekonomisti. Sachs toimii Columbian yliopiston The Earth Instituten johtajana. Aiemmin3421377Nainen, olet jotenkin lumoava
Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel681285- 81171
- 121068
En muuttaisi sinusta mitään
Ensin olit etäinen ja yritin pysyä tutkan alapuolella. Mutta ei silmiltäsi jää mitään huomaamatta, kuten minulla ei kuul7961- 20959
- 80919