Loimaan kerrostalot alkaa olla aika vanhoja kun niitä tänään tossa katselin.
Jos järkevästi aattelis niin kannattaako noita kalevalankadun asuntoja enää paljon rempata. Ne on tosi kamalia ulkoakin päin. Kaikissa ei oo varmaan putkiremppaa tehty. Satakunnantiellä ja vesikoskenkadulla on muutamia kauniita ja hyviä taloja
Entisen ankkuripaikan tilalla on kans kaunis talo, mutta se on vaan väärässä paikassa kun se on niin korkea niin se ei sovi siihen.
Entäs noo Tintti vintin yläpuolella olevat asunnot, varmaan aika kauheita.
Kerrostalot
3
485
Vastaukset 3
- Anonyymi
Tiedä häntä kauniista tai rumasta mutta kiva jos joka aikakauden rakennuksia vaalittaisiin eikä ainakaan kaikkia ruveta repimään, osa toki voi jäädä aikanaan tarpeettomiksi kun loimaalaiset vääjäämättä vähenee.
- Anonyymi
Mieluummin asuu ns. rumassa ja katsoo ikkunasta niitä kauniita!
- Anonyymi
Olen huomannut samaan Loimaalle muuttoa harkitsevana. Hirvikoskella osa kerrostaloista todella rumia/ankeita/vanhoja myös välittäjien kuvien perusteella sisältä. Vuokrapyynti voi olla 300-450 euroa yksiöstä tai pienestä kaksiosta, mikä on minusta liikaa ottaen huomioon taantumaisen kunnan, vanhan asuntokannan ja mm. alaliikkeiden poistumisen kerrostalon pohjakerroksesta jo vuosia sitten. Uudempaa asuntokantaa ei ole, tai sitten en vain osannut etsiä sitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501168- 16815
- 68732
- 63725
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434- 16421
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 33398
- 35389
- 31389