Kerrostalot

Anonyymi-ap

Loimaan kerrostalot alkaa olla aika vanhoja kun niitä tänään tossa katselin.
Jos järkevästi aattelis niin kannattaako noita kalevalankadun asuntoja enää paljon rempata. Ne on tosi kamalia ulkoakin päin. Kaikissa ei oo varmaan putkiremppaa tehty. Satakunnantiellä ja vesikoskenkadulla on muutamia kauniita ja hyviä taloja
Entisen ankkuripaikan tilalla on kans kaunis talo, mutta se on vaan väärässä paikassa kun se on niin korkea niin se ei sovi siihen.
Entäs noo Tintti vintin yläpuolella olevat asunnot, varmaan aika kauheita.

3

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedä häntä kauniista tai rumasta mutta kiva jos joka aikakauden rakennuksia vaalittaisiin eikä ainakaan kaikkia ruveta repimään, osa toki voi jäädä aikanaan tarpeettomiksi kun loimaalaiset vääjäämättä vähenee.

    • Anonyymi

      Mieluummin asuu ns. rumassa ja katsoo ikkunasta niitä kauniita!

    • Anonyymi

      Olen huomannut samaan Loimaalle muuttoa harkitsevana. Hirvikoskella osa kerrostaloista todella rumia/ankeita/vanhoja myös välittäjien kuvien perusteella sisältä. Vuokrapyynti voi olla 300-450 euroa yksiöstä tai pienestä kaksiosta, mikä on minusta liikaa ottaen huomioon taantumaisen kunnan, vanhan asuntokannan ja mm. alaliikkeiden poistumisen kerrostalon pohjakerroksesta jo vuosia sitten. Uudempaa asuntokantaa ei ole, tai sitten en vain osannut etsiä sitä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe