Miksi et suostu vastaamaan jatkokysymyksiini. Teit minulle pahan mielen ja -olon epäselvällä vastauksellasi.
Granne
Jenni
3242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Juoru saatettiin sinun tietoosi jotta uskaltautuisit avaamaan silmäsi.
Et ole sitä kuitenkaan vielä tehnyt, siksi olet epätietoinen.
Sinun on pyydettävä iltaisin, nukkumaan mentäessä on hyvä hetki, silmiltäsi anteeksi että et ole antanut niiden nähdä totuutta.
En tiedä mihin uskontokuntaan kuulut vai kuulutko ollenkaan, mutta jokin sinulla kuitenkin on, johon olet ennenkin turvautunut: niinpä pyydä siltä joltakin varjelusta, suojelua, tukea siihen kun silmäsi alkavat avautua. Pyydä myös, että saisit unien kautta totuttautua näkemiseen.
Sinulle on parasta pehmeä tie etenemiseen, ei mitkään rajut repäisyt."
Mä en oo granne mut mä vastasin sulle jo aiemmin ett mitä se granne vissiin tarkotti. Onks lukihäiriö?
Ainaki mun nähdäkseni sä oot takertuja koska et uskalla avata silmiäs ja katsoo menneisyyttäs. Sieltä se syy sun takertumis luonteeseen tulee. Vois arvata ett oot kokenu jonkin semmosen tunteen ett sut on jätetty. Ja voi arvata senki ett sun miehes on pettänyt sua. Sehän on sit susta itsestäs kiinni luotatko.
Mun mielestä sun kysymys oli sellanen ett siihen voi vastaa kuka vaan. Helppo arvata. Taidat sitä paitsi olla aika nuori.
Mieheni ei todellakaan ole pettänyt minua, enkä ole kovin nuori, enkä myöskään lukihäiriöinen. Oletko itse? Enkö esittänyt kysymykseni Grannelle, enkä sinulle. Granne ei vain pysty vastaamaan kysymykseeni, kun ei olekaan näkijä.
Siinä se, apuriapuri.
Miksi et esiinny nimelläsi granne-rassu?