Seuraa jouluksi?

Anonyymi-ap

Onko täällä ihmisiä, joita kiinnostaisi kenties tavata jouluna? Itse joulunvietosta en välitä, mutta silloin olisi kiva olla samanhenkistä seuraa. Läheisillä on perheineen sellaisia suunnitelmia joihin en viitsi tuppautua.

Olen 36-vuotias nainen pk-seudulta. Iällä eikä sukupuolella ei ole väliä, mutta miehille tiedoksi, että en ole seksuualisesti kiinnostunut miehistä (eikä tämä siis mikään sellainen haku ole naisillekaan - laitan tämän maininnan vain varmuudeksi kun tuttavalleni tuli vastaavanlaiseen julkaisuun niin paljon seksiehdotuksia miehiltä).

Jos kiinnostaa, niin laita toki että miten sinuun saisi yhteyttä. :)

2

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meilläpäin on jouluna jokunen ravintola auki jossa voi kokoontua yksin jouluaan viettävät. Itse en ole vielä mennyt, mutta olen kuullut että mukavaa porukkaa on ollut ja pääasia ei ole ollut kännäys.

    • Anonyymi

      Minä päätin lähteä tulevana jouluna risteilylle ja yksin kun ei kaveria. Kerran olen aiemminkin ollut ja viihdyin tosi hyvin laivan rauhallisessa menossa. Tuleva reissu luultavasti jääkin viimeiseksi jouluristeilyksi ikäni takia. Aattona lähtö ja tapaninpäivänä takaisin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1949
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1532
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1129
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      261
      950
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe